Skocz do zawartości

Czy radio din z 2012r można włożyć do Forka 2006?


szamcio11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy radio z forka 2012, takie jak w tych linkach:

http://tablica.pl/oferta/radio-seryjne-subaru-forester-cd-mp3-CID5-ID3pWAP.html#0323e2d266

albo:

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-nowe-radio-subaru-forester-CID5-ID35r3d.html#0323e2d266

można w prosty sposób P&P zamontować w modelu MY06 w miejsce radia 1 din?

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy radio z forka 2012, można w prosty sposób P&P zamontować w modelu MY06 w miejsce radia 1 din?

w 1din ? w 2din bedzie łatwiej, choć trochę rzeźby trzeba:

1. przejściówka, nowy forek ma inna kostkę niż stary,

2. nowe radio jest wyższe i szersze niż 2din więc trzeba troszkę powycinać, zwłaszcza na szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za szybką odpowiedź

jak dla mnie sprawa wyjaśniona, odpuszczam sobie te radyjka

ale może dla innych się to przyda

to jeszcze zapytaniem o wsadzenia np takiego 2 din w miejsce radia subaru 1din

http://tablica.pl/oferta/radio-2din-subaru-impreza-forester-legacy-outback-wrx-sti-CID5-ID3NnQJ.html#0323e2d266

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zapytaniem o wsadzenia np takiego 2 din w miejsce radia subaru 1din

do forka ? jak masz radio 1din to masz też półkę 1 din albo coś podobnego, bo seryjna dziura jest 2din, więc w miejsce radia i półki montujesz radio 2din. Wszystko pasuje, bez kłopotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się i ja...

mam w swoim forku 2003 US radio 2 din,które chętnie zamienię na coś nowszego,czytającego mp3 a nie mam ochoty wykładać większej gotówki i te podane wyżej zestawy za 300zł chętnie bym wmontował

pytanie tylko czy nie będzie problemu z przekładką i czy wersja US nie będzie przeszkodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podpinam się pod temat -> a ktoś przerabiał możliwość podłączenia jakiegoś aftermarketowego najchętniej alpine 2DIN pod sterowanie z kierownicy MOMO w forku XT? :)

Nie przerabiałem tego ale w swoim Forku do fabrycznego Kenwood GX806EF2 podłączyłem http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-subaru-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-subaru/produkt/41587.html i śmiga. Co dziwne nie działa zmiana piosenek z kierownicy, natomiast z poziomu radia zmiana działa bez problemu - nie rozumiem tego:) Tak czy inaczej dzięki temu emulatorowi zmieniarki...są mp3 i wejście aux w fabrycznym radiu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radio po prostu od tyłu i działa wszystko tzn. 6 płyt kenwooda plus to mp3?

Tak, dokładnie. W linku, który podesłałem jest zdjęcie kabelka. Wtyczka 20-pin pasuje do tego modelu radia. Podłączasz bez żadnych przeróbek i wtedy po 2-krotnym wciśnięciu przycisku CD radio korzysta z zewnętrznej zmieniarki - czyli tego urządzenia. Na kartę SD lub pendrive możesz wtedy wrzucić 6 katalogów CD01...CD06, w każdym do 99 mp3.

Niemniej jednak kosztuje to 230zł. Jakby się zastanowić to ~500zł można sensowne radio na 2din kupić. Na pewno jeżeli komuś zależy na zachowaniu oryginalnego radia to to urządzenie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie licząc koszt sensownego radia 2DIN, trzeba by doliczyć przeróbkę woofera w bagażniku /trzeba by dokupić wzmacniacz/ (nie wiele on tam gra ale cos tam jednak daje) bo normalne radio to zwykle 4x45 (napisanej mocy) więc z 500 zł robi się +250 na jakiś tani wzmacniacz +50-100 na okablowanie ;) znalazłem to urządzenie które pokazałeś za 200zl i poważnie rozważam jego zakup... :) bo jedyne czego w forku mi brakuje to możliwość wetknięcie USB...

przy okazji to 20DIN o którym mowa ;) to jest wtyczka od Nawigacji seryjnej jak się dowiedziałem, także ludzie którzy mają wersje z NAWI na desce będą musieli zdecydować czy to czy tamto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat: mam w XT radio KENWOOD GX806EF2, czyli standard 2DIN. Na jakiej zasadzie wkłada się płyty do zmieniarki? U mnie pali się ikonka z cd1 i żadnej płyty radio nie przyjmuje... Tak jakby się kieszeń przyblokowała i nie chce wciągnąć płyty... Macie jakiś pomysł? Albo ja nie ogarniam, bo w sumie z CD nie korzystałem jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...