Skocz do zawartości

"partyzancka" akcja wymiany smoków w 2.5T


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

takie wpadki

Ja staram się unikać tego typu generalizujących określeń. Awarie smoków w 2.5T, czy sprzęgieł w SD (do których nawiązałeś) nie są (nie były) na moje oko jakąś plagą. Co prawda jest o nich głośno na forum, ale wszystkie problemy jakie pojawiają się w samochodach Subaru zawsze są tu nagłaśniane. Ot taka uroda internetu. Moim zdaniem najistotniejsze w tym wszystkim jest to, aby ewentualne bolączki naszych ukochanych subarynek prawidłowo diagnozować. W przypadku sprzęgieł diagnoza była stosunkowo prosta: wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach. Kto ogarniał sprawę, cieszył się z takiego zestrojenia skrzyni. Kto miał tendencję do dłuższego przytrzymywania nogi na sprzęgle zmieniał soft na mniej "drapieżny" i problem znikał. Zauważmy, że dziś kwestia sprzęgieł już nie istnieje i podobnie będzie moim zdaniem ze smokami. Warunek jest tylko jeden: problem należy właściwie zdiagnozować, a nie wymieniać w ciemno jak sugerowano. Idąc tą drogą doszlibyśmy niechybnie do wniosku, że wszystkie samochody trzeba wymieniać w całości jeszcze przed zakończeniem gwarancji... bo przecież coś się może popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek jest tylko jeden: problem należy właściwie zdiagnozować, a nie wymieniać w ciemno jak sugerowano.

 

pomjamy tutaj dość istotna kwestię... akurat w aucie sebachona, usterka ta miała bardzo lagodny przebieg i brak następstw - niestety w większości przypadków gdy dochodzi do rozszczelnienia smoka, nie ma czasu na diagnozę - a bardziej zalecana jest profilaktyka. Jak pojawia się taki problem, lub sygnał z za późno gasnąca lampką od cisnienia oleju, często jest juz za późno na jakiekolwiek akcje "ratownicze' i diagnostyczne. Przypadek "smoka", niestety należy do tego najpodlejszegoz podłych - coś jak z rakiem, jak go zauważysz - to też jest już za późno zarówno na diagnozy jak i leczenie.

 

Grześ... Grzesiu - Ty tu modem jesteś, a nie rzecznikiem SiPu :) wiesz że Cię lubię, i nie ma w tym nic osobistego, ale nie Twoją rolą w tej sytuacji jest zawracać kijem Wisłę. Ja wiem, że Dyrektor nie ma w tej kwestii za dużo do powiedzenia, bo akcja serwisowa musiałaby być nadana z centrali, oraz że sam nie zamierza sponsorować takiej akcji - i ok, ja tam mu tego za złe nie mam. To jest wszystko biznes, i okładanie się publicznie pejczem po plecach, i to jeszcze z własnej inicjatywny, jest kiepskim pomysłem i w tym kontekście, czysto finansowo - wizerunkowym , rozumiem podejście.

 

Howgh.!

Edytowane przez carlos-wrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ... Grzesiu - Ty tu modem jesteś, a nie rzecznikiem SiPu

W innym wątku kolega Tiger prorokował, że moje działania pozbawią mnie niebawem funkcji moderatora. Teraz Ty Piotruniu ;) upatrujesz we mnie rzecznika SIPu. Tak skrajne postrzeganie moich poczynań prowadzi mnie do wniosku, że jestem jednak w miarę obiektywnym moderatorem :) Zresztą tak sobie tę funkcję wyobrażałem: by z jednej strony łagodzić obyczaje, a z drugiej podrzucać koncepcje pominięte w ferworze dyskusji.

 

Wracając jednak do tematu pozwolę sobie zgodzić się z kluczowym zdaniem Twojej wypowiedzi:

Przypadek "smoka", niestety należy do tego najpodlejszegoz podłych - coś jak z rakiem, jak go zauważysz - to też jest już za późno zarówno na diagnozy jak i leczenie.

ale tylko połowicznie :P

 

Gdyby spojrzeć na sprawę raka, czy też naszego smoka tradycyjnymi metodami "na oko" to faktycznie jesteśmy skazani na przegraną. Szczęśliwie jednak, żyjemy w XXI wieku, w którym diagnostykę organoleptyczną zastępuje się sukcesywnie nowocześniejszymi metodami. Padła tu sugestia, że smoki pękają w wyniku wady materiałowej, nie powinno więc być kłopotu, by niewidoczną gołym okiem wadę wykryć dużo, dużo wcześniej, zanim doprowadzi ona do pęknięcia elementu i spustoszenia w silniku. Służy do tego choćby termografia B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...