Skocz do zawartości

Co wymienić wraz z poduszkami powietrznymi?


forester1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Miałem zderzenie z dzikiem przy dużej prędkości. Samochód nie został uszkodzony, lekko rozdarte poszycie zderzaka. Żadnych istotnych uszkodzeń mechanicznych nie widać. Natomiast wystrzeliły obie poduszki powietrzne - kierowcy i pasażera.

 

Wiem już, że muszę kupić dwie poduszki i je wymienić. To zrobię sam, nie wygląda to na wielką filozofię. Ale czy o czymś jeszcze powinienem pamiętać? Czy jest coś "jednorazowego", co się wymienia po takim wystrzale? Dziwi mnie w ogóle, że poduszki wystrzeliły. Widzę czujniki poduszek na podłużnicach, ale jak pisałem, tam nic nie zostało uszkodzone. Może jest jakiś czujnik wstrząsowy, który wystrzela poduszki? Czy on jest jednorazowy? Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Samochód Subaru Forester 1998 S-Turbo 4 poduszki (dwie przód i dwie w fotelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sensor!! , a sterownik znajdujący się na tunelu przed dźwignią zmiany biegów. należy wykasować crash'a z niego-

 

 

 

zrobi to każdy kto zajmuje się elektroniką ( poduszkami)

 

Sterownik, a sensor to to samo.

 

Nie byłbym taki pewien.

1. Nie wszystkie sterowniki są naprawialne.

2. Do naprawy musisz dać stary sensor (ewentualnie drugi z taką samą liczbą wejść na kostki od takiego samego auta) + czujniki poduszek bocznych/fotel.

 

Najlepiej zanajdz firmę która sią w tym specjalizuje, domorosłych elektroników omijaj z daleka (szkoda czasu, $ i nerwów).

Przerabiąłem taki temat ok.4 lata temu i bujałem się ok. 8 msc. zanim zapukałem do właściwych drzwi.

Edytowane przez Wielki Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze podpowiedzi. Nie wiem, czy nie lepiej kupić nowy sterownik/sensor z samochodu, który nie miał wypadku. Widziałem, że sprzedawane są wraz z poduszkami. Cena ok. 50 zł. To mniej pieniędzy i fatygi niż szukanie fachowców.

 

A dlaczego należy naprawić czujniki poduszek bocznych?

 

Zasatanawiam się jeszcze, czy jednak coś innego, jakiś inny sensor nie został uszkodzony? Skoro poduszki wybuchły, coś je musiało włączyć. Tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze podpowiedzi. Nie wiem, czy nie lepiej kupić nowy sterownik/sensor z samochodu, który nie miał wypadku. Widziałem, że sprzedawane są wraz z poduszkami. Cena ok. 50 zł. To mniej pieniędzy i fatygi niż szukanie fachowców.

 

A dlaczego należy naprawić czujniki poduszek bocznych?

 

Zasatanawiam się jeszcze, czy jednak coś innego, jakiś inny sensor nie został uszkodzony? Skoro poduszki wybuchły, coś je musiało włączyć. Tylko co?

 

Z tego co pamiętam nie jest to takie proste, że wyjmujesz uszkodzony, a wsadzasz sprawny sensor z innego auta i wszystko hula jak należy.

Miałem ponad 4 lata temu stłuczkę swoim Civikiem Sport , wystrzeliły 2 przednie poduszki. Najpierw szukałem sensora w ASO (2,5 TYS.netto) więc podziękowałem. Przerobiłem w międzyczasie paru innych "specjalistów" bez sukcesu.

Po wielu próbach zakupu na portalu internetowym (większość była po wypadku) znalazłem firmę, która zajmuję się tego typu tematami na co dzień.

Człowiek z serwisu powiedział, że potrzebuje mój uszkodzony sensor + czujniki poduszek bocznych, oraz opis auta vin itp.

Okazało się, że mój sensor był nienaprawialny więc dobrali od siebie z magazynu (mieli kilka tys,różnych sensorów).

Firma była z Lubonia/k Poznania.

Poszukaj zadzwoń, może pomogą.

Edytowane przez Wielki Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sensor!! , a sterownik znajdujący się na tunelu przed dźwignią zmiany biegów. należy wykasować crash'a z niego-

 

 

 

zrobi to każdy kto zajmuje się elektroniką ( poduszkami)

 

Sterownik, a sensor to to samo.

 

Nie byłbym taki pewien.

1. Nie wszystkie sterowniki są naprawialne.

2. Do naprawy musisz dać stary sensor (ewentualnie drugi z taką samą liczbą wejść na kostki od takiego samego auta) + czujniki poduszek bocznych/fotel.

 

Najlepiej zanajdz firmę która sią w tym specjalizuje, domorosłych elektroników omijaj z daleka (szkoda czasu, $ i nerwów).

Przerabiąłem taki temat ok.4 lata temu i bujałem się ok. 8 msc. zanim zapukałem do właściwych drzwi.

nigdy w życiu , sensor i sterownik to nie jest to samo:) wiem ze chodzi ci o sterownik ale sensor inaczej mówiąc to czujnik. Ja. Subarowe bez problemu zrobi ci prawie kazdy kto sie tym zajmuje . Koszt od 40 do 70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz poduszek i pasów (lub napinaczów pasów, nie wiem co jest w forku) jeśli też wystrzeliły, musisz wymienić/naprawić sterownik. Nowy sterownik to koszt pewnie ok 2 tys zł pozostaje więc naprawa. Polecam firmę LEKER z Wschowy. Poślesz im swój sterownik, następnego dnia odeślą Ci zregenerowany. Ewentualnie jeśli kostki przy poduszkach są przypalone trzeba je wymienić. Tyle. Żadnych innych sensorów, czujników itd wymieniać nie trzeba.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany masz dwa przednie czujniki zderzeniowe zlokalizowane w okolicach przedniego pasa, za błotnikami przednimi - są jednorazowe - i w tym modelu działają na zasadzie zwarcia blaszek.

Do tego możesz wymienić komputer / ale musi być od wersji na 4 airbagi/ lub naprawić obecny.

Boczne czujniki możesz zostawić, bo nie wystrzeliły poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany masz dwa przednie czujniki zderzeniowe zlokalizowane w okolicach przedniego pasa, za błotnikami przednimi - są jednorazowe - i w tym modelu działają na zasadzie zwarcia blaszek.

Do tego możesz wymienić komputer / ale musi być od wersji na 4 airbagi/ lub naprawić obecny.

Boczne czujniki możesz zostawić, bo nie wystrzeliły poduchy.

 

No nie powiedział bym że są jednorazowe , ale nie sprzeczam się . U mnie nie są jednorazowe;P pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W service manualu na jdmfsm co nieco jest o SRS może się przyda choćby do namierzenia elementów składowych układu

'http://jdmfsm.info/A...ystem/']SRS

 

co sprawdzić po kolizji

http://jdmfsm.info/A...TCD98F28865.pdf

 

pozdr.

Edytowane przez Sqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymiany masz dwa przednie czujniki zderzeniowe zlokalizowane w okolicach przedniego pasa, za błotnikami przednimi - są jednorazowe - i w tym modelu działają na zasadzie zwarcia blaszek.

Do tego możesz wymienić komputer / ale musi być od wersji na 4 airbagi/ lub naprawić obecny.

Boczne czujniki możesz zostawić, bo nie wystrzeliły poduchy.

 

No nie powiedział bym że są jednorazowe , ale nie sprzeczam się . U mnie nie są jednorazowe;P pozdrwiam

Ale ja piszę konkretnie o czujnikach do modelu SF 5...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...