Skocz do zawartości

Znikający prąd o poranku - Legacy '00


veget

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę o poradę gdzie szukać przyczyny problemu. Ostatnio coraz częściej rano jak podchodzę do mojego gacka to nie mam zasilania na następujące odbiorniki:

- centralny zamek (muszę otwierać z kluczyka)

- radio nie działa,

- zegary są zresetowane po włączeniu zapłonu (wskazania podlicznika i zegarek wyzerowane),

- ustawienia klimatronika tez zresetowane,

- chyba też światełko na suficie nie świeci.

 

Powyższe układy elektryczne zaczynają działać (budzą się) dopiero po kilku km jazdy.

 

O co chodzi? Myślałem ze może jakiś przekaźnik w czarnej skrzynce w komorze silnika nie skleja, pozamieniałem je miejscami ale dalej jest to samo.

 

Chodzi o gacka 2000 rok, 2.0 motor, manual.

 

Będę wdzięczny za jakiś trop do dalszych poszukiwań.

 

Pozdr

Vegeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie każdy bezpiecznik wyjąłem, sprawdziłem (pod deską i pod maską). Akumulator nówka Varta, pali od cykniecia. W czarnej skrzynce pod maską nic nie zaśniedziałe, wsuwki eleganckie. Nie ma śladów uszkodzonej wiązki. A jednak gdzieś ten prąd na tych układach pojawia się i znika... Może to mieć związek z temperaturą - jak chłodny poranek to częściej zjawisko występuje... Ale gdzie jest ten niestyk? :)

 

Może ktoś ma schemat instalcji i na nim bedzie widac w którym punkcie te układy (centralny zamek, podtrzymanie zegarów, klimatronika, radia) mają wspólne zasilanie?

 

pozdr

Vegeta

Edytowane przez veget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...