Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, przemekka napisał:

 

 

Eksperci. :facepalm:

 

Coś Subaru ma z nimi na pieńku. W tym samym numerze:

 

BRZ

 

"Pociągająco prosty, ale z nieco zbyt słabym silnikiem. …. aż prosi się o doładowanie…, Bliźniacza GT86 okazuje się jednak minimalnie fajniejsza. Cudowny samochód , o którym marzyliśmy by powstał, ale teraz NIE chcemy go kupić."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po 1,5 roku użytkowania czas na chłodne podsumowanie:

1) zawieszenie - auto na 18-kach jest to prostu za twarde na większości dróg, w związku z tym pytam się, czy w 17kach jest dużo lepiej??? Jeśli tak, to z chęcią wymienię się z kimś na 17ki z alusami (do tego mam zimowki)/albo sprzedam...

2) moc - wyraźnie przy pełnym obciążeniu na autostradzie pod górkę brakuje przy CVT tych 30 km. Robil któs chiptuning? Na autocentrum.pl ktoś wspominał że jeździ służbowym podkręconym do 230 km... Myślę, że spalanie będzie bez większej rożnicy

3) wyciszenie - zrobiłem klompleksowo we Wrocławiu, ale chyba najbardziej to mu potrzeba wyciszyć podwozie. W związku z tym polecacie jakieś preparaty szczególnie na bazie kauczuku? Warte polecenia warsztaty na południu Polski???

4) audio - to jest jednak masakra w porównaniu do tego co oferuje współczesna kokurencja. Wkładał ktoś jakiegoś kombajna, a la coś takiego? http://allegro.pl/gms-adayo-ce4kk2-subaru-forester-mapa-europa-i6868242862.html?reco_id=fa1254e2-6acb-11e7-9542-ecf4bbd61b40&ars_rule_id=201     

5) światła do jazdy dziennej - ktoś oferował za 1000ka wymianę na led-y. Oferta jeszcze aktualna???

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Stalot napisał:

5) światła do jazdy dziennej - ktoś oferował za 1000ka wymianę na led-y. Oferta jeszcze aktualna???

 

Ja kupiłem LED'owe żarówki P13W i wymieniłem sam. Tylko trzeba zwrócić uwagę na rozmiar, muszą być dosyć krótkie (zbliżone długością do żarowych).

Przykładowe: 

http://www.ebay.com/itm/FORD-MUSTANG-CAMARO-SUBARU-WRX-LED-DAY-RUNNING-LIGHTS-BULBS-DRL-P13W-600lm-/322436101419?hash=item4b12b0752b:g:OdEAAOSw4A5Ys4Hc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adayo mam w XT. Do codziennego słuchania radia spokojnie mi wystarcza. Plusem jest, że serwis w Polsce. W mojej stacji był problem z zimnym lutem to odesłałem do Kielc na gwarancji i przysłali nową stacje. Co do zawieszenia w Levorgu to ja mam wrażenie, że jest nawet za miękkie i często "fruwa" się na nierównościach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. LEDy właśnie sobie zamówiłem. Co do audio to mam fabrycznego starlinka, ale to czego mi brakuje to przede wszystkim obrazu telefonu na wyświetlaczu z łatwym i szybkim dostępem do aplikacji (bo głównie słucham radia internetowego) + porząnych map 3D. (MirrorLink nie działa, poza tym to już chyba historia motoryzacji...). Znalazłem wczoraj coś takiego, co się łączy za pomocy jakiejś aplikacji SmartLink z Goofgle Play z telefonem :http://www.gms.pl/pl/_sp/186/ Próbował ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 11:58, Kukson napisał:

Adayo mam w XT. Do codziennego słuchania radia spokojnie mi wystarcza. Plusem jest, że serwis w Polsce. W mojej stacji był problem z zimnym lutem to odesłałem do Kielc na gwarancji i przysłali nową stacje. Co do zawieszenia w Levorgu to ja mam wrażenie, że jest nawet za miękkie i często "fruwa" się na nierównościach.

 

Mam adayo w brz i tez mi wystarcza. I tak nic nie slychac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stalot napisał:

Auto jest już profesjonalnie wygłuszone w www.ciche-auto.pl (zbite 2,5 dB). Sebastian, a gdzie montowałeś w Krakowie?

 

Sam sobie zamontowałem, wszystko bylo plug and play ale kupilem wersje dedykowaną do ... Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Levorga, poprzednio Outback... ale niestety silnik się skończył... Kilka spostrzeżeń jeżeli chodzi o wrażenia po przejechaniu 15tyś kilometrów.

Spalanie. Jestem w stanie zejść do 5,5 dojeżdżając do pracy, ale to o 6:00 rano. Część trasa, część miasto. Jazda w stylu mocno ekonomiczno/ekologiczna. Powrót przy lekko zakorkowanym Wrocławiu to 6,5-7,0.

Cześć miejska wskazuje na 9 litrów. Średnia z całych 15 tyś kilometrów to 8,78 litrów (pomiar z tankowania a nie z wyliczenia komputera). Oszczędna jezda tylko do pracy :) poza tym jeżdżę dla przyjemności. Ostatnio wracałem sam z nad morza i była to jazda dla przyjemności. Pomimo deptania gdzie można tylko było wyszło mi 8,5 litra.

