Skocz do zawartości

jakie alufele do Forestera III


ammisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Urbi o jakości się nie wypowiem, bo właśnie je kupiłem, więc wyjdzie w praniu... :lol: Nawet jak coś by się działo z lakierem, to przecież można przemalować, więc tym się nie martwię. No i nawet dla domniemanej jakości nie kupiłbym felg po 2700 sztuka, to już gruba przesada :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi fabryczne się nie sypały, lecz dostawały pryszczycy wokół otworu środkowego. Na początku naprawiane były w ramach gwarancji, ale później SIP się z tego wycofał. Dowiadywałem się o przemalowanie - wcale to nie było takie proste i tanie, szczególnie dla kogoś na prowincji. Skończyło się na polerowaniu.

 

Natomiast zawsze mnie zastanawiały ceny felg w sklepie SIP. Takie same, jedynie bez dekielka z logo Subaru kosztują co najmniej 100 zł mniej. To pewnie ten znaczek tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie możemy generalizować i porównywać felgi "fabryczne" z różnych okresów, felgi OEM i felgi z katalogu akcesoriów itd. - to są różne produkty od różnych dostawców...

 

Ciekaw jestem kto dostarcza felgi dla Subaru. Skąd wiesz GREGG, że felgi z katalogu akcesoriów są z innego źródła niż "fabryczne"? Wyglądają identycznie (niektóre modele). Swoją drogą, te za ponad 2700 kosztują pewnie tyle bo są seryjnie w wyższych modelach turbo - taki manewr księgowych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne to robi chyba głównie ENKEI (?), te akcesoryjne 17' są niemieckie (BORBET). W sklepie za 2700 to są m.in. takie jak w OBK, więc nie do końca z modeli turbo ;) Pewnie wiszą w sprzedaży jakby ktoś potrzebował jedną sztukę po jakiejś przygodzie i tym podobne przypadki, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z własnej woli nabył taki komplecik za 10k PLN :huh:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfffffuuu. Tyle za felgę ;o. bez przesady. Wracając do tematu to przyszły do mnie felgi ENKEI miał być model Wakasa http://allegro.pl/enkei-5x100-audi-toyota-vw-chrysler-seat-skoda-i3733053722.html ale dziwnym trafem sprzedawca wysłał mi model Yamato http://allegro.pl/enkei-5x100-subaru-forester-outback-legacy-impreza-i3738829044.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Motoryzacja-3_Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe-620_Ko%C5%82a,+felgi-18730_Felgi-18731_17 dzisiaj byłem je założyć (chyba jednak zostawię je jako letnie) i powiem wam, że wygląda super, w prawdzie zamawiałem trochę inny wzór, ale stwierdziłem,że zanim odeślę te i przyjdą tamte to już zima będzie :D. W prawdzie było już szarawo więc nie wiem do końca, czy serio jest tak super ale panowie w warsztacie oponiarskim cmokali :D. Jutro wrzucę fotki, żebyście zobaczyli, że za cenę 2000 zł komplet można mieć japońskie ENKEI niż jakieś nieznane ( jak dla mnie ) firmy z alcar.pl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten sprzedawca, miałeś szczęście, że ci te inne felgi spasowały :biglol: Jasne że można kupić dobre felgi za cenę na poziomie 2000 komplet, np. tutaj też są fajne modele http://tenzoracingsports.pl/index.php?kat=30 Niestety wybór felg z grubszymi ramionami jest już zdecydowanie mniejszy na rynku, a ceny wyraźnie wyższe, dlatego ja kupiłem sobie te 17' w promocji w sklepie subaru i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tymi promocjami w sklepie Subaru? Kiedy są? Jak długo? Na zimę już mam założone opony - potrzebne mi koła z oponami letnimi. Zastanawiam się nad tymi które kupiłeś GREGG - czy już je kupować czy na wiosnę? Czy ten model był w sklepie w cenie przed obniżką?

