Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Levorg w wersji 1.6 DIT ma spalać ok 5,74 l/100 km w trasie. Jadąc z prędkością do 100 km/h na autostradzie można zrobić 1000 km na jednym baku. Skrzynia w wersji 1.6 ma mieć dwa tryby - zwykły i sportowy. Do 2.0 będą manetki i tryb sport sharp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (czyli niejako duplikuje to co juz jest), ale ze zdjec wyglada na to ze rozni sie on bardziej (niz bylo dotychczas) od zamaskowanego Outbacka (o ile da sie cos zobaczyc w zamaskowanym Outbacku). Po zaprzestaniu produkcji Tribeci, moze byc tak ze Outback w kolejnych odmianach stanie sie SUVem (juz nim praktycznie jest), a Levorg bedzie zwyklym kombi... z wersja sedan oparta na Levorgu i byc moze Legacy zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (...)

sie nie znam, ale dla mnie Levorg to raczej Impreza kombi, a nie Legacy kombi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (czyli niejako duplikuje to co juz jest), ale ze zdjec wyglada na to ze rozni sie on bardziej (niz bylo dotychczas) od zamaskowanego Outbacka (o ile da sie cos zobaczyc w zamaskowanym Outbacku). Po zaprzestaniu produkcji Tribeci, moze byc tak ze Outback w kolejnych odmianach stanie sie SUVem (juz nim praktycznie jest), a Levorg bedzie zwyklym kombi... z wersja sedan oparta na Levorgu i byc moze Legacy zniknie?

 

Myślę, że raczej uzupełniają ofertę. Mercedes włożył do klasy A mocny silnik, napęd 4x4, zrobili sedana. To samo zrobią zaraz Audi z A3 i BMW z 1-ką. Nowe Legacy ma być większe, jakkolwiek to obecne jest całkiem duże. Redaktor Ramp-a - dobrze znany Piotr Frankowski - stwierdził, że Subaru jest jedną z najlepszych marek na świecie bo potrafią na dwóch płytach podłogowych robić tyle różnych modeli. Wydaje mi się, że tu jest klucz do wyjaśnienia tej sytuacji. Powiększają Legacy, żeby na jego płycie stworzyć nową Tribecę. A Levorg jest takim pomostem, jak to napisałem kilka postów temu. Widać, że zaczęli celować w nisze zamiast co kilka lat po prostu wymieniać modele. Ale też pamiętajmy, że Subaru w wielu rejonach świata notuje ciągłe wzrosty sprzedaży.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (czyli niejako duplikuje to co juz jest), ale ze zdjec wyglada na to ze rozni sie on bardziej (niz bylo dotychczas) od zamaskowanego Outbacka (o ile da sie cos zobaczyc w zamaskowanym Outbacku). Po zaprzestaniu produkcji Tribeci, moze byc tak ze Outback w kolejnych odmianach stanie sie SUVem (juz nim praktycznie jest), a Levorg bedzie zwyklym kombi... z wersja sedan oparta na Levorgu i byc moze Legacy zniknie?

 

Myślę, że raczej uzupełniają ofertę. Mercedes włożył do klasy A mocny silnik, napęd 4x4, zrobili sedana. To samo zrobią zaraz Audi z A3 i BMW z 1-ką. Nowe Legacy ma być większe, jakkolwiek to obecne jest całkiem duże. Redaktor Ramp-a - dobrze znany Piotr Frankowski - stwierdził, że Subaru jest jedną z najlepszych marek na świecie bo potrafią na dwóch płytach podłogowych robić tyle różnych modeli. Wydaje mi się, że tu jest klucz do wyjaśnienia tej sytuacji. Powiększają Legacy, żeby na jego płycie stworzyć nową Tribecę. A Levorg jest takim pomostem, jak to napisałem kilka postów temu. Widać, że zaczęli celować w nisze zamiast co kilka lat po prostu wymieniać modele. Ale też pamiętajmy, że Subaru w wielu rejonach świata notuje ciągłe wzrosty sprzedaży.

 

No tak, tylko ze tak naprawde to Subaru uzywa teraz jednej plyty podlogowej do wszystkich modeli AWD a BRZ ma dopiero inna plyte podlogowa. Tribeca byla oparta na plycie podlogowej Legacy od poczatku z tego co sie orientuje, wiec tutaj nie ma nic nowego. FHI to nie Mercedes i oni nie moga sobie pozwolic na nadmuchana oferte modeli. Mimo rekordowej sprzedazy aut, FHI musi byc ostrozne przy wdrazaniu nowych modeli, bo na skale swiatowa so oni jednak nadal malym producentem, i stosunkowo male porazki sa u nich bardziej odzczuwalne. Mysle ze celowanie w nisze ni poszlo im dobrze w przypadku Tribeci, gdzie sprzedaz byla nie konkurencyjna, wiec chyba raczej inaczej podejda do tematu tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (...)

sie nie znam, ale dla mnie Levorg to raczej Impreza kombi, a nie Legacy kombi...

Odnoszę dokładnie to samo wrażenie. Taki wrx kombi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na zdjecia levorga - zastanawiam sie nad strategia FHI jesli chodzi o ich oferte samochodowa. Levorg jest raczej Legacy Kombi (...)

sie nie znam, ale dla mnie Levorg to raczej Impreza kombi, a nie Legacy kombi...

