Skocz do zawartości

215/60/17 i felgi newage w Foresterze 01 S-Turbo ???


pnh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie bo chciałem się upewnić czy:

 

Opony jak w temacie z felgami newage wejdą spokojnie do auta?

 

Wiem że bliżej ideału 215/55/17 powinno być, ale te chyba na spokojnie też będą ok?

dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak założyłem 60 na takie felgi http://www.forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/2223-bbs/ to bok opony lekko dotykał do amortyzatora, na górze było spoko. Nie wiem jakiej szerokości jest Twoja felga i jakie ma ET. Te bbs mają zdaje sie 7,5" i et 53 ale pewien nie jestem

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tył rozumiem? niby pomierzyłem to mam ok 20mm do opony obecnie przy 215/60/16 a różnica średnicy to około 24mm, tak więc 12mm potrzebuje więc powinno wejść. a przód przy skręcaniu itp jest git?

Edytowane przez pnh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ojciec handluje oponami i 215/60/17 ma nówki i dostałbym w prezencie :) natomiast 215/55 nie posiada nawet używanych tak więc musiał bym sobie kupić jakieś a to nie jest tania opcja :)

tak więc wiesz może czy wejdą? wysokość wydaje mi się że będzie ok bo tak jak wyżej pisałem około 20mm jest do amortyzatora z tyłu, natomiast przód więcej sporo tylko zastanawiam się czy przy skręcie będzie wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 215/60 R 17 ma 689.8 mm średnicy - 215/55 R 17 jest o 21, 5 mm mniejsza w średnicy /668,3 mm/ od powyszej, natomiast Twoje obecne 215/60 R16 mają 664.4 mm średnicy.

215/60 17 mogą się nie zmieścić z tyłu bez dystansu

Edytowane przez siekla
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pozostaje mi jedynie założyć jedną na tył i zobaczyć jak to wygląda, bo albo wejdą na styk albo będą obcierać właśnie, te 25mm średnicy powinno być ok bo tak jak mówię mam luzu ok 20mm a potrzeba mi w takim razie koło 13mm ale to wiadomo że przy założeniu może wyjść inaczej :)

dzieki w każdym bądź razie i pozdrawiam

Edytowane przez pnh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekawy - jak spróbujesz to napisz, czy wchodzi czy nie.

 

ja mam w S-Turbo 215/55/17 na feldze 17x7 ET52 i z tyłu jest dość ciasno przy amortyzatorze (ale działa i jest bez dystansów), ale ciekawi mnie czy czy np 215 60 17 ALBO 215 65 16 by weszła (pod kątem opon do lekkiego offroadu ta druga opcja byłaby bardzo ciekawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę, bo opona będzie miała o 21 mm większą średnicę w stosunku do serii, która wykracza poza 2 % tolerancję. Przy okazji prędkościomierz będzie zaniżał wtedy prędkość.

jeżeli juz to szukaj 205/65 R 16 /większa jedynie o ok 8 mm/.

Edytowane przez siekla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć!

Opony na zimę mam 215/60/16. Ale mimo to było miejsca tym bardziej że weszły siedemnastki z profilem 225/55 ;)

 

Krótka matematyka:

 

-------------------------- rozmiar średnica (mm) różnica średnic (mm) różnica średnic (%)

 

opona wzorcowa 215/60/16 664.4 mm 0 mm 0 %

 

zamiennik 1 205/65/16 672.9 mm 8.5 mm 1.26 %

 

zamiennik 2 225/55/17 679.3 mm 14.9 mm 2.19 %

 

zamiennik 3 215/65/16 685.9 mm 21.5 mm 3.13 %

 

 

Reasumując jeżeli chcemy profil 65 to tylko opona z szerokością 205. 215 może obcierać!

 

I przepraszam za zamieszanie z wcześniejszego postu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...