Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na yt jest trochę filmików instruktażowych jak aplikować powłoki. Nie wszystkie powłoki są dostępne dla "cywilów", ale ten csl od gtechniq wydaje się prosty, grunt to dobre przygotowanie powierzchni, pomieszczenie i wolny czas.

Wygląda obiecująco..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pogoda ustabilizuje to mam zamiar położyć powłokę na BRZ -ta i Forka. Skoro udało mi się zrobić całkiem nieźle korektę lakieru na poprzednim aucie (który po kilku subariadach było zmatowiony) to myślę, że dam radę. ;)

 

Mam pod domem sklep z artykułami do detailingu i mają duży wybór środków ... dla amatorów też. Kładzie się prawie jak wosk. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16 kwietnia 2018 o 21:57, Karas napisał:

Levorg kosztuje tylko 130k pln więc co to jest żeby się przejmować czy dbać -  psie pieniądze ;)

 

 

Jak auto jest nowe to nikt nie nakłada, bo nawet sie o tym nie mysli. 

Jak jest warte 80k (po 3 latach pewnie) to wydanie 4k na ceramike (a napewno nie jest to gorna granica)...ma sens jaki ma no...

Na BRZ jeszcze bym zrozumial... Ale nie na levorga cmon :P po co komu blyszczace kombi :)

Kieeedy moze jak mialem 20-25 lat to bym tak zrobil. Teraz jak zaczynam myslec o ceramice tzn, ze czas zmienic auto bo tzn ze sie znudzilo. 

 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dopóki nie zobaczyłem w jakim stanie był lakier po odbiorze auta z salonu (było myte pewnie dwa albo trzy razy). ;)

Zresztą wrzuciłem tu już chyba kiedyś zdjęcia przed i po. 

 

Współczesne lakiery są naprawdę bardzo miękkie i cienkie. Nie warto czekać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Naprawdę polecam zrobić z tymi rysami porządek póki auto jeszcze młode i coś warte. Będziecie zadowoleni, a zaoszczędzone godziny na myciu i woskowaniu przeznaczycie na co chcecie, np. zarabianie na nową furę.

A co jeśli ktoś jeździ autem, nie lakierem i ma gdzieś jakieś rysy widoczne pod pewnym kątem w pełnym świetle? :D

 

To wtedy jego auto jest nic nie warte, albo warte połowę tego z ceramiką? :)

 

O ile rozumiem, wosk, ceramika, głaskanie auta jak jest to jakiś niezwykły klasyk ale zwykłe kombi? Z drugiej strony, kto bogatemu zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OBK CVT napisał:

mniejsze opory aerodynamiczne wiec jest szybsze i oszczedniejsze

 

To zostało empirycznie udowodnione. Tylko w levorgu, w liczbach bezwględnych będzie to pewnie 12.0l zamiast 12.2l/100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze jednak Levorg to niezawodne auto, bo w tym temacie to tylko o blahostkach sie dyskutuje. 

Ja tez mam ryski, odpryski i nawet mala obcierke parkigowa. Ale cieszy mnie to, ze nawet dyskusja o slabych osiagach i spalaniu ucichla ;) 

Dziekuje EU, bo jednak jeszcze bardziej bede cenic mojego Levorga. Wkrotce moze sie okazac, ze to najsilniejsze Subaru dostepne na rynkach EU. 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej i z nim się pożegnamy więc może to być egzotyk w EU bo jakoś mega dużo ich nie jezdzi.

W Polsce 250 się sprzedało? Dobrze mówię? Plus ewentualne jakiś import używanych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca tego nie rozumiem. Przecież cały czas inne marki wypuszczają auta z mocnymi silnikami. Z czym Subaru ma problem? Z normami emisji? Czy wszyscy inni oszukują a tylko oni nie? Czy naprawdę nie są w stanie zrobić mocniejszego silnika który by zmieścił się w limicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca tego nie rozumiem. Przecież cały czas inne marki wypuszczają auta z mocnymi silnikami. Z czym Subaru ma problem? Z normami emisji? Czy wszyscy inni oszukują a tylko oni nie? Czy naprawdę nie są w stanie zrobić mocniejszego silnika który by zmieścił się w limicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Było walkowane tysiąc razy, gdyby subaru miało w ofercie jakiegoś elektryka, to ogólna (flotowa) emisja CO2 by spadła i nie byłoby problemu.
To cały numer innych marek, subaru ma z tym trudność i tyle, pewnie się nie opłaca, homolagacje itp...q


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...