 

 

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że promocje w Sklepie są raczej tylko przed zimą, zresztą jak na całym rynku opon, felg itd. dlatego postanowiłem kupić je teraz i mieć sprawę z głowy, bo na wiosnę musiałbym szukać czegoś innego (w "zwykłych" cenach bym się na te nie zdecydował). Akurat felgi od leżenia w pudełkach się nie psują ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że promocje w Sklepie są raczej tylko przed zimą, zresztą jak na całym rynku opon, felg itd. dlatego postanowiłem kupić je teraz i mieć sprawę z głowy, bo na wiosnę musiałbym szukać czegoś innego (w "zwykłych" cenach bym się na te nie zdecydował). Akurat felgi od leżenia w pudełkach się nie psują ;)

 

A kupowałeś on-line czy za pośrednictwem ASO? W ASO pewnie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ammisek: też mam forka III Dark Grey i jakieś dwa miesiące temu też się zastanawiałem nad tymi 'omyłkowo' przesłanymi ENKEI. jednak zdecydowałem sie na SPARCO Asetto Gara BLK:

 

Sparco_Assetto_Gara-Black.jpg

 

sorry,że takie wielkie :)

btw jestem bardzo ciekaw jak te ENKEI wygladaja na Twoim aucie

no i uważam, że czarne na ciemnym jest baaardzo epickie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupowałeś on-line czy za pośrednictwem ASO? W ASO pewnie drożej.

 

Urbi najlepiej zadzwonić do sklepu i wszystko ci powiedzą (on-line nie zamawiaj). W ASO ceny są zapewne identyczne, bo wiszą tam plakaty z reklamami jak na stronie Sklepu - chyba zdają sobie sprawę, że każdy klient może łatwo sprawdzić ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że promocje w Sklepie są raczej tylko przed zimą, zresztą jak na całym rynku opon, felg itd. dlatego postanowiłem kupić je teraz i mieć sprawę z głowy, bo na wiosnę musiałbym szukać czegoś innego (w "zwykłych" cenach bym się na te nie zdecydował). Akurat felgi od leżenia w pudełkach się nie psują ;)

 

Dzięki GREGG! Zamawiam - jeszcze tylko czekam na foty Forków Barciucha i ammiśka w czarnych butach - mam taki sam kolor auta. Czarne fajne - tylko, że mam 2.0 N/A, a ten to sportowcem nie jest. Może któreś z tych czarnych do drugiego auta zamówię - wszystkie ostatnie propozycje mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ammisek: też mam forka III Dark Grey i jakieś dwa miesiące temu też się zastanawiałem nad tymi 'omyłkowo' przesłanymi ENKEI. jednak zdecydowałem sie na SPARCO Asetto Gara BLK:

...

btw jestem bardzo ciekaw jak te ENKEI wygladaja na Twoim aucie

no i uważam, że czarne na ciemnym jest baaardzo epickie :biglol:

Cześć, kurde szkoda, że tak późno z tymi Sparco wypadłeś, bo są kozackie, ciekawe jaka cena rozmiaru 17 :D. Wrzucam fotkę, ale robioną telefonem ;/. Nie mniej efekt widać :D. Tutaj na fabrykach: 9qgm.jpg

a tutaj na nowych nabytkach :Dksyx.jpg

I chyba jednak na wiosnę zostawię te enkei jako letnie. Tak wgl to wyglądają trochę jak O.Z Ultraleggera. TROCHĘ. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ammisek@ szacunek/jest moc :)

strasznie fajnie to wygląda

Ultralaggera tez mnie interesowala ale byla juz megazajebiście drogą felgą w porównaniu z już drogimi sparco. jedyna różnica to to, że ja poleciałem w 18cali i leżą w garażu czekając na lato. na zime zostaję na 17tkach.

czarne zacne :)

jak już uzbroję swojego w letnie kapcie to się podziele bo aż mnie ściska z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna felga bardzo ładna...tylko nie do tego koloru forka

Koła powinny się odcinać od auta, czarne auto powinno mieć srebrne felgi.

Ta srebrna fabryka na zdjęciach wygląda średnio bo felgi są średnie, wyglądają jak kołpaki.

Gdybyś ubrał forka w jakąś fajną srebrną felgę, efekt byłby lepszy.

 

Moje zdanie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barney i tak miało być bo model Wakasa był srebrny (trochę ciemniejszy) Natomiast te Enkei nie są czarne! Wiem, że na zdjęciu tak to wygląda, ale w rzeczywistości są takie hmmm trochę ciemniejsze od Grey Gloss (kolor mojego forka) ale nie są czarne ;/ W tym oświetleniu faktycznie sprawiają wrażenie czarnych. Co do kontrastu felg z resztą nadwozia to prawda, tak miało początkowo być, niestety lub stety przyszły inne felgi. Teraz jednak rolę kontrastu pełnią mocno odsłonięte tarcze hamulcowe.

Barciuch - u mnie niestety nie było opcji założyć 18, po 1 mam dwa komplety opon ( dostałem do samochodu zimówki) w rozmiarach 17 więc musiałbym zainwestować dodatkowo w komplet opon 18 cali a to już robi się drogie przedsięwzięcie tym bardziej, że dopiero wydało się 100 tys. na samochód ;d. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...