Jump to content

CAT-BACK W FORKU XT

pawel_koszalin

Recommended Posts

:) takie pytanie noszę się z zamiarem zakupu CAT-BACK do Forka, i rozważam dwie firmy poważnie, jedną z przymrużeniem oka: 1) COBB 2) Resonated MILLTEK 3) TurboWorks. Orientujecie się może, który z nich będzie najprzyjemniejszy dla ucha? W znaczeniu najcichszy, a nie wyrywający bębenki z uszu? Chodzi głównie o bulgot boxera a nie ryk tłumika basowego... :)

z wymienionych przez Ciebie chyba Milltek...

PS.możesz "pobieżnie" ocenić głośność wydechu po wielkości końcowej puszki, im mniejsza - tym głośniej ;)

... najcichsze z dostępnych jakie znam to Supersprint i Prodrive (i wszystkie jego klony: Prodrive, Scorpion, WR Sport) albo coś zrobionego "na miarę" np. El-tec czy MGmotorsport, ...

Nie pomyślałem o Supersprint :) dzięki za przypomnienie zapoznam się z ofertą... :) Generalnie Milltek do mnie przemawia ze względu na rezonator, który powinien wyciszyć niechciane odgłosy, a z ofert które przeglądałem tylko Milltek ma coś w centerpipe do wyciszania... Oceniając po cenie najtańszy jest TurboWorks (1100 za catback, ale czuje, że ta cena bierze się ze skandalicznej jakości), a potem w kolejności od najtańszego Milltek, Cobb i SuperSprint... ... najgorzej jak za duży wybór ciężko się zdecydować... poczekam może jeszcze ktoś się pochwali doświadczeniami z tymi wydechami :)

Jeśli center pipe byłby seryjny z WRX'a i do tego BackBox z Prodrive to chyba (znowu mogę się mylic az tak nie ogarniam tych wydechow) i tak docelowo uzyskałbym większe przeloty niż na seryjnym wydechu Forestera XT? :) Bo wydech WRX'a chyba trochę wiekzy/szerszy niż XT'ka?

najcichsze z dostępnych jakie znam to Supersprint i Prodrive (i wszystkie jego klony: Prodrive, Scorpion, WR Sport)
Nie zaliczyłbym Scorpiona do tej grupy najcichszych.. :) Jest bardzo specyficzny ale nie najcichszy.

Wymiana środkowego spowoduje dość dużą różnice.
+1

Tłumik jest z Imprezy GC8/GF8, center od GD.

Center nie jest seryjny, wygląda dokładnie jak mój - prodrive
Jest seryjny, niestety Twój center również. Może zmyliła Cię "nasprejowana" na niego (i kawałek rury od tłumika :huh: - ?) srebrzanka..., której zapewne nie zostało śladu po kilkunastu dniach użytkowania auta.

(...) a potem w kolejności od najtańszego Milltek, Cobb i SuperSprint... ... najgorzej jak za duży wybór ciężko się zdecydować... poczekam może jeszcze ktoś się pochwali doświadczeniami z tymi wydechami :)

mialem w XT przez jakis czas cat-back H&S, potem cat-back SuperSprint'a (center-pipe bez rezonatora w obu przypadkach)

i powiem krotko: SS to zupelnia inna liga - wyglad, dzwiek, jakosc wykonania B)

dzwiek H&S jest bardziej "natretny", daje o sobie znac od biegu jalowego, natomiast SS budzil sie od ok. 3,5k rpm i nastepnie po prostu "zrywal dach" (jak sie w naszych stronach okresla sie cos odlotowego :biglol: )

Milltek tez jest fajny (mialem w GT'eku), jakosc wykonania i dzwiek tez imho fajniejszy od przereklamowanego na forum H&S

... poza założeniu Millteka (wprawdzie do STI) byłem bardzo zdziwiony, że nic się nie zmieniło. Wydech było słychać (minimalnie) dopiero po przekroczeniu 4kRPM... w trasie zero różnicy dla ucha, o ile nie jeździsz pod czerwone pole. Bulgotu jak nie było, tak nie ma na samym catbacku ;)

seryjny center i H&S na koncu sprawdzone pieknie brzmiace rozwiazanie, ja sprowadzilem H&S prosto od producenka w Angli jakoś wykoania rewelacyjna! mialem też Super Sprinta i nie dość że brzmiał fatalnie w STI 2.5 to jeszcze był znacznie gorzej wykonany.

Super Sprinta i nie dość że brzmiał fatalnie w STI 2.5 to jeszcze był znacznie gorzej wykonany

A to ciekawe bo eddie_gt4 mówi całkiem odwrotnie :)

nie wiem, jaki wydech mial Graf (z nierdzewki czy zwykly), ale moj cat-back SS byl z nierdzewki i byl superowy

picture006aq.jpg

picture015vh.jpg

niestety nie mam nagranego dzwieku...