Skocz do zawartości

stukot z silnika po wymianie na jedomasę Legacy 2.0 MT 2006


aero84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę Kolegów i Koleżanki o pomoc. Miesiąc temu w jednym z ASO wymieniłem sprzęglo z dwumasu na jednomasowe koło. Po wyjechaniu z serwisu i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów pojawił się dziwny dźwięk z silnika. Po przekroczeniu obrotów 2000RPM przy przyspieszaniu jest słyszalny stukot silnika. (ASO sprawdzało tumik i podobno to nie jest z wydechu, sprawdzili też osłone sprzęgła i też podobno nie to). Najbardziej odczuwalne na biegu 2 przy równej jeździe lub przyspieszaniu. Coś jakby panewka (tylko silnik ma 90 000km pewnego przebiegu i bardziej słychać na ciepłym silniku).

 

Na postoju nie ma znaczenia czy sprzęgło jest wciśnięte czy też nie. Przy dodawaniu gazu powyżej 2000RPM również słychać stukot.

 

Czy ktoś miał już podobny problem lub czy ewentualnie dobrego mechanika możecie polecić który posłucha i pomoże?

 

Z góry dziękuje,

 

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

a czy na biegu jałowym też stuka??

sprawdzali mocowanie skrzyni ?? może jakaś łapa urwana??

sam sprawdź każde mocowanie wydechu, mocowania skrzyni itp. (toć to cwane żmije w tych as... i mogą cię wkręcać na dodatkowe $ )

 

jak już coś to "najczęściej spotykane awarie przez zmiane na jednomase" pęknięty wał, uszkodzenie skrzyni.

 

ponadto jednomas mniej tłumi drgania jeszcze zależy jaki to jednomas (firma)

 

 

Tak jak piszę właź pod autko i oblukaj najpierw mocowania, gumy itp.

 

Panewka to i na wolnych obrotach słychać. (stetoskop i słuchaj czy to w silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał już podobny problem lub czy ewentualnie dobrego mechanika możecie polecić który posłucha i pomoże?

 

Tak. Ja zrobilem remont skrzyni i wymienilem wydech, ktos inny wymienial panewki. To nie to. Jak uda Ci sie znalezc co to tak puka i rozwiaze tez moj problem, to chyba Ci wysle krate browara.

Na razie mam zamiar pojsc tym torem: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/63351-my-06-legacy-20-kombi-terrrrkotanie-jak-w-dieslu/#entry1907643 ale nie spieszy mi sie, bo jesli sie okaze, ze to nie to, to... juz sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@aero84, a nie mozesz po prostu udac sie do ASO, w ktorym miales wymieniany rozrzad i poprosic o diagnoze?

 

Widze ze nie jest to odosobniony przypadek, a ASO samo poleca przejscie na jednomase. A potem: najpierw mi zlecili wymiane kolektora wydechowego, jak wymienilem i nic a nic nie pomoglo to diagnoza padla, ze to lozyska w transferze skrzyni - skrzynia zostala naprawiona (akurat transfer byl ok, wymienione zostalo jedno lozysko na walku sprzeglowym) a problem pozostal wiec ci dalej "wymienic lozyska w transferze". Problem w tym, ze im nie wierze, bo transfer sie nie kreci podczas przegazowki i wcisnietego sprzegla na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przeszedłem problem problem w Outbacku. Po wymianie na koło zamachowe pojawiły się dziwne dziwne dźwięki przypominające pukanie panewki. Dwa serwisy Aso stwierdziły u mnie problem w układzie korbowo-tłokowym. No to mówię zonk trzeba zrobić motor. Motor zrobiłem i nadal pukało . Wtedy witki opadły . Wróciłem do mechanika trochę zniesmaczony. Przyjrzeli się jeszcze raz sprawie i okazało się, że łożysko na wałku zdawczym ma luz i jeszcze jakieś jedno którego nie pamiętam. Po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...