Jump to content

Przełożenie tylnego dyfra w 2.5 XT


marhof

Recommended Posts

Czy wiecie może jakie przełożenie ma tylny dyferencjał w Forku 2,5 XT (05-08, przed i po lifcie) w przypadku:

a)skrzyni ręcznej

b)skrzyni automatycznej

 

Czy wszystkie 2,5 XT miały z tyłu LSD?

 

Szukam mostu dla siebie (2.5 na, przełożenie 4.444) bo do Gruzji i Armenii trochę strach jechać z wyjącym... bliżej tam do Afganistanu niż Polski :D

Link to comment
Share on other sites

37 i 9 zębów mam taki w garażu z manuala lekko uszkodzony (satelita) czyl 4,11111111111

 

jakby ktoś chciał to może sobie przełożyć i ma LSD

 

na pierwszy rzut oka z i bez lsd ię nie różnią bo lsd jest ukryty w tym dużym kole

 

dyferDSC01010JPG.jpg

 

pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, ale szukam czegoś co będę mógł przełożyć do mojego auta najlepiej w całości, nie chcę się znów wpakować w rozbieranie dyfra a później próby ustawiania satelity i wałka atakującego względem siebie - właśnie to prawdopodobnie jest przyczyną wycia mojego obecnego mostu. Niestety nikt w Trójmieście nie chce się podjąć regulacji tego. ASO zaproponowało tylko nowy most, a konkurencyjny, powszechnie znany innym subarowiczom warsztat w Gdańsku podjął rękawice, wymienił łożyska (2 były mocno zużyte), jednak po złożeniu tego do kupy wyje dalej - przyznali że nie mają niestety niezbędnych narzędzi żeby to dokładnie zrobić (wiedziałem to przed naprawą jeszcze, ale zaryzykowałem)... Zębatki były zdrowe jeszcze wtedy. Jak jest teraz nie wiem, ale do Gruzji mi się nie uśmiecha tak jechać :)

 

Na razie wiem, że mosty 4.444 z LSD były w Forkach 2.5 XT oraz chyba w WRX z 2003 roku. Problem jest jednak taki, że 80% sprzedawców na allegro, którzy mają w ofercie mosty nie posiada numeru VIN auta z którego pochodzą części oraz nie ma pojęcia jaki dyfer sprzedają (przełożenie, LSD). Wybór teoretycznie jest duży, bo z outbacka też niektóre mosty pasują, nie ma jednak tego jak na odległość zweryfikować bez VINu...

 

Jakby ktoś znał miejsce gdzie regenerują mosty i by się zajęli subarakiem - dajcie znać :)

 

W 2.5xt (manualna skrzynia) były chyba tylne dyfry z przełożeniem 4.11

 

Z subaruforester.org:

 

Not all Forester XT's have a 4.444 final drive ratio. Yes all of the manual XT models were 4.444, but the automatic models were 4.111 much like the non-turbo Foresters.

 

To teraz już nic nie wiem :)

 

A 2.0 XT, ktoś coś wie?

Link to comment
Share on other sites

tak mi się przypomniało, że chyba ja mam w garażu tylny dyfer z Forka S-Turbo, to był taki sam jak w 2.0XT 2003 manual, ale jakie on ma przełożenia to ja nie wiem.

 

z tego by wynikało, że mam 4.44

http://opposedforces...illustration_1/

 

no i nie wiadomo, czy mocowania i półosie by Ci pasowały. ale możesz spróbować :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja również mam u siebie luz w tylnym dyfrze na połączeniu wałek atakujący - koło talerzowe. Odległość od skrajnych punktów luzu to ok 1-1,5cm obrotu wału. Trochę jestem w szoku bo to nie polonez czy 125p a jednak. Automat, przebieg oryginalny 216kkm i takie zużycie pary kół zębatych.

Ostatnio byłem w kanale pod Omegą `95 2,5 TD MT 360 kkm przebiegu i sprawdziłem jak jest tam. NIC po prostu NIC, zero luzu nawet 1mm nie dałem rady ruszyć wałem, w moim 22 letnim Pajero również jak w Omedze i mosty cichutkie.

No cóż, muszę ogarnąć tylny dyfer bo OBK lubię bardzo i nie zrażam się jednak tą usterką - no ale...

Też szukam dyfra 4.444.

Edited by Paweł951
Link to comment
Share on other sites

Jeśli to jest Europa i lata do 2002 to jest szansa że jest 4.444 choć były też 4.111, po 2002 wg http://opposedforces.com/parts/forester tylko 4,111. Musiałbyś obracać wałkiem atakującym i liczyć obroty wieloklinu w środku. Potem obliczyć Gear Ratio (przełożenie) Albo prościej (jak nie jest bardzo pordzewiały) na tej skośnej powierzchni od góry szukaj oznaczeń: T1 - 3,999, T2 - 4,111, TP - 4.444. Jak ze szperą mogą być jeszcze inne. Co wiesz o jego stanie technicznym?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...