Skocz do zawartości

Felgi stalowe Legacy


Ragnar

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę do zimówek zakupić felgi stalowe do swojego Legasia. Znalazłem używki o takich parametrach:

 

16 5x100 (opony mam 205/55/R16) ale gość mnie pyta o odsadzenie, że moga nie pasować bo mogą zahaczać o jakiś zacisk, zależy to od mocy silnika - ja mam wersję 2,0i 138KM. Ktoś może wie jakie to ma być odsadzenie? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest jeszcze szerokość felgi. 6,5 czy 7? Na stronach sklepów są kalkulatory ET (żeby nie było kryptoreklamy nie podam - wujek google się kłania). Porównaj z fabryką czy mieści się w tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest prawie wszystko - wystarczy poszukać ;)

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/35732-dokladne-rozmiary-felg/#entry1049982

 

 

Czyli odsadzenie (=offset = ET) 48-55 będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, resztę sobie dogoogluje :)

 

Czyli odsadzenie (=offset = ET) 48-55 będzie OK

Literatura podaje 55mm. Choć życie udowadnia, że 48mm też da radę ;)

 

Pozdr.

 

no ja bede miał ET42 są w drodze, wiec już sie szykuje na zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zwrot. Mogą pasować (wbrew pozorom). Życie to udowadnia. Ja mam bodajże 40 (zgodnie z referencją producenta felg (Momo)) i nie wystają. Załóż i sprawdź.

 

No właśnie gośćmi mówił że sprzedawał takie do Legacy, tylko że nie wiem jaka jest zależność ale że jak silnik dużej mocy to mogą nie pasować :)

Na felgach jest nabite "audi,vw". Właśnie dzisiaj będą mi je nakładać i zobaczymy...Ogólnie stan jest dobry, proste bez znacznych ognisk korozji i chciałbym aby pasowały. Szkoda mi alusów na zime zwłaszcza że lubie poszaleć w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 205 pewnie wejdzie OK - podejrzewam, że nawet nie na styk.

Sprawdź tylko, czy opona nie będzie ocierać o rant tylnego błotnika i z przodu wewnątrz o nadkole, przy maksymalnie skręconych kołach.

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co prawda jakie mam ET - ale felga jest od toyota avensis jedyne co było zrobione to roztoczony otwór centrujący na większy. Opona 205/55/16 bez problemu to jeździ i nie ma żadnych dziwnych objawów przy jeździe a powiedziałbym że jest nawet lepiej bo nie wyskakuje tak z wszędobylskich kolein na polskich drogach jak przy 215/45/17 (chyba takie mam letnie). Żeby jeszcze przyczepność na asfalcie była taka sama jak na letnich to była by bajka, potrafi czasem na mokrym się poślizgać tyłem np. przy wyjeżdżaniu z bocznej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę śmiało obalić teorie, bo felgi z Et42 z nabitkami "vw audi" bezproblemowo hulają z moim Legacy IV kombi. Mimo że temat był poruszany wcześniej jak na początku koledzy wspomnieli to może komuś się przyda ta informacja. Dzięki i pozdrowienia dla wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę śmiało obalić teorie, bo felgi z Et42 z nabitkami "vw audi" bezproblemowo hulają z moim Legacy IV kombi.

Myślę, że możesz napisać tylko tyle, że nie ocierają o nadkola.

Z jakiś powodów projektant uznał, że offset 55mm przy feldze 16x5.5 jest właściwy (mimo, że tak 'głębokie' felgi to rzadkość na rynku). Ale pewnie w 80-90% use-case'ów Twoje felgi będą dobrze się zachowywać ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe 1.5 cm wysunięcia koła na zewnątrz, to będzie niestety oznaczać, zbieranie jeszcze większej ilości błota/śniegu/soli/piasku na aucie.

Zależy od szerokości felgi. ET o takiej samej wartości dla 5,5 to co innego niż dla 6,5 a tym bardziej dla 7 cali. Zawsze trzeba o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę śmiało obalić teorie, bo felgi z Et42 z nabitkami "vw audi" bezproblemowo hulają z moim Legacy IV kombi.

Myślę, że możesz napisać tylko tyle, że nie ocierają o nadkola.

Z jakiś powodów projektant uznał, że offset 55mm przy feldze 16x5.5 jest właściwy (mimo, że tak 'głębokie' felgi to rzadkość na rynku). Ale pewnie w 80-90% use-case'ów Twoje felgi będą dobrze się zachowywać ;)

 

Pozdr.

 

 

No tak, napisałem z rozpędu tak, bo byłem pewny że będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...