Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. Rozważam zakup Levorga z 2015 r. Na rynku znalazłem 2 oferty, którymi jestem zainteresowany, pod poniższymi linkami:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-gt-s-turbo-benzyna-170km-4x4-1rej-12-2015-salon-polska-fv23-ID6ABZMV.html

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-1-6-gt-s-sport-170km-4x4-bezwypadkowy-gwarancja-multi-salon-reiski-ID6ASqEs.html

 

Czy ktoś z Was byłby w stanie pomóc mi w zdrowej ocenie powyższych modeli, w szczególności:

1. czy może ktoś z Was miał osobistą styczność z którymś z powyższych samochodów, a jeżeli tak to jakie są spostrzeżenia?,

2. na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Levorga?,

3. czy silniki Levorga z początków produkcji mają jakieś wady "wieku dziecięcego"?,

4. gdzie można sprawdzić pełną historie powyższych samochodów?,

4. jakie są Wasze inne spostrzeżenia na temat powyższych ofert?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-1-6-gt-s-sport-170km-4x4-bezwypadkowy-gwarancja-multi-salon-reiski-ID6ASqEs.html

To masz ofertę Salon Subaru. Tam sprawdzisz i takich ofert szukaj.

Model bez uwag. Możesz kupować bez obaw, tylko każde trzeba sprawdzić w ASO.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z rzeczy, która mnie zastanawia w tej ofercie (niebieski Levorg), to naklejki ze zlotów, które dla mnie mogą być sugestią, że ktoś podczas takich imprez mógł ostro traktować auto (najbardziej obawiam się brania oleju i historii związanych z turbiną). Z drugie strony wiem, że jest to wróżenie z fusów, bo i bez tego nie da się stwierdzić jaka była faktyczna eksploatacja samochodu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartiswr napisał:

Jedną z rzeczy, która mnie zastanawia w tej ofercie (niebieski Levorg), to naklejki ze zlotów, które dla mnie mogą być sugestią, że ktoś podczas takich imprez mógł ostro traktować auto (najbardziej obawiam się brania oleju i historii związanych z turbiną). Z drugie strony wiem, że jest to wróżenie z fusów, bo i bez tego nie da się stwierdzić jaka była faktyczna eksploatacja samochodu.   

dotyczy to każdego egzemplarza używanego

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, Bartiswr napisał:

Jedną z rzeczy, która mnie zastanawia w tej ofercie (niebieski Levorg), to naklejki ze zlotów, które dla mnie mogą być sugestią, że ktoś podczas takich imprez mógł ostro traktować auto

Patrząc na numery startowe była to trasa turystyczno - szosowa. Tak więc możliwości "ostrego" traktowania samochodu na Zlocie bardzo ograniczone. Ale z drugiej strony zakładam, że uczestnik Zlotu należy do tej bardziej świadomej, zaangażowanej grupy użytkowników ( może o tym świadczyć też "świnka"). A jeżeli tak, to prawdopodobieństwo właściwej eksploatacji samochodu ( np. brak wyłączania silnika zaraz po zatrzymaniu po szybszej jeździe, dbanie o stan oleju itp. itp ) jest wyższe.

 

Pozdrowienia 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Wróbel napisał:

Witaj

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-1-6-gt-s-sport-170km-4x4-bezwypadkowy-gwarancja-multi-salon-reiski-ID6ASqEs.html

To masz ofertę Salon Subaru. Tam sprawdzisz i takich ofert szukaj.

Model bez uwag. Możesz kupować bez obaw, tylko każde trzeba sprawdzić w ASO.

 

Pozdrawiam.

 

W przypadku subaru, paradoksalnie kupowanie od dealera samochodu używanego, w którym samochód ten był serwisowany, nie jest atutem, ponieważ subaru nie ma ogólnego rejestru napraw (sprawdzenie samochodu pod kątem jego historii wchodzi w grę tylko w serwisie, w którym był obsługiwany). W związku z tym skoro serwis ten sprzedaje samochód, który wcześniej obsługiwał,  to nie ma co liczyć na obiektywizm. Sprzedawca nie powie przecież, że poprzedni właściciel zgłaszał takie a takie usterki...

