Jump to content

Program do navi mówiący...

huzar105

Recommended Posts

Szukam programu na nawigacji działającego pod laptopem, ale mówiący najlepiej żeńskim głosem 8)

Bo mam już 2 (oczywiście legalne) ale to same mapki bez żeńskich głosów :cry:

Jeśli ktoś zna nazwę takowego programu lub jakiś ciekawy link (torrent :oops: itp ) proszę pisać.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:

Automapa mówi żeńskm głosem. Ale jak po raz któryś wprowadziła nas do lasu podczas drogi na plajedy, to zastanawialiśmy się czy nie zmienić jej na głos męski, bo głupio tak na kobietę bluzgi rzucać :)

A jest program mówiący głosem Edgara Gosiewskiego? To byłoby niezłe:

"Tera w prawo, pszepaniom." :mrgreen:

albo Jacka Gmocha..."Teraz w lewo...nie w prawo, zartowalem...he he"

Czy ktoś ma nadajnik gps do laptopa?

Bo mam problem mapa nie widzi nadajnika, nie wiem wogóle dlaczego...

NA płycie ze sterami od nadajnika są same zasady działania i sterownik żadnego programu :/

Wszystko niby jest dobrze zainstalowane...

Chyba chodzi Ci o odbiornik :)

Czy ten odiornik jest na porcie szeregowym?

Czy jest zgodny ze standardem jakimśtam (szczegóły na stronie automapy), bo sterownik chyba nie jest mu potrzebny, ze względu na ustalony protokół kumunikacji tych urządzeń.

Chyba chodzi Ci o odbiornik :)

Czy ten odiornik jest na porcie szeregowym?

Czy jest zgodny ze standardem jakimśtam (szczegóły na stronie automapy), bo sterownik chyba nie jest mu potrzebny, ze względu na ustalony protokół kumunikacji tych urządzeń.

Odbiornik czy nadajnik... pełni obydwie fukcje.

Nie mam automaty tylko nawigator-a (automape mam nie kompletną płyta od znajomego..)

Próbowałem się połączyć się przez hyperterminal i się udało, ale mapa i tak nie widzi tego :(

Zastanawiam się teraz czy to ustrojstwo jest komtatybilne z protokołem gps garmin :/ ale to to na nmea powinien chodzi ....

Odbiornik czy nadajnik... pełni obydwie fukcje.

No nie bardzo, jeżeli idzie o GPS to jest urządzeniem pasywnym. Dane do komputera nie sam z siebie wysyła a tylko w momencie kiedy zosanie o to poproszony - no ale nie daje to podstaw by nazwać to urządzenie nadajnikiem :)

Nie mam automaty tylko nawigator-a (automape mam nie kompletną płyta od znajomego..)

Próbowałem się połączyć się przez hyperterminal i się udało, ale mapa i tak nie widzi tego :(

To może nawigator wymaga jakiegoś ustawienia by się skomunikował z odbiornikiem? A może po prostu wymaga innego urządzenia?

No nie bardzo, jeżeli idzie o GPS to jest urządzeniem pasywnym. Dane do komputera nie sam z siebie wysyła a tylko w momencie kiedy zosanie o to poproszony - no ale nie daje to podstaw by nazwać to urządzenie nadajnikiem

poczekaj musze to przemyśleć :?

To może nawigator wymaga jakiegoś ustawienia by się skomunikował z odbiornikiem? A może po prostu wymaga innego urządzenia?

Tego nie wiem właśnie ale razem z urządzeniem byłą płyta z mapą poznania (nawigator) a więc raczej powinno chodzi :wink:

W takim razie może trzeba zmienić ustawienia prędkości transmisji portu albo podobne, może program w domyśle szuka gdzie indziej albo w inny sposób. A może znajduje urządzenie, ale nie daje znaku życia, bo nie ma w zasięgu satelitów żadnych?

W takim razie może trzeba zmienić ustawienia prędkości transmisji portu albo podobne, może program w domyśle szuka gdzie indziej albo w inny sposób. A może znajduje urządzenie, ale nie daje znaku życia, bo nie ma w zasięgu satelitów żadnych?

Prędkość ustawiłem jak w instrukcji. Satelit nie widzę, więc trudno mi stwierdzić. Jednak pokazuje mi błąd protokołów. :?

Cholipcia wię no. Dzięki za pomoc

• 2 months later...

