Skocz do zawartości

późno gasnąca kontrolka oleju po odpaleniu na zimno


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo może one więcej niż np. 100 tyś nie wytrzymywały i czy w moim przypadku gdy powoli zbliżam się do tej granicy, iść w profilaktykę, wciągać spawać, czy może kupić nowy i wtedy obspawać? 

 

Objawów póki co, odpukać  ;)  brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak wygląda smok w MY15 ;-) dopiero teraz do mnie dotarło, że on pęka nie jak się "przywali" miską o glebę, a od zwykłych wibracji - bo jakiś inżynier od siedmiu boleści nie przewidział, że ten element jednak ma swoją masę która pracuje pod wpływem wibracji i jazdy w warunkach nie-autostradowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy zrzucenie miski wystarczy, żeby ocenić smok? Rozumiem, że wtedy potrzebna jest wymiana uszczelka miski i coś poza tym ?

Znalazłem takie zdjęcie, którym się zasugerowałem:

07.jpg

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy zrzucenie miski wystarczy, żeby ocenić smok? Rozumiem, że wtedy potrzebna jest wymiana uszczelka miski i coś poza tym
Tak, po zdjęciu miski wszystko zobaczysz jak na dłoni. Potem należy dokładnie oczyścić rant miski i bloku i odpowiednią masą na nowo uszczelnić. U mnie schło tylko godzinę. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiadomość z ostatniej chwili. Mój wujo, po usilnych namowach, zmienił właśnie w swoim Forku profilaktycznie smok olejowy w 2.5T przy przebiegu 43 tys. km na ten od X-BIKE. I wyobraźcie sobie, że na starym smoku już pojawiały się mikro pęknięcia na spawie. :drool: W dodatku objawiło się cudowne działanie Castrola Edge-a (od nowości) - zarówno smok, jak i wał pokryte były cienką warstewką czarnego osadu. Na szczęście Piotrek z Grafixu namówił wuja na przejście na inny olej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przypadłość dotyczy większości/wszystkich jednostek czy też występuje w wybranych modelach? Pytam bo przebieg też mam nie najniższy a pewnie nikt tam nawet do tego wcześniej nie zaglądał. Konkretnie interesuje mnie jak to wygląda w EJ20FLT w Legacy MY07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...