Skocz do zawartości

Nadmierne spalanie w WRX-ie


wojtek1908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak mój WRX 2003r US-Spec nagle bez żadnych ostrzeżeń pewnego dnia stwierdził, że połakomi się na paliwo. Mój styl jazdy po mieście się nie zmienił, dlatego zdziwiła mnie ta sprawa. Auto z 13l/100km podskoczyło do ok 17l/100km. Żadnych objawów typu spadek mocy nie zaobserwowałem. Seryjny silnik 225ps bez większych modów, wkład filtra K&N oraz blow off. Od razu powiem, że z zaworem upustowym jeżdżę od roku dlatego też nie sądzę żeby to on miał wpływ na wzrost spalania.

 

Czy ktoś z szanownych kolegów ma jakieś spostrzeżenia czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy to możliwe, że po roku jazdy z bov-em nagle tak wzrosło to spalanie? A co do sondy była wymieniona na nową w czerwcu, jest założona z jakimś dystansem ograniczającym.(taka długa tulejka z małą dziurką)

 

Poprostu być może bov zaczął szfankować.

Poprostu być może bov zaczął szfankować.

 

Jest szansa jakoś go sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy to możliwe, że po roku jazdy z bov-em nagle tak wzrosło to spalanie?

tak ;) sprężyna się starzeje - może ze starości popuszczać, ECU zaczyna robić korekty bo przepływka mierzy więcej powietrza niż faktycznie trafia do silnika... (jeden ze scenariuszy)

 

BTW. sprawdzałeś czy po jeździe któreś z kół nie jest bardziej gorące niż pozostałe? Może któryś tłoczek się zastał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...