Skocz do zawartości

najbliższe wakacje-plany


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Macedonie traktuję tranzytowo,ale to piękny kraj,piękne góry winnice kasyna;-) i niestety sporo Cyganów:-(trzykrotnie miałem okazję przemierzać ten kraj w te i nazad.Albanii nie znam ale Ci co byli mówili,ze trochę hardcor i mafia wszędzie.Jakoś mnie tam nie ciągnie.Kiedy wymyślam nowe plany i marzenia wakacyjne to zwykle kończy się na Grecji:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus minus dwa tygodnie, wliczając dojazd i powrót, więc samego zwiedzanie wyjdzie pewnie około 10 dni. Jeśli chodzi o termin nie jest jeszcze nie jest dokładnie określony, ale wstępnie pewnie lipiec - sierpień, wszystko zależy od mojej drugiej połowy :) A co jesteś zainteresowany? :)

 

Macedonie traktuję tranzytowo,ale to piękny kraj,piękne góry winnice kasyna;-) i niestety sporo Cyganów:-(trzykrotnie miałem okazję przemierzać ten kraj w te i nazad.Albanii nie znam ale Ci co byli mówili,ze trochę hardcor i mafia wszędzie.Jakoś mnie tam nie ciągnie.Kiedy wymyślam nowe plany i marzenia wakacyjne to zwykle kończy się na Grecji:-(

W zeszłym roku zahaczyłem o kawałek Albanii (okolice Szkodry), i nie było źle. Fakt styl jazdy Albańczyków znaczenie się różni od naszego, ale szybko się człowiek uczy (podstawa to szybka jedynka i oczy dookoła głowy :) ). Na przejściu granicznym byliśmy oblegani przez romskie dzieci, ale po zignorowaniu dały nam spokój. Mój kolega był w Albanii i Macedonii w te wakacje i nie mówił nic o jakiś niebezpieczeństwach, mam nadzieje że będzie bezpiecznie bo widoki naprawdę zachęcają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory OBKa tylko w Albanii udało mi się zagrzać tak, że klimę odłączył
Ja swojego wymęczyłem w Gruzji, na drodze do Omalo i w okolicach. Były miejsca, gdzie H6 z włączonym tylko 1 biegiem, z pedałem w podłodze nie chciał przekroczyć 2krpm. jak się zatrzymałem i wysiadłem to musiałem się auta trzymać ;) Było stromo...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesteś zainteresowany?
Niegłupi pomysł. Na dupie nie usiedzę. Zmęczył bym OBKa Albańskimi serpentynami.

No to trzeba będzie się spotkać i plus minus dogadać termin i inne detale jak np. trasę :)

 

Jak będziesz we Wro to umówimy się na jakiś obiad i omówimy co trzeba. No chyba, że ja będę wcześniej w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i chyba zapadła decyzja.Jak się nic nie zawali to w tym roku będzie to Naxos.Oczywiście by Subaru.Planujemy wyjazd gdzieś ok.21.06.

Mam już pewne namiary.trasa:przez Budapeszt,Belgrad(zwiedzanie z powrotem),Ateny(zwiedzanie)-i promem(katamaran) na Naxos.

Mam nadzieję,że nic nie pokrzyżuje planów.

 

naxos-town.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widziałem, że przewijał się tutaj Albanii więc podepnę się ze swoimi planami, może kogoś uda się spotkać, może pod kogoś podpiąć. Startujemy 19 czerwca w Święto Bożego Ciała z samego rana, tranzytem przez Serbie do Kosowa, następnie planujemy przejechać cała Albanie uzupełniając naszą podróż z 2012r. Jeżeli będzie czas to planujemy przetransportować się na dzień/dwa na Korfu, następnie jedziemy przez całe wybrzeże greckie do Istambułu. Tam kilka dobrych dni na zwiedzanie i powrót przez wybrzeża bułgarskie, rumuńskie i przez Karpaty z powrotem do kraju. Całość chcemy zamknąć w 5500km i 18 dniach (teoretycznie 2tyg urlopu). Póki co jesteśmy we dwójkę + forester :) Noclegi w namiotach, hostelach etc. Ktoś coś?

Edytowane przez odrobina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że przewijał się tutaj Albanii więc podepnę się ze swoimi planami, może kogoś uda się spotkać, może pod kogoś podpiąć. Startujemy 19 czerwca w Święto Bożego Ciała z samego rana, tranzytem przez Serbie do Kosowa, następnie planujemy przejechać cała Albanie uzupełniając naszą podróż z 2012r. Jeżeli będzie czas to planujemy przetransportować się na dzień/dwa na Korfu, następnie jedziemy przez całe wybrzeże greckie do Istambułu. Tam kilka dobrych dni na zwiedzanie i powrót przez wybrzeża bułgarskie, rumuńskie i przez Karpaty z powrotem do kraju. Całość chcemy zamknąć w 5500km i 18 dniach (teoretycznie 2tyg urlopu). Póki co jesteśmy we dwójkę + forester :) Noclegi w namiotach, hostelach etc. Ktoś coś?

Tu można foty obejrzeć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.511430122224389.125440.357458604288209&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam (za jakiś czas) do Rio na dwa tygodnie. Aktualnie mam tylko bilety i obiecany urlop, w związku z czym rodzi się kilka pytań, z którymi może ktoś będzie umiał mi pomóc:

- co warto zobaczyć w Rio poza "klasykami" (Jesus, Copacabana, Góra Cukrowa etc)
- co warto zobaczyć w okolicy Rio

- planujemy skoczyć na kilka dni popodziwiać Foz de Iguazu, jakieś konkretne porady odnośnie tego miejsca? Może coś innego w Brazylii jest bardziej warte zobaczenia? (w gre wchodzi raczej jedna destynacja poza Rio, więc możemy podmienić wodospady. Odpada Fortaleza/Paracuru/Jericoacoara i okoliczne zagłębie kitesurfingowe, bo już kiedyś było grane)

- jakieś namiary na fajne knajpy/kluby/miejsca do spania/inne atrakcje

- wszelkie inne istotne kwestie

- budżet im mniejszy, tym lepszy ;)

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...