Skocz do zawartości

Kraków - sobota, niedziela - szukam wskazówek


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dodać, że w niedzielę szukaliśmy jakiegoś miejsca żeby zjeść zwyczajny obiad. Przypadkiem przechodziliśmy obok Baru Smak na Karmelickiej i powiem Wam, że to był jeden z najlepszych obiadów jakie jedliśmy na mieście. Zupa + danie (ja jadłem dewolaja, żona schabowego z kapustą zasmażaną) 16 zł, piwko 6 zł. Malutka jadłodajnia, gdzie miejsca były zajęte non stop. Obiad pyszny, domowy, duży. W środku bardzo sympatycznie, ciekawie. Natomiast totalnie nacięliśmy się w sobotę w Chłopskim jadle. Drogo, piwo jak woda, czekadełko nie umywa się do tych, do których przyzwyczaiłem się w kilku knajpach w Warszawie. Tylko pierogi ruskie nam jako tako smakowały i to uratowało to miejsce od całkowitej klapy w naszych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybieramy się spędzić weekend w Krakowie . Jedziemy całą rodziną . Tu mam problem bo młoda chce oglądać muzea ale chłopcy mają po zaledwie 6 lat . Do Wieliczki nie ma biletów . Szukam pomysłów na zagospodarowanie czasu . Do tego szukamy dobrej restauracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie zwiedzić kopalnię to polecam kopalnię w Bochni. Przejazd kolejką, możliwość wykupienia płynięcia łódkami, prezentacje multimedialne, narratorzy to postaci coś w stylu hologramu - ciekawy efekt. Dla dzieciaków może być fajna sprawa. Dzieci znajomych (4, 6, 12) byli zadowoleni. No i ceny, jak na wyprawę rodzinną do zaakceptowania w porównaniu z Wieliczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie zwiedzić kopalnię to polecam kopalnię w Bochni. Przejazd kolejką, możliwość wykupienia płynięcia łódkami, prezentacje multimedialne, narratorzy to postaci coś w stylu hologramu - ciekawy efekt. Dla dzieciaków może być fajna sprawa. Dzieci znajomych (4, 6, 12) byli zadowoleni. No i ceny, jak na wyprawę rodzinną do zaakceptowania w porównaniu z Wieliczką.

Ja generalnie nie rozumiem że bilet rodzinny w Wieliczce jest dla 2+2 . Powiedzieli że nie obejmuje 2+3 :angry:

Poszukam Bochni jak dojadę do hotelu . Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się spędzić weekend w Krakowie . Jedziemy całą rodziną . Tu mam problem bo młoda chce oglądać muzea ale chłopcy mają po zaledwie 6 lat . Do Wieliczki nie ma biletów . Szukam pomysłów na zagospodarowanie czasu . Do tego szukamy dobrej restauracji .

 

W Krakowie zwiedzania co nie miara.

 

Na początek proponuje zobaczyć stare miasto - Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki (jak jest opcja to wejsc na wieżę), pospacerować trochę tu i tam, podobno muzeum pod płyta rynku jest fajne, zakończyć na Wawelu.

 

Później, jak jest fundusz wylecieć balonem (podobno super, tylko trochę drogo, dzieciaki będą zadowolone). Jak nie będziecie zmęczeni tym wszystkim albo zostajecie na noc to polecam spacer po krakowskim Kazimierzu, klimat mega.

 

Do wycieczek samochodowych polecam Kopiec Kościuszki, Lasek Wolski ew przejechać się po nowej hucie szczególnie w okolicach placu centralnego i zobaczyć czym nas ruskie obdarowali ;)

 

Co do restauracji to w Krakowie tego od groma, jednak wszysktim polecam restauracje przy Wawelu, chyba "Kampania Piwowarska" się nazywa (przy ul. Gertrudy), cos niesamowitego, knajpa w bawarskim stylu, browar w litrowych kuflach i fajna muzyka. Porcje jak dla słonia a ceny całkiem przystępne

 

W razie jakichkolwiek pytań pisz, chętnie udzielę informacji :)

Edytowane przez maniekkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero gdy weszliśmy do punktu sprzedaży wejściówek do zobaczenia ołtarza Wita Stwosza pani podała nam precyzyjną informację że jest to drugi łuk sukiennic.

