Skocz do zawartości

szyba przednia -jakosc zamiennikow. montarz w W-wie?


ewert

Rekomendowane odpowiedzi

witam

musze wymienic peknieta szybe przednia w imprezie gt99. w zw z tym ze orginal w ASO kosztuje ok 1500pln zdecyduje sie raczej na zamiennik. sa owe zamienniki w cenach ok 280-480pln firm np: Nordglass, Pilkington, Saint-gobain.

Pytania:

1.czy ktos mial pozytywne/negarywne doswiadczenia z zamiennikami ww firm?

2.toz samo z jakoscia montarzu? polecane firmy w warszawie? ceny wymiany w Jaan, Carglass itp to ok 130-170pln, a w ASO subaru 250pln. czy/ i ktore firmy od szyb w Wwie zrobia to dobrze? czy uszczelka (80pln w ASO) powinna zostac wymieniona na nowa czy taka "odzyskana" (co robia firmy "od szyb") jest wystarczajaca opcja? i zeby im jakies "niepotrzebne" plastiki itp z podszybia nie zostaly? - czy tez ze wzg na jakosc montarzu lepiej dolozyc te ok 100pln i zamontowac zamiennik w ASO? (jest to mozliwe-pytalem)

z gory dziekuje za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nordglassa i nie narzekam.

 

co do wymiany warto wymienic uszczelke tym bardziej ze 80 pln to nie sa jakies wielkie pieniadze - uszczelka niestety zazwyczaj pada przy wycinaniu.

dobry serwis jest w raszynie na ul. sokolowskiej - wymienialem tam kilka razy bo bylo najblizej ;) i nie narzekam na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilkington z tego co wiem jest dostawcą szyb do wielu firm samochodowych więc o ich jakość bym sie nie martwił. Montażzwłaszcza jak z uszczelką a nie wklejana szyba to dość prosta zabawa więc tez za wiele nie da się zmalować. Z tego wzgledu odpusciłbym ASO bo "skoro nie ma różnicy to poco przepłacać?" :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale podobno szyba jest klejona, a uszczelka to tylko "ozdobnik". nie klejone szyby (podobno) skonczyly sie wraz z "era maluchow". to jak to jest w SI ? i spotkalem sie z opinia ze specjalistyczny warsztat "szybiarski" zrobi to lepiej niz ASO (??). moze jestem "zbyt drobiazgowy" ale nie chcialbym zeby mi potem "cos swiszczalo"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam warsztat na Mszczonowskiej 19a, wjazd od Ordona, telefon 022 8770877.

Ja ostatnio tam zmieniałem przednią szybę i jestem bardzo zadowolony.

Gość specjalizuje się w szybach i naprawde wie co robi, pozatym mają dobre ceny.

Szyba kosztuje chyba 270 + montaż 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy rozumiecie przez uszczelke? ta listwa czarna plastykowa co idzie w okolo szyby?

jesli tak, to jak ktos wczesniej napisal to tylko ozdobka. ja mam zdemontowane obie, bo walcze w paru miejscach z bablami rdzy.

Najlepiej pojedz w dobre miejsce. mi po wycieciu szyby i wlozeniu nowej, widac cos spieprzyli i rdza poszla (choc do konca nie wiem czy to wina nieprofesjonalnej wymiany szyby).

 

b.

 

mam norglassa i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Pilkingtona, ma troche inny odcień niż pozostałe szyby, ale działa i nie rysuje sie jakoś nadmiernie ...

Saint-gobain - to tez niezła firma, robią szyby do wielu aut na 1 montaż i też je wielu chwali ...

A uszczelke - dla spokoju, wymienil bym razem z szybą, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, każdy zakład bacharaski musi czasem wymienić szybę, więc ASO pewnie też potrafi, ale nie koniecnziemusząieć w tym zbyt wielką wprawę. Sama wymiana to nie jest cośbardzo skomplikowanego tylko trzeba to zrobić dokładnie i precyzyjnie żeby wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chce mi się wierzyć, że ASO samo wymienia szyby. Moim zdaniem po prostu oddają samochód do warsztatu szybiarskiego po drugiej stronie ulicy doliczając swój narzut za "fatygę"...

 

jest to bardzo prawdopodobne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chce mi się wierzyć, że ASO samo wymienia szyby. Moim zdaniem po prostu oddają samochód do warsztatu szybiarskiego po drugiej stronie ulicy doliczając swój narzut za "fatygę"...

 

I tu masz racje. Ale raczej wzywaja szybiazy do wymiany do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar wymienić szybę. Po jakimś czasie od wizyty u lakiernika, szyba pękła na górnej krawędzi a uszczelka mocno przepuszcza wodę, która spływa na wiązkę pod kierownicą, powodując różne ciekawe efekty, o których kiedyś pisałem. Widać że ludki źle założyli szybę po lakierowaniu, nie wymieniając uszczelki.

 

Dzwoniłem do Jaan, facet po drugiej stronie od razu mnie poinformował, że montaż wyniesie 150 zł (szyba 450), bo w moim aucie "montaż jest bardzo skomplikowany z uwagi na zabudowanie szyby" oraz "musi pan nam dostarczyć nową uszczelkę z ASO, bo stara ulega zniszczeniu przy wyjmowaniu starej szyby, niestety jest droga, a zamienników nie ma". Wydaje się, że ludzie z Jaan to profesjonaliści.

 

Człowiek z naszego trójmiejskiego ASO, czyli @$^$@# zdanowicza, wycenił uszczelkę na 100 zł. Ciekawe, że w Wawie, jak piszecie, jest po 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka do wawy (za 81pln) ma podobno tydzien z niemiec jechac, a do gda ma blizej ;)

zamiennik marki pilkington kosztuje 280pln mozna u nich (w wawie) odebrac albo dostarcza (w wawie we wskazane- przez nich ;)- miejsce. co ciekawe dzwoniac dwukrotnie do pilkington polska raz cena brzmiala 280 a drugi raz 290 ;) . fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...