Jump to content

Impreza moocno zaniemogła - Gasnie

coocer

Recommended Posts

Cześć,

Auto mi mocno zaniemogło. Gaśnie na wolnych obrotach, nie trzyma obrotów.

Wymieniłem dziś przepływkę na inna ale objawy bez zmian.

Macie może jakies pomysły. Załączam vid:

Dzięki z góry

Maciek

Dzięki za podpowiedź.

Dzis w drodze do mechanika przy 4 tys (powyzej 3,5 tys auto w miare normalnie pracuje) pojawil sie check engine. Potem przy spokojniejszej jezdzie zgasl. Zawory schodzą na 2 plan.

Słuchać tak jak by zawory chciały silnik rozwalić strasznie cieżko ci ten silnik pracuje prawie sie na obroty nie wkręca , nie wiem czemu piszesz ze zawory na drugi plan, osobiście bym od nich zaczął bo chodzi to strasznie jak ikarus

Dzieki Antikos. Beda sprawdzone oczywiscie ale czy moga wywolac check engine? Moze to kumulacja :-)

Oczywiście, objawy masz podobne jak u mnie, poprzedni właściciel mówił że regulował zawory i tak przez chwilę jeździłem po czym pewnego ranka prawie nie dało rady odpalić do tego samochód jechał jak meleks a palił jak czołg, po regulacji i wymianie płytek jak nowy, do tego niska temperatura robi swoje, w lato zawsze objawy są mniejsze, przede wszystkim nie jeździj takim samochodem bo może się okazać że wypalisz gniazda zaworowe i wtedy cała głowica do roboty a koszt też znacznie większy

Czy odczuwasz po przyduszeniu auta że rozrusznik ciężej kręci?

Miałem podobne objawy lecz u mnie po nagrzaniu silnika wolne obroty wracały do normy. Ale wina było 8szt podpartych zaworów wylotowych. po regulacji jak ręką odiął I TA MOCCC!!!

Wszystko się wyjaśniło. Zawór powietrza się zawiesił. Znajduje się na lewo od cewki tuz za kolektorem ssącym (poprawcie mnie jeśli gdzieś się walnąłem) Wystarczyło wypiąć i wpiąć ponownie. Jutro auto odbieram i będę testować. Zrobię fotkę dla potomnych.

@Kubaab, dzięki, tu było bez znaczenia czy ciepły czy zimny, auto dostawało za dużo powietrza.

@ Antikos, po zimie będzie decyzja co z autem czy będzie robione czy puszczone dalej ale mam strasznie duży sentyment do niego. A sentymenty się przy autach nie sprawdzają :D

Edited by coocer