Odnoszę dokładnie to samo wrażenie. Taki wrx kombi ;)

 

Mnie sie to auto kojarzy bardziej z Legacy GT Kombi, wydaje mi sie ze wnetrze jest bardziej eleganckie niz w wrx'ach, a brakuje bardziej zadziornych elementow, ktore na ogol mozna znalezc w WRX, patrzac na kola sa one raczej eleganckie niz typowo sportowe - co mogloby miec miejsce w WRX kombi.

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarami jest bardzo zbliżony do Legacy IV, czyli w praktyce coś pomiędzy aktualną Imprezą, a Legacy V.

Levorg: 4.690 mm (dł.) x 1.780 mm (szer.) x 1.485 mm (wys.). Rozstaw osi 2.650 mm.

Legacy IV kombi: 4.720 mm x 1.730 mm x 1.470 mm. Rozstaw 2.670 mm.

Legacy V kombi: 4.790 mm x 1.780 mm x 1.535. Rozstaw 2.750 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mieć4,69m długości więc bliżej mu do poprzedniej generacji Legacy, niż Golfa, Focusa czy A3.

Golf VII kombi dł. 4,56, rozstaw osi 2,63

 

Ale już Octavia kombi ma 4,66 m, a więc praktycznie tyle samo. Astra kombi 4,7 m. Co by nie mówić 4,7 m w obecnych czasach nie jest długością definiującą, że auto jest segmentu D, tyle mają rozrośnięte kompakty (szczególnie, że nowe Legacy ma mieć 4,9).

 

Generalnie wymiary wymiarami, ale bez dwóch zdań Levorg bazuje na aktualnej Imprezie/XV/WRX - tyle, że ma nadwozie kombi. Wystarczy przypatrzeć się zdjęciom bocznym nadwozia, przedni zderzak też jest (pomijając zdobienia) analogiczny jak w WRXie. Zaś środek jest praktycznie taki sam jak w aktualnej Imprezie/XV tylko okraszony gdzieniegdzie chromikami.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że w Europie będzie dostępna wersja z silnikiem 2.0DIT o odrobinę bardziej zadziornej stylistyce - z ciemniejszym obramowaniem wokół grilla i wystającymi końcówkami wydechów, tak jak to chyba będzie w Japonii. Mnie tam Levorg bardzo się podoba i uważam, że ze strategicznego widzenia wprowadzenie takiego auta do sprzedaży w Europie jest lepszym krokiem niż wprowadzenie do sprzedaży WRXa. Niech tylko nie skreślają WRX STI - to ikona Subaru, powinna być dostępna :)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.onet.pl/...el-levorg/tfxs7

 

"Napęd będzie pochodził od turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra produkującego 170 KM mocy. Jego spalanie wynosi 5,9 l/100 km. Drugą opcją będzie 2-litrowa jednostka o mocy 300 KM. Apetyt na paliwo modelu w tej wersji wynosi 7,6 l/100 km."

 

BTW wiadomo kiedy i w jakiej cenie WRX2014?

Edytowane przez Niedźwiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie(a nie wątpię ;) ) dane techn. 1.6 i 2.0 DIT to od razu proszę wrzucać :)

 

na razie sa takie dane: http://www.fhi.co.jp...df_en_93576.pdf

 

To już widziałem,mnie w bardzo prymitywny sposób interesują 0-100 i Vmax :P szczególnie 1.6 ,bo 2.0 to będzie cywilny kosmos :)

 

To pomyśl co będzie jak się do tych silników dobiorą tunerzy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl co będzie jak się do tych silników dobiorą tunerzy :D .

w jednym pierwszych testow rosyjsko-jezycznych nowego wowczas Forka XT 2.0 DiT byla wzmianka, ze z racji specyficznego wtrysku moga boc pewne problemy z tiuningowaniem tego silnika (nie pamietam szczegolow, ale chyba cos w ten desen)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacji z Tokyo samochód jest przedstawiany jako naturalna kontynuacja legacy kombi,czyli zapewne nowy legacy bedzie występował jedynie w formie sedana i OTB,a levorg oddzielnie i taniej :-)B-)

Jak dla mnie fajnie że będzie el.postojowy,tak przynajmniej widać na fotkach i ładny panel z nawi ,przypomina mi to golfa,nawet poj.na napoje są podobnie zasuwane.CVT,też dobrze,bo manual jest do WRX,choć nie wiem czy w broszurach nie był też opcji z CVT.

Ktoś to wszystko nieźle przemyslal i odpowiednio wypozycjonowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyśl co będzie jak się do tych silników dobiorą tunerzy :D .

w jednym pierwszych testow rosyjsko-jezycznych nowego wowczas Forka XT 2.0 DiT byla wzmianka, ze z racji specyficznego wtrysku moga boc pewne problemy z tiuningowaniem tego silnika (nie pamietam szczegolow, ale chyba cos w ten desen)

 

A dlaczego ? Direct injection tjuniguje się pięknie u innych produktów.

Brak manuala i tylko CVT zdyskwalifikowalo by to auto przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...