Skocz do zawartości

Impreza moocno zaniemogła - Gasnie


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Auto mi mocno zaniemogło. Gaśnie na wolnych obrotach, nie trzyma obrotów.

Wymieniłem dziś przepływkę na inna ale objawy bez zmian.

 

Macie może jakies pomysły. Załączam vid:

 

 

Dzięki z góry

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

 

Dzis w drodze do mechanika przy 4 tys (powyzej 3,5 tys auto w miare normalnie pracuje) pojawil sie check engine. Potem przy spokojniejszej jezdzie zgasl. Zawory schodzą na 2 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Antikos. Beda sprawdzone oczywiscie ale czy moga wywolac check engine? Moze to kumulacja :-)

Oczywiście, objawy masz podobne jak u mnie, poprzedni właściciel mówił że regulował zawory i tak przez chwilę jeździłem po czym pewnego ranka prawie nie dało rady odpalić do tego samochód jechał jak meleks a palił jak czołg, po regulacji i wymianie płytek jak nowy, do tego niska temperatura robi swoje, w lato zawsze objawy są mniejsze, przede wszystkim nie jeździj takim samochodem bo może się okazać że wypalisz gniazda zaworowe i wtedy cała głowica do roboty a koszt też znacznie większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło. Zawór powietrza się zawiesił. Znajduje się na lewo od cewki tuz za kolektorem ssącym (poprawcie mnie jeśli gdzieś się walnąłem) Wystarczyło wypiąć i wpiąć ponownie. Jutro auto odbieram i będę testować. Zrobię fotkę dla potomnych.

 

@Kubaab, dzięki, tu było bez znaczenia czy ciepły czy zimny, auto dostawało za dużo powietrza.

 

@ Antikos, po zimie będzie decyzja co z autem czy będzie robione czy puszczone dalej ale mam strasznie duży sentyment do niego. A sentymenty się przy autach nie sprawdzają :D

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...