Skocz do zawartości

Amsterdam


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

@stach1111 - jeszcze się pytasz :P

Od 2002 roku kiedy nasza firma wstąpiła w szeregi Private Label Manufacturer Association jeżdżę do Amsterdamu w maju na 5- 6 dni, w międzyczasie byłem dwa razy nie biorąc pracy ze sobą.

Dla mnie - super miasto w którym bardzo dobrze się czuję, świetna komunikacja, mili ludzie, dobre restauracje. Ze zwiedzania - sama architektura ciekawa, muzea - jak najbardziej. Uważam, że Amsterdam można rozpatrywać i jako miejsce gdzie znajdziesz sztukę ale i rozrywkę, zależy co lubisz i co/ w jaki sposób chciałbyś zwiedzać.

post-13094-0-28600400-1382013371_thumb.jpg

post-13094-0-10359800-1382013504_thumb.jpg

post-13094-0-15851200-1382013613_thumb.jpg

post-13094-0-14910400-1382013908_thumb.jpg

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsterdam, to jedno z tych miast, które się chłonie.

 

Przy pierwszej wizycie mnie co prawda rozczarował i z kolejną poczekałem kilka lat (mimo, że przez dwa lata mieszkałem 100km na południe od Amsterdamu :P). Ale jak już pojechałem, chciałem wracać jak najczęściej.

 

Są oczywiście żelazne punkty wizyty (Rijksmuseum z Rembrandtem, coffe shopy, czerwone latarnie itp.). Ale jak już napisałem na początku: najwięcej frajdy daje łażenie i rozglądanie się w każdą stronę. Wszędzie widać coś oryginalnego!

 

A skoro Amsterdam to Haga! No i den Bosch! A jak będziesz miał czas to Gouda i Delft... :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego muzeum Bolsa :drunk:

Muzeum diamentów

Muzeum seksu

Do tego dochodzi stadion Ajax Amsterdam z niesamowitą salą trofeów zdobytych przez klub.

Plus to co wymienili moi poprzednicy.

Ogólnie rzecz biorąc Amsterdam jest okrzyknięty największym skupiskiem muzeów na metr kwadratowy na świecie nie tylko z powodu małej powierzchni kraju ;)

Byłem już niepoliczalną ilość razy lecz poleciłbym ci Hage czyli Den Haag znacznie ładniejsze miasto i o wiele lepszy klimat.

 

P.S.

Przyjemnego :faja:;)

I pamiętaj pierwsza wizyta w krainie Nederlandów jest najlepsza jak się jej w cale nie pamięta.

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,doczytałem też ,że jest muzeum Van Gogha

Najwięcej van Gogha / m2 masz tutaj: http://www.kmm.nl/. Zresztą bardzo miły park krajobrazowy / muzeum / nie wiem jak to nazwać. Poruszasz się pożyczanym i porzucanym rowerem ;)

 

Ogólnie przemyślałbym stacjonowanie gdzieś pod Amsterdamem i dojeżdżanie - mają świetnie rozwiązane tzw. transferium np. w Ajax Arena. W cenie parkingu dostajesz (chyba) dwa biety na kolejkę i w 15 minut jesteś w samym centrum Amsterdamu.

 

A gdybyś chciał dalej muzealnie: http://www.mauritshuis.nl/ - to był ten jeden raz w życiu, kiedy nie chciałem (ale musiałem) wyjść z muzeum malarstwa!

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz do polecenia jakieś lokum pod Amsterdamem czy tradycyjnie szukać na booking.com?Zrozumiałem,że do centrum można docierać np.metrem a nie własnym autem ,bo to pewnie dodatkowy problem z parkowaniem ?

Nigdy nie próbowałem parkować w Amsterdamie więc nie wiem jak to wygląda w praktyce. Operając się na obiegowej opinii sprzed kilku lat - źle ;)

 

Jeśli ma być klimatycznie - holendersko, zamieszkałbym np. w Goudzie. Bardzo malownicze i przyjazne miasteczko, rozmiarowo w sam raz. Może nawet połączenie kolejowe z Amsterdamem jest bezpośrednie (do sprawdzenia). W tym samym typie byłby Utrecht (choć nieco większy), ew. Leiden (choć tutaj dawno nie byłem).

 

Jeśli ma być polderowo to szukaj na północ od Amsterdamu. Tych okolic nie znam, ogólnie mało kto się tu zapuszcza ;). No i w listopadzie pogoda może być tam wrogiem.

 

Jeśli ma być sielsko to między Leiden a Haarlem. Ląd jest tam malowniczo posiekany kanałami, do tego pola tulipanów (o tej porze roku pewnie puste). Katwijk i Noordwijk mają sporą bazę hotelową z widokiem na morze. Do tego są dobrym punktem wypadowym do Hagi.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aha ... i łażąc po Am-mie pamiętaj o ichnich 'świętych krowach' czyli rowerzystach , drogach dla nich przeznaczonych i specjalnych prawach ...

Na początku irytujące bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, ze ostatnio czesto weekendowo bywam w Amst to jezleli chodzi o parkowanie wyglada to tak. Na ulicy mozna zapomniec ze sie stanie ale jest masa parkingow poziomowych, zadaszonych. Ja upodobalem sobie jeden, dokladnie w samym centrum jakies 10 min spacerkiem od czerwonych, wjezdza sie do niego winda. Cena taka jak w calym miescie: 4.5E za godzine, nie wiecej niz 50E za dobe. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...