Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

ale w porównaniu z Legacy IV /sbd lub NA/ zakładam że będzie trochę dynamiczniej /wystarczająco/

w moim SBD 0-100 to chyba katalogowe 8,9 /lub 8,5/ - jednak na nowym programie obniżającym moment na 1 i 2 biegu /czyt. korygującym przebieg wykresu momentu/

pewnie ten wynik jest teoretyczny - nie sprawdzałem - nie ścigam się od świateł do świateł. Istotniejsza będzie elastyczność - jak już wspomniał haubi65.

Prawda jest też taka że przy tej masie na 200 koni bym nie narzekał - byłby to dobry kompromis dla rodzinnego "sportowego" kombi... 

aha - giulietta mojej żony przy mocy 170km przyspiesza w 7,6 /czy 7,8/ katalogowo - ale masa mniejsza ok 200kg i fwd

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haubi65 powiedział: 9s jest i tak bardzo dobrze ale 6 s

 

 

6 s to dobrze ale .....

 

podobna wielkość, podobna klasa auta, też automat, też 4x4 "dopinane" sprzęgłem wielotarczowym

 

też kombi a do tego "tylko nudny" VW ;)

 

 

z drugiej strony 0-100 to tylko "cyferki"

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszyscy dealerzy mają zamówione Levogi jako demo.

Wszyscy też ( jeżeli nie wystąpi jakiś nieoczekiwany problem ) powinni otrzymać demo w tygodniu 21-25 wrzesień. 

 

Z pierwszej produkcji ( lipiec ) wynoszącej 130 szt. jeszcze ok. 50 jest dostępnych.

 

Pozdrowienia

 

 

Byłem wczoraj u dealera i dowiedziałem się, że do dnia oficjalnej premiery (3-4 października) samochodu, mimo, że będzie u dealera, nie będzie można zobaczyć. Nie mówiąc już o odebraniu zamówionego auta. :(

 

Szkoda, że będę musiał czekać dodatkowe dwa tygodnie, skoro auta już fizycznie będą do odbioru, a europejska premiera miała miejsce kilka miesięcy temu w Genewie. 

 

Na osłodę. Nie wiem czy już było, ale fajny materiał.

 

http://youtu.be/84eHJmWtrFo

 

Jeśli się nic nie zmieniło od wiosny, to skład celny Subaru jest min w Łodzi, przy ulicy Tuwima, obok serwisu AZT. Tam był montowany ISR i tam na dużym placu stoi zwykle po kilkadziesiąt Subaru z każdego modelu i w każdym z dostępnych kolorów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam. Chociaz jakbym wiedzial ze wejdzie to bym poczekal. Wg mnie mogliby wywalic STI i wprowadzic Levorga 2 DIT tak dla obnizenia spalania flotowego ;) Moze sie cos zmieni jak wprowadza w EU inne normy obliczania spalania. Bo ta obecna to jakas kpina

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem :)

Tak czy inaczej 1.6DIT i 170KM powinno w zupełności wystarczyć to sprawnego poruszania się nawet +150km/h. Jak ktoś potrzebuje więcej emocji musi poczekać na 2.0DIT.

Ja czekam :)

 

Też tak myślę, miałem teraz okazję pojeździć RAV4 2.0 benzyna 150KM + automat i nawet całkiem sprawnie się to porusza (a myślałem, że będzie tragedia), więc 170KM z turbo i CVT na pewno da radę 

 

Emocje fajna rzecz, tylko czasy mamy takie, że nie ma się gdzie rozpędzić i sam zaczynam myśleć, że w następnym aucie chyba odpuszczę osiągi, których i tak nie mam gdzie wykorzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem wczoraj u dealera i dowiedziałem się, że do dnia oficjalnej premiery (3-4 października) samochodu, mimo, że będzie u dealera, nie będzie można zobaczyć.

 

No co Ty...  Tobie się nie uda? :rolleyes:  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To się pewnie uda.

 

hehe tak myślałem :thumbup:

 

 

 

Gorzej z odbiorem wewrześniu.

