Jump to content

forek i dziwne prowadzenie


bubik

Recommended Posts

witam, mój forek MT od jakiegoś czasu zaczął fiksować - w zakrętach zaczyna być nieprzewidywalny, już kilka razy przy jeździe nawet 60km/h przy lekkim zakręcie uślizguje się , dziś zaliczyłem obcierkę i obrót o 180 przy jeździe po łuku pod górkę (kurcze, śniegu i lodu brak, wilgotny ale nie śliski asfalt, opony ok, wydaje się że wina raczej sprzętowa niż typowe poślizgi). Forkiem jeżdżę już ze 2 lata inigdy nie było takich numerów. Może koś z forumowiczów miał taki przypadek (zbieżność?) Wszelkie podpowiedzi mile widziane i z góry dziękuję...

Link to comment
Share on other sites

A te opony to jakie?Ile bieżnika i który rok produkcji?

Jeśli faktycznie opony zdrowe i w odpowiednim wieku,to do sprawdzenia zawieszenie,pod kątem luzów,skrzywień,sprawności amorów i geometria.

Link to comment
Share on other sites

Amortyzatory suche?

Sprawdź na trzepakach czy nie ma dużej rozbieżności między nimi (lewe względem prawych), bo może któryś nie trzyma.

Edited by przemekka
Link to comment
Share on other sites

A może problem z centralną wiskozą? Spróbuj zrobić kółko na maksymalnym skręcie, przy niskiej prędkości oczywiście i zobacz czy wtedy też koła Ci się uślizgują. Jeśli tak, to może się coś blokować w przeniesieniu napędu.

Link to comment
Share on other sites

opony sa w porządku, hmm efekt jest jakby wyjeżdżania/uslizgu tyłu, przy normalnej jeździe 60 do 90 km/h w łagodnych zakrętach dla mnie niedopuszczalne, samobójcą nie jestem. Od końca wakacji jak sięgam pamięcią sytuacja taka miała 4-5 razy (niekontrolowany tego typu uslizg - lekkie zarzucenie tylem i dalej ok, nie robilem z tego problemu, mysląc że może ślisko, tttm i tego typu teorie..... skonczyło się na stracie lampy+kierunku, błotnik do wymiany i pęknięta alu. Od czwartku testowanie i szukanie przyczyny - po wykonaniu blacharki itd. Dzięki za wszelkie sugestie/ rady ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Mam podobne odczucia kiedy wiozę komplet pasażerów ( 4 kobiałki w kwiecie wieku po ok. 50kg :D ) + zbiornik paliwa w 50% pełny i LPG torus ok. 50l, oponki napompowane niestety tak jak dla nieobciążonego auta czyli przód 2,0 i tył 1,9 bar, samochód niestety "pływa dupą" tzn na zakrętach się właśnie uslizguje kapkę, tak jak by opony się uginały o.O, przy dopompowaniu do 2,5 bar brak tego zjawiska, kobiałki są spokojniejsze :).

 

Gumy dobrej jakości, 15000 km za sobą

Edited by Dzierzba
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...