Przyłączę sie do tematu:

Thorgal - świetny sprzęt, masz mapę polski GPmapę 4.0? (499pln)

...głos można mu podstawić dziecinnie prosto, nagrywasz i podmieniasz *.vaw'y

Inforamcja dla wszystkich , którzy operują GPS 18 Garmina = antena pracuje na NMEA ale ma ID garminowskie czyli AutoMapę też posadzimy (wersja na Taablet PC/laptopy)

----------------------------------

huzar105 - domyślne ustawienia to taktowanie co 2sekundy (ustawienie co 1dną da nam przeskoki i świrowanie większości anten... tzn: raz jesteś na drodze, raz w jeziorze )

Baudrate = 90% to 4800, lepsiejsze to 9600, ale to pierwsze zazwyczaj.

Wyłaczajcie jeszcze przewidywanie pozycji, do tego jeszcze najlepiej jak już wam znajdzie antenę to ustawcie ja na stałe przy odpowiednim COMie i wyłaczcie szukanie GPS.

Protokół garmina to osobny protokół, na którym AutoMapa i inne programy nie pójdą.

chyba że antena NMEA z ID wew. garmina (GPS18) czyli i nRoute i wsio na NMEA chodzi)

---------------------------------

jak już powiedział aflinta to są tylko odbiorniki. nie da sie nic namierzać, wymusić opłaty abonamentu czy coś takiego.

Większość anten wymaga sterowników i wygrzebania portu COM w systemie - w programie nawigacyjnym.

Instalator Automapy jest na jednym CD dla PPC i PC wybiera się tylko platformę do instalacji - pamiętajcie że automapa powiązuje się z jednym urządzeniem, czyli albo PPC albo PC (laptop).

Niektóre wersje AutoMapy miały wycięte wersje dla TPC (laptop/PC).

-------------------------------------

Program na laptopa to:

Europa zachodnia - AutoRoute2006 350pln, CityNavigator (GPS18) Garmina 1099pln (pakiet),

Polska - AutoMapaXL 499pln, GPmapa (GPS18) Garmina 1099pln (pakiet)

Garmin (GPS18) Gada po polsku szczekając "za 5-100_metrów" czyli za pięćset_metrów, podstawiasz głos koleżanki i już masz sprawę załatwioną na cacy

Garmina na torrentach znajdziesz ale nic z nim nie zrobisz

Z tego co pamiętam ewolucja Automapy dla TPC dawno stanęła w miejscu. Mapy, z których można korzystać na TPC/PC to wersje "n", które zawierają wiele błędów. Podobno wersja Automapy 4.0 będzie również dla TPC/PC, ale na dzień dzisiejszy nie ma sensu wydawać kasy na ten produkt

edit: Moim zdaniem wykorzystywanie laptopa do nawigacji nie jest najlepszym pomysłem...Wpadnij kilka razy w dużą dziurę, uszkodzisz dysk i matrycę...Lepiej kupić PPC lub tel z nawigacją!Ja Garminy akurat nie bardzo lubię,chociaż są osoby uważające te urządzenia za optymalne rozwiązanie do nawigacji...;)

Fakt, tylko raz jechałem sam z laptopem.

Fatalny pomysł jak dla mnie - jazda moze się zakończyć w bagażniku jakiegoś poprzednika, lub możemy sprawdzić czy napewno pobliskie drzewa nie są z gumy.

Jedyna sytuacja kiedy da się jeździć bez problemu z laptopem lub ręcznym odbiornikiem to taka, kiedy pilotuje nas (kompetentna) pilot(ka najlepiej).

Co do AutoMapy w najnowszej wersji "U" (3.9.7) to widziałem setup dla TPC, ale jeszcze nie posadziłem na żadnym lapie.

Co do wersji 4.0 to moje osobiste zdanie jest takie, że prędzej wygram w totka i kupię sobie STI, niż wyjdzie AM 3D w tym roku - o europie nie wspomnę.

P.S.

PAlmtopy są dla tych, którzy chcą PAlmtopa + nawigacja, a nie tylko nawigację

Bo większość ludzi (komputerowych laików) zabiera się do palmtopa jak pies do jeża.

Z takim wynalazkiem jak Mio A701 poprawnie pracują zarówno Automapa jak i TomTom. Fajnie jak sprzęt mieszczący się w kieszeni, robiący fotki i filmy, umożliwia kontakt z lludżmi (GSM) i netem (czytanie forum subaru oczywiscie) i na dodatek doprowadza pod wskazany adres.

Jedyna wada to mało stabilny system ale na necie co jakiś czas pojawia się coraz to mniej kłopotliwy ROM z obrazem systemu.

PZDR!