Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Z pierwszej produkcji ( lipiec ) wynoszącej 130 szt. jeszcze ok. 50 jest dostępnych.

 

Pozdrowienia

Te 130 sztuk to na całą Europę, tylko Polskę czy dla Emil Frey w EU?

 

PS Świetny kolor dla Levorga

11050097_1156945160987284_69989139107156

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawoski, szwajcarska wersja ma podparcie ledzwiowe oprocz tez najubozszej. Pewnie polska wersja rowniez. Ze spalaniem juz tak rozowo nie jest w cyklu mieszanym trzeba sie liczyc z 9 L/100 km a max 12 l/100km. Co przy tej masie dziwne nie jest

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż niezależnie jakie opinie w tym wątku się pojawiły ja nie uważam że cena jest szczególnie atrakcyjna i wolę poczekać na jazdę - 130 tys to jednak sporo pieniędzy

Z braku Levorga przejechałem się F XT i szczerze powiem że jeśli skrzynia w Levorgu będzie pracować podobnie /lub tak samo- oczywiście oprócz trybu Sport Sharp/ to jestem za - jedna wątpliwość została wyeliminowana.

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku Levorga przejechałem się F XT i szczerze powiem że jeśli skrzynia w Levorgu będzie pracować podobnie /lub tak samo- oczywiście oprócz trybu Sport Sharp/ to jestem za - jedna wątpliwość została wyeliminowana.

 

Gdzieś czytałem, że w Levorgu jest kolejna generacja skrzyni CVT, mam nadzieję, że zmiany będą jeszcze bardziej na plus.

 

Co do samej pracy to, wg wcześniejszych wpisów m.in. w tym wątku, może pracować trochę inaczej niż w XT-ku, tzn przy mocniejszym wciśnięciu gazu będzie "emulować" sześć przełożeń. Choć ZTCP w XT-ku aktualizacje softu też delikatnie zmieniły charakter pracy skrzyni. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Ja jestem bardzo ciekawy jako będzie działał zespół napędowy /silnik, skrzynia/ w levorgu. Pytanie jak wielkie różnice są /będą pomiędzy FXT /tam są trzy tryby/ oraz Levorgu /2 tryby/ Mam nadzieję że nie będzie to wersja całkowicie inna niż ta w FXT. I jak jest z tym trybem manualnym w takiej skrzyni - tzn czy nie wtrąca się komputer i nie poprawia kierowcy po swojemu/?/ Nie zdążyłem tego przetestować w FXT. 

Po jeździe FXT częściowo rozwiały się  także moje wątpliwości co do konstrukcji napędu 4x4. Ten w FXT /chyba zbliżony do Levorga/ naprawdę daje radę....i na asfalcie i lesie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd F XT sprawdza się przede wszystkim poza asfaltem. ;)

 

Co do trybu manualnego - zmieniasz biegi sam, przekładnia nic za ciebie nie robi (choć do odcinki nie kręciłem), jeśli obroty na to nie pozwalają nie pozwala jednak zredukować "biegu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś czytałem, że w Levorgu jest kolejna generacja skrzyni CVT, mam nadzieję, że zmiany będą jeszcze bardziej na plus.

 

Z tego co wiadomo do tej porty w 1.6DIT ma być ta sam skrzynia co w obecnych 2.5N/A. W XT jest CVT HT mocniejsza z innym oprogramowaniem.

Ale jak znam życie Japończycy co chwilę coś tam zmieniają i poprawiają. 

 

 

 

 

przy mocniejszym wciśnięciu gazu będzie "emulować" sześć przełożeń

 

w XT przy "S" emuluje 6 przełożeń. Niemniej robi to dość płynnie.


 

 

tzn czy nie wtrąca się komputer i nie poprawia kierowcy po swojemu/?/ Nie zdążyłem tego przetestować w FXT.

 

nie wtrąca się i nie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Levorgu ma byc bardziej kompaktowa od tej w OBK 2,5. Dostosowana bardziej do wielkosci 1,6 DIT.

Jednego nie rozumiem Levorg jest mniejszy a jednoczesnie ciezszy od Legacy MY10 benzynowego. Skad za nadwaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej samej konstrukcji jak 2.0 ale mniejszej pojemnosci, raczej spodziewam sie malej ilosci problemow. Konstrukcja zdala egzamin i zadbano tez o jakosc w produkcji. Nalezy spodziewac sie raczej tzw. wad materialowych niz koknstrukcyjnych. Jesli juz czegos nalezy sie spodziewac ...

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...