Skocz do zawartości

Tylny dyferencjał - zamiana


Paweł951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę was o opinię czy występujący w moim OBK tylny otwarty dyfer o oznaczeniu TP (nie wiem na 100% - bo jest cięzko znaleźć napis z powodu korozji obudowy) można bez przeszkód zamienić na dyfer z Imprezy 2.5 RS o oznaczeniu CF? Rok produkcji też około 2000. Jest to dyfer z wiskozą lub LSD - co nie powinno przeszkadzać. Przełożenie mojego to według wszelkich danych to 4.444 i właśnie TP bo takie były zakładane w 2.5 N/A Automat. Według danych z sieci dla dyfra CF to: 4.444 z wiskozą lub lsd.

Zastanawia mnie jeszcze ilość rowków przegubu półosi tylnych, powinna się zgadzać?

 

Jeśli ten RS był AT (a tego muszę się dokładnie dowiedzieć u sprzedającego) to wg. http://opposedforces.com te dyfry są takie same. Pomijając występowanie LSD/Wiskozy.

 

Zwracam się do Was bo może już to ktoś przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Nikt nic nie wie?

 

A czy mogę bezpiecznie założyć tylny dyfer z wiskozą jak na razie mam otwarty? Wydaje mi się, że mogę bo nie ma to przecież związku ze skrzynią a tylko polepszy czasem trakcję drugiego koła. Oczywiście przełożenie będzie zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mój za cichy nie jest i ma spory luz na wejściu tzn. ok 1 - 1,5cm mogę ruszyc wałem w skrajne miejsca. Czasem czuć na plecach ten luz po dodaniu lub odpuszczeniu gazu, co jest wkurzające. Po zatrzymaniu na "D" i przełączeniu na "R" czuć czasem takie mocniejsze załączenie biegu - co może być własnie spowodowane luzem z tyłu w dyfrze, bo wał ma sposobność się trochę obrócić choć koła stoją. ten dyfer może być również taki sam jak mój tj "TP" ale łatwiej coś np z imprezy czy forka znaleźć a tam często jest wiskoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...