Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Subaru nie należy do producentów, którzy zasypują klientów nowościami, więc informacja o nowym pojeździe koncepcyjnym powinna przykuć uwagę miłośników marki.

 

Już za niespełna trzy tygodnie, na salonie motoryzacyjnym w Tokio zaprezentowany zostanie pojazd o nazwie Levorg. Kombi segmentu D śmiało traktować można jako zapowiedź kolejnej generacji popularnego Legacy. Szczegółowe informacje dotyczące nowego auta trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jednak, że następne wcielenie Legacy w wersji kombi powinno pojawić się na rynku już w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że wraz z pojazdem zadebiutuje też nowa rodzina kompaktowych silników o pojemności 1,6 l wyposażonych m.in. w bezpośredni wtrysk paliwa.

 

 

 

 

 

http://motoryzacja.i...acy,1961884,340

 

Martwi trochę informacja o 1,6 ale za to widzę kurnik na masce. :D Jeśli to ma być następca Legacy to nie wiem czemu zmieniają nazwę. Przednie lampy mają coś z Conceptu WRX. Jest też EyeSight.

 

Oficjalna strona nowego modelu:

http://www.subaru.jp/levorg/sp/

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy problem - kurnik ...

Ponoć zakazany przez EU, dlatego nie ma w Forku XT, dlatego w WRX2014 jest "w negatywie" czyli zagłębienie w masce.

Ale poczekajmy do 20 / XI, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurnik zakazany przez ue? o co chodzi? :blink:

ochrona pieszych...

 

 

 

p.s. cos mi sie wydaje, ze to jednak bedzie nie nowa gen. Legacy, a cos w stylu Venzy czy Crosstoura

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru_Levorg_Takie_nowe_6267529.jpg

linia boczna cos mi przypomina... co za czasy, wszystko jest do czegos podobne :(

 

2013-toyota-venza-side_8310_001_580x435_1f7.png

Ciezko jedt zrobic wyróżniającą sie linie kombi.......mi z boku przypomina RS6

Ogólnie zapowiada się zajebiście byle by tylko tego nie zepsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę więcej.

 

http://www.caradvice.com.au/257524/subaru-levorg-concept-next-gen-liberty-wagon-teased-ahead-tokyo/

 

Wygląda na to, że to jednak będzie następca Legacy/Outback, tylko czemu zmieniają nazwę?

Poza tym chyba czekają nas jeszcze jakieś inne premiery (WRX, nowe concept-y) - czyżby ofensywa Subaru?

I czy dotrze do Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrona pieszych...
Poproszę o podlinkowanie źródłowego aktu normatywnego.

ochrona pieszych...
Poproszę o podlinkowanie źródłowego aktu normatywnego.

mowisz i masz...

 

" (...) Europa po raz pierwszy wprowadziła wymogi dotyczące bezpieczeństwa pieszych w 2003 roku. W grudniu ubiegłego roku dodała bardziej rygorystyczne wymogi, jakie muszą spełniać samochody w zderzeniu z pieszymi w testach i dotyczą one zderzaków, maski i jej krawędzi, a także przedniej szyby."

 

http://m.biznes.pl/zmiany-w-konstrukcji-samochodow-maja-zwiekszyc-bez,5554651,1,2,news.html

 

milej lektury ;):mrgreen:

 

http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/automotive/safety/pedestrians/index_en.htm

 

 

p.s. nikt na wprost nie zabranial "kurnikow", ale widocznie producenci, w tym FHI, woli w taki sposob dostosowac sie do wymogow... no i nie zapominajmy o aerodynamice :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby pokombinować z nazwą: U R A BUS GROVEL - czołgający się autobus :D . Najwyższy czas :excl:

 

Możliwe, że w UE będzie nie będzie go w ofercie.

 

Bardzo możliwe, prezentacja jest na stronach japońskich, a nie na Subaru Global.

 

Tajemnicza sprawa.Mówicie że to nie legacy?

 

Może nowa Exiga :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jednak będzie następca Legacy/Outback, tylko czemu zmieniają nazwę?

Jeśli to miałby być następca legaca, to ja dzisiaj zaczynam chłodzić szampana. No chyba, że będzie tak jak z modelem MY10 i poprzedzającym go konceptem... Wtedy do szampana doleję wódki <_<

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to możesz już chłodzić tę wódkę ;) ... nie łudźmy się, to nie jest następca Legacy. Sam fakt, że informacje o premierze dotyczą rynku japońskiego świadczy, że jest/będzie to model skierowany właśnie do Japończyków (JDM). Najbardziej prawdopodobnym jest, że będzie to następca lub jakaś wariacja na temat Exigi, jak typuje @eddie_gt4. Nałożyłem szybko obecne Legacy na Levorg'a i ... Levorg jest sporo większy, choć może to kwestia skalowania.

 

Obym się mylił, gdyż Legacy Revolution Touring :D:excl:

 

ancugy.jpg

Edytowane przez subleo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to możesz już chłodzić tę wódkę ;) ... nie łudźmy się, to nie jest następca Legacy. Sam fakt, że informacje o premierze dotyczą rynku japońskiego świadczy, że jest/będzie to model skierowany właśnie do Japończyków (JDM). Najbardziej prawdopodobnym jest, że będzie to następca lub jakaś wariacja na temat Exigi, jak typuje @eddie_gt4. Nałożyłem szybko obecne Legacy na Levorg'a i ... Levorg jest sporo większy, choć może to kwestia skalowania.

 

Obym się mylił, gdyż Legacy Revolution Touring :D:excl:

 

ancugy.jpg

Zle to zeskalowales legacy to bardzo duże i wysokie auto.

To co wsadziles na zdjęciu jest wielkości golfa z kolami 14 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to możesz już chłodzić tę wódkę ;) ... nie łudźmy się, to nie jest następca Legacy. Sam fakt, że informacje o premierze dotyczą rynku japońskiego świadczy, że jest/będzie to model skierowany właśnie do Japończyków (JDM). Najbardziej prawdopodobnym jest, że będzie to następca lub jakaś wariacja na temat Exigi, jak typuje @eddie_gt4. Nałożyłem szybko obecne Legacy na Levorg'a i ... Levorg jest sporo większy, choć może to kwestia skalowania.

 

Obym się mylił, gdyż Legacy Revolution Touring :D:excl:

 

ancugy.jpg

Zle to zeskalowales legacy to bardzo duże i wysokie auto.

To co wsadziles na zdjęciu jest wielkości golfa z kolami 14 cali.

@turdziGT, musisz sobie zakupić większy monitor, gdyż u mnie zdecydowanie nie jest to Golf z 14'' kołami B):) Ale oczywiście skalowanie może być nieprawidłowe, gdyż nie ma na zdjęciu żadnego odniesienia. Po prostu oba auta zostały nałożone tak, aby przód i linia przedniej szyby się pokrywały. Ale Levorg może mieć krótszy przód niż Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...