 

Moja żona :D ... gdyby wiedziała że z forum Subaru to byłoby darmowe wejście do Bazyliki Mariackiej ;)

 

Kościół Mariacki (jak jest opcja to wejsc na wieżę)

 

Nie ma takiej opcji ... wieża dostępna jest tylko w sezonie letnim, a od tego roku jest wogóle zamknięta z powodu remontu.

 

A ja zdecydowanie polecam Kopiec Kościuszki ... oczywiście jeśli pogoda dopisze. Do tego Wawel, do którego bilety w listopadzie są za darmo!!! - raczej konieczna jest rezerwacja bo chętnych dużo ;) Spacer bulwarami wzdłuż Wisły też fajna sprawa.

Co do jedzenia w rejonie Rynku to polecam Kogel Mogel na Siennej 12 (bardzo dobre polskie jedzenie - niestety nie tanie), b. dobrą włoską pizze w Barze Italiano na Siennej 6, oraz wcześniej wspomniany Moaburger na Mikołajskiej (hamburgery).

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie rozumiem że bilet rodzinny w Wieliczce jest dla 2+2 . Powiedzieli że nie obejmuje 2+3 :angry:

(...)

Bo widzisz takie czasy, jak już trójka dzieci, to o matko, patologia. :mrgreen: Olej Wieliczkę, tam na dół trzeba schodzić po schodach (moje dzieciaki wymiękały w połowie), a w Bochni zwiozą Cię windą :mrgreen: Edytowane przez Sen123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei . Byliśmy tylko z dziećmi po niecałe sześć lat . Córka postanowiła jechać na mecz .

W sobotę lało i odwiedziliśmy tylko znajomych . W sobotę poszliśmy na Wawel ale kolejka po wejściówki była do Myślenic :biglol:

Dzieci poszalały na skałkach obok smoka . Smocza Jama nieczynna :(

Ponieważ Wawel praktycznie niedostępny, bo tysiąc osób czekało na darmowe wejściówki, postanowiliśmy pojechać do Pieskowej Skały i Groty Łokietka . Wieczorem obiad i zmęczenie dzieci . W poniedziałek mieliśmy się wybrać do Wieliczki ale dawno biletów brak . Do muzeum pod Rynkiem biletów brak od kilku dni .

Pojechaliśmy do Bochni . Okazało się że mamy mało czasu na wejście i pływanie łódką, więc wzięliśmy zwiedzanie bez pływania pod ziemią . Jesteśmy już w domu i dzieci są zachwycone . Jak wygospodaruję chwilę to wstawię fotki .

Bardzo dziękuje za porady . W Krakowie muzea w listopadzie są za darmo , więc jest prawie niemożliwe dostanie się gdziekolwiek bez stania kilku godzin w kolejkach ......jakaś masakra . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę jeszcze kopiec Krakusa ... mało znany i chyba niedoceniony, ale byłem wczoraj i jestem pod wrażeniem. Śmiem twierdzić, że ciekawszy od kopca Kościuszki - fajne widoki we wszystkie strony np. na pobliski kamieniołom), i do tego za darmo (trwają prace i generalnie "wstęp wzbroniony" ale Polak potrafi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dzieki za powyzsze wypowiedzi,mysle,ze prawie rok nie zmienil wiele w Krakowie,zamierzam z moja brygada -5.5 latek,2.5 latka i Zonka  nawiedzic we wt. Krakow.Skorzystam z rad,sugestii,moj pobyt zamkne w 3-4 dniach,wiec spokojnie po trochu wrazen i planow sobie podobieram na kazdy dzien.Niemniej,jak ktos mialby jakies najnowsze rady,chetnie poslucham,wezme do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzacko,dzieci male,po prostu wypad do Krakau,zwiedzanie z maluchami Rynku,jakies knajpki,ktore juz zanotowalem,z dziecmi oczywiscie,aquapark na bank,kopiec.Wsz. mam nadzieje,ze wypali,jak bedzie pogoda.Dojezdzac bede z dzielnicy Kleparz,czy jakos tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

pytanie może nie o jedzenie, ale miejsce chyba dobre...

Otóż wybieramy się z rodzinką do Krakowa na weekend 3-5 lipca. Poszukuję noclegów w rozsądnej cenie. Potrzebuje pokoi 4 pokoi: 3 pokoje 2-osobowe i 1 pokój dla 2 dorosłych i 2 małych dzieci. Może znacie jakieś dobre hostele, apartamenty itp. w rozsądnych pieniądzach. Łazienka w pokoju wskazana. Blisko do centrum będzie plusem.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...