 

Postaraj się być pierwszym odbierającym w Polsce.. zawsze to jakieś pocieszenie ;)  

 

Dokładnie, a jeszcze do tego jakiś certyfikat od Ojca Dyrektora potwierdzający ten fakt (o ile odbierasz samochód w Krakowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gorzej z odbiorem wewrześniu.

 

 

 

Dokładnie, a jeszcze do tego jakiś certyfikat od Ojca Dyrektora potwierdzający ten fakt (o ile odbierasz samochód w Krakowie)

 

Do tego gazety, telewizja, zdjęcia, wywiady...  a później już tylko splendor, prestiż, uściski dłoni i wizyty w zakładach pracy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy  :)

 

W piątek przywieźli do rozsianych jak grzyby po deszczu salonów/serwisów Subaru w naszej okolicy Levorgi. Korzystając z wolnego poniedziałku i fatalnej pogody poszliśmy pojeżdzić. Jak się okazało kilka już było sprzedanych. Mimo to, znalazł się jeden gotowy do jazdy. Dostaliśmy Crystal White Pearl z wyposażeniem Swiss S. Wszystkie Luxury S były już sprzedane, a "golasów" nie mieli.

Pojechaliśmy tylko po zakrętach, pod górkę, bo to nas najbardziej interesuje z racji miejsca zamieszkania. Jeździliśmy tylko w trybie Intelligent, gdyż byliśmy zbyt przejęci żeby przełączyć. :lol:  Jjest bardzo dobrze. Nie jest to STI na prostej, nie jest to nawet nasze GTI, ale jest Bardzo Dobrze! A w zakrętach super. Jedzie bez żadnej zadyszki, wyprzedzić pod górkę da się bez żadnych problemów, a 100km/h osiągamy bardzo dynamicznie. Zawieszenie BARDZO fajne. Zresztą już niedługo każdy z Was sam się o tym przekona.

Ja jestem generalnie zachwycony. Na żywo wygląda obłędnie, w środku jest świetnie, prowadzi się bardzo dobrze. Nie jest za duży. Silnik jest wystarczająco dynamiczny jak na nasze potrzeby. Jasne, szkoda, że nie ma 2.0DIT, ale te 1.6DIT jest więcej niż zadowalające.

No i będzie to nasz następny samochód.

post-2076-0-57809000-1442254351_thumb.jpg

post-2076-0-41817700-1442254373_thumb.jpg

post-2076-0-00238800-1442254394_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy  :)

 

W piątek przywieźli do rozsianych jak grzyby po deszczu salonów/serwisów Subaru w naszej okolicy Levorgi. Korzystając z wolnego poniedziałku i fatalnej pogody poszliśmy pojeżdzić. Jak się okazało kilka już było sprzedanych. Mimo to, znalazł się jeden gotowy do jazdy. Dostaliśmy Crystal White Pearl z wyposażeniem Swiss S. Wszystkie Luxury S były już sprzedane, a "golasów" nie mieli.

Pojechaliśmy tylko po zakrętach, pod górkę, bo to nas najbardziej interesuje z racji miejsca zamieszkania. Jeździliśmy tylko w trybie Intelligent, gdyż byliśmy zbyt przejęci żeby przełączyć. :lol:  Jjest bardzo dobrze. Nie jest to STI na prostej, nie jest to nawet nasze GTI, ale jest Bardzo Dobrze! A w zakrętach super. Jedzie bez żadnej zadyszki, wyprzedzić pod górkę da się bez żadnych problemów, a 100km/h osiągamy bardzo dynamicznie. Zawieszenie BARDZO fajne. Zresztą już niedługo każdy z Was sam się o tym przekona.

Ja jestem generalnie zachwycony. Na żywo wygląda obłędnie, w środku jest świetnie, prowadzi się bardzo dobrze. Nie jest za duży. Silnik jest wystarczająco dynamiczny jak na nasze potrzeby. Jasne, szkoda, że nie ma 2.0DIT, ale te 1.6DIT jest więcej niż zadowalające.

No i będzie to nasz następny samochód.

Zazdraszczam  :drool:  i ten wypucowany, czyściutki silnik... :o napisz proszę, jak tam zawias - czy dobrze wybiera i czy nie jest aby dość twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...