Audio. Mogłoby być lepiej. Przede wszystkim funkcje zestawu. Trochę biednie. Dźwięk do przeżycia. Zauważyłem denerwujące rozjeżdżanie obrazu z dzwiękiem jak puszcza się filmy na youtube. Sprawdzane z kilkoma telefonami i zawsze to samo. Sprawdziłęm w KIA SPORTAGE i nie ma tego... szkoda.

Głośność. Mi osobiście nie przeszkadza.

Serwisy. Wymieniłem olej przy 5000 km. Kosztowało mnie to nie całe 200zł (olej mój). Serwis przy 15000km kosztował mnie 700zł (też olej mój). Olej kupuję bo jak porównałem ceny z faktury z tym ile na prawdę kosztuje to zdębiałem. Prawie 100% wyższa cena. Leję Miller XF LONGLIFE C2 5w30.

Pytanie do forumowiczów. Czy słyszycie stuki jak kręcicie kierownica na postoju? Wystarczy delikatnie mocniej szarpnąć i coś stuka. W serwisie powiedzieli mi, że musiałem nie zauważyć bo przeglądneli i nie ma nic co mogłoby niepokoić. Powiedzieli też, że w demonstracyjnym  z przebiegiem 3000km jest to samo. Mi się wydaje, że nie było tego wcześniej. Mam gwrancję więc jeszcze chwilę poczekam.   

Generalnie uważam zakup aut za dobry wybór. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Z moich doświadczeń wynika że spalanie w okolicach 7,5l/100 jest jak najbardziej osiągalne, ale przy spokojnej jeździe na długiej trasie (jazda autostradowa odpada). Coż, można pogratulować Koledze takich wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować, jak pogratulować, ale znajomi się, ze mnie śmieją, że skutery mnie wyprzedzają ;). Ale nie ma tak źle, 75km/h bo i tak szybciej nie ma sensu bo droga dosyć ruchliwa i nawet nie ma jak wyprzedzić. 5,5l to rekord :) Chciałe tylko sprawdzić czy da się ;) no i da się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, damen napisał:

Witam Wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Levorga, poprzednio Outback... ale niestety silnik się skończył...


 

Jak mniemam, przesiadłeś się z SBD? Czy jest coś, czego Ci w Levorgu brakuje, a miałeś w OBK?

49 minut temu, damen napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Sbd i jak czytam te spalania Levorga to mi się trochę żal robi , jak można katować taki fajny samochód , ten silnik musi oddychać anie być niszczony przez ecodriving

Mój SBD ma porządnie codziennie ćwiczony wał i spalanie między 5,6-6,6 l ale prędkości zupełnie inne oraz obroty urzytkowe tez inne

Przejechane już 160000 wtryski zero odchyleń nic nie stuka

A le co tam będę pisał o Sbd , mam prośbę nie katujcie zacnego auta jakim jest Levorg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, damen napisał:

Zauważyłem denerwujące rozjeżdżanie obrazu z dzwiękiem jak puszcza się filmy na youtube. Sprawdzane z kilkoma telefonami i zawsze to samo. Sprawdziłęm w KIA SPORTAGE i nie ma tego... szkoda.

 

 

 

Siemanko

 

za pośrednictwem czego odtwarzasz you tube w levorgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirrorlink. U mnie też działa, aczkolwiek muszę przyznać że nie jest to szczyt płynności. YouTube a nawet Netflix działa. Stabilizuje się dopiero po paru minutach i wtedy nie ma opóźnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rokiki napisał:

Siemanko

 

za pośrednictwem czego odtwarzasz you tube w levorgu?

 

Źle mnie zrozumiałeś. YT leci sobie na telefonie a tylko dźwięk po BT na radiu. O łączności i wyświaetlaniu czegokolwiek na radiu w samochodzie nie mówię bo to masakra.

 

21 godzin temu, TP_S napisał:

Jak mniemam, przesiadłeś się z SBD? Czy jest coś, czego Ci w Levorgu brakuje, a miałeś w OBK?

 

Tak, przesiadłem się z SBD. Czego mi brakuje... najbardziej chyba prześwitu... bo czasami się przydaje. Poza tym Levorg wywołuje tylko banana na twarzy ;)

 

Co do spalania i katowania. Są dni, że przyjemność sprawia mi to, że muzyczka gra a ja po prostu sobie jadę. A czasami przełączam skrzynie w trym manualny... tryb sport i palnik. Nie po to kupiłem fajne auto żeby tylko "dziadować"... ale jak już powiedziałem żonie... następne auto... ściągnięty Levorg 2.0 ;) 

13 godzin temu, TomCh napisał:

Mirrorlink. U mnie też działa, aczkolwiek muszę przyznać że nie jest to szczyt płynności. YouTube a nawet Netflix działa. Stabilizuje się dopiero po paru minutach i wtedy nie ma opóźnienia. 

Jaki telefon podpinasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...