Jump to content

Pacjent : robak n/a zachcianka montażu 4-tłoczka


Krzychu91

Recommended Posts

Witajcie

Ostatnio tak sobie pomyślałem, żeby zamontować hamulce z wrx'a (w tym celu felgi już zakupione), ale najpierw chciałbym wiedzieć co mi jest potrzebne. Posiadam impreze bugeye z 2001 n/a. Z tego co wiem to potrzebne jest zacisk 4tłok na przód, zacisk 2tłok tył do tego tarcze, klocki, można od razu zestaw naprawczy zrobić, adaptery no i felgi, ale je już posiadam. Tutaj pojawia się mój problem czy coś jeszcze potrzeba do tej operacji, skąd wziąć adaptery one są montowane w wrx i z niego się nadadzą czy w ASO to można dostać ?? Czy kupić całe zwrotnice czy te co mam się nadadzą ?? Oraz myślałem by zamontować sobie przewody w oplocie tylko też nigdzie nie widziałem do n/a i teraz pytanie czy np.: z wrx'a będą pasować z tego rocznika czy nie ?? Pod względem technicznym jestem można powiedzieć początkujący dlatego tutaj tyle pytań, a chciałbym to poznać zanim zlecę mechanikowi robotę. Ewentualnie jaki to poziom trudności zamontowania :yahoo: A może ktoś we Wrocławiu służy pomocą przy piwie by pomóc zamontować :yahoo: Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Ps. przeglądałem forum, ale jakoś nie widziałem podobne tematu ;) jeśli był to proszę o wyrozumiałość ;)

Link to comment
Share on other sites

@@Krzychu91, a nie myślałeś o swapie samych tarcz na 294mm przy tych samych zaciskach? Z tego co mi świta w głowie nawet sam pan Carfit polecał to rozwiązanie, jako b. konkurencyjne w stosunku do swapu na 4tłoki zamiast 2t i 277mm tarczy. I wtedy potrzeba tylko adapterów i tarcz do tej operacji.

Link to comment
Share on other sites

@@Avic, Wiesz co pomysł ogólnie nie jest zły jak tutaj proponujesz, ale strasznie mi się nie podoba wygląd moich zacisków aktualnych, ale na ori feldze 15" zbytnio nie widać więc jakoś przeżyłem, a teraz na lato zakupiłem wrx'ową 17" więc masakra będzie, a też chce by jeździło tyle ile może, a jeszcze wyglądało i hamowało ;), ale nie mniej jednak dzięki za radę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

możesz coś wiecej napisać bo temat ciekawy, a właśnie zaczynam kompletować i zbroić się na wiosnę więc temat na czasie

Ale chcesz zamienić hamulec 294mm dwutłoczek w swoim WRXie z podpisu na czterotłoczek 294 mm?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...