 

Godzinę temu, MDsuperstar napisał:

 

Może ktoś, coś na temat silników i usterek "wieku dziecięcego" z początków lat produkcji  (2015)?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartiswr napisał:

Witam wszystkich Forumowiczów. Rozważam zakup Levorga z 2015 r. Na rynku znalazłem 2 oferty, którymi jestem zainteresowany, pod poniższymi linkami:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-gt-s-turbo-benzyna-170km-4x4-1rej-12-2015-salon-polska-fv23-ID6ABZMV.html

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-levorg-1-6-gt-s-sport-170km-4x4-bezwypadkowy-gwarancja-multi-salon-reiski-ID6ASqEs.html

 

Czy ktoś z Was byłby w stanie pomóc mi w zdrowej ocenie powyższych modeli, w szczególności:

1. czy może ktoś z Was miał osobistą styczność z którymś z powyższych samochodów, a jeżeli tak to jakie są spostrzeżenia?,

2. na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego Levorga?,

3. czy silniki Levorga z początków produkcji mają jakieś wady "wieku dziecięcego"?,

4. gdzie można sprawdzić pełną historie powyższych samochodów?,

4. jakie są Wasze inne spostrzeżenia na temat powyższych ofert?

Z góry dziękuje.

 

AD 3: Byc moze malenki szczegol: Moj Subaru Levorg MY2016 mial jedna akcje serwisowa, o ktorej mnie poinformowano listownie - zmiana oprogramowania sterownika aparatury wtryskowej - unikniecie mozliwego spalania stukowego przy duzym obciazeniu. Przeprowadzone bezplatnie w umowionym terminie. 

 

AD 5: Mimo iz jakosc skorzanej tapicerki nie jest najlepszej jakosci, to jednak polecam taka wersje ze wzgledu na sterowany elektrycznie fotel kierowcy z regulacja o wiekszym zakresie, niz w standartowej wersji. Dla mnie ma wygodniejsze regulowane siedzisko. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartiswr napisał:

Może ktoś, coś na temat silników i usterek "wieku dziecięcego" z początków lat produkcji  (2015)?!

 

 

Nie spotkałem się na żadnym forum z informacjami o usterkach silnika itp. Swoją drogą 1.6 DIT nie występuje w USA, jest dopiero od roku w Australii, a sprzedaż w Europie jest minimalna. Na japońskim forum nie sprawdzałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Urbi napisał:

 

Nie spotkałem się na żadnym forum z informacjami o usterkach silnika itp. Swoją drogą 1.6 DIT nie występuje w USA, jest dopiero od roku w Australii, a sprzedaż w Europie jest minimalna. Na japońskim forum nie sprawdzałem :)

 

 

Zgadza się - zdążyłem ustalić w jednym z salonów, że na śląsku sprzedali 8 Levorgów w ciągu dwóch lat 2016-2017. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 09:33, Kukson napisał:

Ten niebieski nieźle już w środku zajechany jak na taki przebieg. Ktoś na rękach papier ścierny nosi żeby tak wytrzeć gałkę i jej okolice?

I to jest dobry moment, na zadanie pytania na temat jakości wykonania kokpitu w Levorgach. Czy rysy, otarcia i przetarta skóra to standard przy przy kilkudziesięciu tysiącach kilometrów czy raczej zaniedbanie i niechlujstwo właściciela? Trochę słabo wydać na trzylatka 20+EUR i dostać poniszczone wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Myslalem że są dwie wersje 1,6 i 2.0 ale ta to była STI i miła czerwone przeszycia na skórze . A tutaj zderzaki listwy jak STI ale środek inaczej wygląda. Ma programowane fotele to było w Japonii w mojej wersji nie ma z 2016 roku. Ale takiego bym kupił szkoda że nie sprzedają ;) w PL

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kierownica z prawej, może być normalna wersja z dodatkami stylizacyjnymi. Owiewki, listwa z przodu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 od kilku dni kraza zdjecia niby testow nowego Levorga, ale na zdjeciach wygladal jak stary model po dzwonie, ktoremu ktos po taniosci doszczepil front XV i niedopasowal klapy...a to chyba jednak nieprawda :)

mimo wszystko mam werazenie, ze to jakas DIY wersja :P

Edytowane przez miketyson
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby. Prawda jest jednak taka ze jeśli nie wjedzie tam jakiś sensowny turbo-bokser ze 220 koni będzie to taka Impreza kombi... a nie WRX kombi 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwienstwie do innych producentow, Subaru swoje "muly" czesto ubiera w stare klamoty innych modeli. Przypomne jak wygladaly pierwsze wersje BRZ ;) (na zdjeciu po lewej) 

 

2013-Subaru-BRZ-with-prototypes.jpg

 

A tu WRX w budzie Imprezy :)

2014-subaru-wrx-mule-opt.jpg

 

i Forek w budzie OBK :)

2007-30497-all-new-2009-subaru-forester-

 

PS Sugeruje otworzy nowy watek o nowym Levorgu!! :D

Edytowane przez Than_Junior
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...