Jump to content

Po wymianie pompy wody przegrzewa się silnik.


andre82

Recommended Posts

Witam.Niedawno wymieniałem rozrząd razem z pompą wody (Aisin) która jak się okazało po zdemontowaniu oryginalnej ma mniejszy wirnik.Problem jest taki że silnik w czasie jazdy trzyma normalną temperaturę jak postoję chwilę na światłach zaczyna szybko rosnąć.Jak tak dalej będzie to jeszcze UPG się ukłoni.Termostat sprawdzony, sprawny, chłodnica drożna, ogrzewanie cały czas działa zacnie, Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

Link to comment
Share on other sites

Jak nie zapowietrzony to ta pompa jest malo wydajna. Jak jest mniejsza to nie pompuje tylko mieli w miejscu. Przy wyrzszych obrotach daje rade a na wolnych nie.

Edited by badyl
Link to comment
Share on other sites

Ja też ze 2 miesiące temu przerabiałem ten temat tylko wsadziłem pompę Thermoteca i śmiga. W mojej też wirnik różnił się od oryginalnej.

Aha, teraz już wiem, że moje 2,2 jest bezkolizyjne :D

Link to comment
Share on other sites

Niechcący sprawdzone, ale jednak to prawda.

Rozrząd ustawiłem na znaki, przekręciłem kluczem parę razy na "sucho" - wszystko się zgadzało i stanęło na swoim miejscu.

Po odpaleniu dziwnie zagadał i źle pracował. Okazało się, że przestawiło się kompletnie wszystko, ale nic się nie stało. Złożone za drugim razem śmiga aż miło. Dziwne, ale widocznie napinacz nie zrobił swojej roboty za pierwszym razem.

Link to comment
Share on other sites

Pompa wymieniona na OEM układ odpowietrzony i jest cymesik :yahoo: temperatura ustabilizowana.Później wrzucę foto obu pomp dla porównania.Sołtys nie raduj się tak, jeśli pompa ma taki sam wirnik jak Aisin spodziewaj się problemów jak postoisz dłużej w korkach. Na krótkie dystanse czy trasę daje rade, ale w mieście w korku zagotujesz silnik. Jak siedziała pompa Aisin temperatura w trasie wg kompa 84-86, postój jedną zmianę świateł do 95 rosła chwilę po ruszeniu zaczynała spadać i tak w kółko a na starej pompie nie było takich herezji.

 

Pompa w środku to Aisin,po bokach stara i nowa OEM.

post-2252-0-23044400-1382383267_thumb.jpg

Edited by andre82
Link to comment
Share on other sites

Ten Thermotec co u mnie siedzi ma wirnik jak Aisin. Zaliczył trochę korków w ciepłe dni (też w rozkopanym Białymstoku :P ) i jest ok. Jak będzie lipa to się będe martwił :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...