Jump to content

remont skrzyni w GT


wałek

Recommended Posts

Powoli będe się przymierzał do wymiany sprzęgła, pomyślałem żeby zrzucić skrzynie i zrobić przegląd - rozebrać, posprawdzać łożyska, synchro itp. Jest sens? jak jest z dostępnością ew. łożysk czy synchronizatorów? Autem jeżdże w miare normalnie, żadnego upalania, ścigania itp.

 

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Autem jeżdże w miare normalnie, żadnego upalania, ścigania itp.

Jeśli skrzynia pracuje cicho,bez szumów,wycia,zgrzytów podczas zmiany biegów,to nie ma powodów aby do niej zaglądać,darowałbym sobie.Wystarczy olej świeży o odpowiednich parametrach do skrzyni.

Części są dostępne i nie ma większych problemów z dostępnością,czasem trzeba tylko poczekać. ;)

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)

 

na zimnym czuc lekki opór i biegi jakby na dwa razy wskakiwały, na ciepłym ustaje ale idealnie nie jest, no i 1 niekiedy nie moge wrzucic, np jak auto delikatnie toczy się a nawet na postoju, musze puscic sprzęgło i jeszcze raz wbijać.

 

Jaki olej najlepiej byłoby zastosować ?

Link to comment
Share on other sites

Przed grzebaniem w skrzyni proponuje lekko rozciągnąć sprężynkę w wysprzegliku i dobrze odpowietrzyć układ sprzęgła, po wymianie oleju biegi tez lepiej wchodzą. Ja znowu mam problem z wybijaniem wstecznego ale to podobno grubsza robota :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety dla wszystkich temat skrzyni w GT to budżetowa sprawa... remont niestety nie jest opłacalny bo same graty w ASO to spory wydatek, natomist używka z Alledrogo... nie wiemy czego się spodziewać. Przechodziłem przez ten temat juz 3 krotnie i skończyło się na skrzyni z WRX 05r. i juz 3 miesiąc daje radę. Więc może tu jest alternatywa na wieczny problem...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przy sprzęgle Xtreme S-KSU23006HD Stage 1 - Subaru Impreza GT, WRX 1997-2005 z silnikami EJ20 skrzynia 5 biegowa

 

Wymiar tarczy: 230x24x25.5mm, niektóre wychodzą np 25.2

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli komuś biegi wchodzą źle czyli (za miekko, z oporem i nie czuć gdzie dany bieg ma swoje miejsce na lewarku) Stojąc w korku częste naciskanie sprzęgła powoduje jego zapowietrzanie aż w końcu zostaje w podłodze albo ma 1cm skoku Winą jest gównie wysprzeglik i nie wymiana w starych gumek na nowe, przerabiałem temat reperaturek nie warto. Kupiłem wysprzeglik nowy za około 200zł i nie te biegi kazdy ma teraz swoje miejsce nie trzeba w nie trafiać ani wbijać na silę.

 

Co do remotu skrzyni. Mojemu znajomemu w GT strzelił ten duży seger utrzymujący wisko wkupie oczywiście narobiło on strat na kliku zębatkach bo kawałki latały po całej skrzyni. Nie było żadnego problemu żeby przez forum kupić używane elementy skrzyni (wałki z zębatkami i łożyskami za nie wielkie pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

U mnie biegi na zimnym silniku wchodzą ciężko ale po nagrzaniu jest ok. Co do samej jazdy nie mam problemu z ich wrzucaniem tylko po prostu sprzęgło ,,łapie'' tak od połowy.

Prawdopodobnie będę nabijał nowe okładziny stąd pytanie jaką grubość ma nominalna tarcza sprzęgła :)

Link to comment
Share on other sites

PoulD 25 mm ? Moja jest niby biedna bo ma 6,5 mm ale zawsze wydawało mi się, że nowa ma ok 10-12 mm

 

Wymiary tarczy sprzęgła podaje producent tarczy a dla seryjnej manual - np. WRX ma 230 x 150 x 3.5 gdzie 3,5 jest grubością okładziny na 1 stronę. W sumie ok 9-9.5 mm. (3,5+X+3,5) gdzie X jest grubością blachy, której nie pamiętam.

Ap racing podaje dla GT/WRX - 8.6 mm

Minimum z tego co pamiętam to 6.5 mm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...