Skocz do zawartości

Forester 2.5XT z LPG we Wroclawiu


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem dzis takiego czarnego na Gajowickiej (przy okazji pozdrawiam kierownika, jesli tu zajrzy). Zdziwil mnie zawor LPG na zderzaku, tym bardziej, ze to 2.5XT (MY zdaje sie '03, ale glowy nie dam). Ciekawy jestem ktora generacja i jak sie sprawuje, ile pali itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel Abartu ma takiego 2,5XT na wtrysku fazy ciekłej. Na Krzemienieckiej ma siedzibę możęsz podjechać i pogadać. OStatnio widziałem tam drugiego 2,5XT któego gazowali, z tym że ten był w automacie.

 

A jaki kolor Foresia? W srodku byl kierownik tak na oko ze 30 lat, z ogolona czaszka.

 

Nie ukrywam, ze mnie interesuje taka koncepcja, Fores z LPG - obecnie bujam sie oska z LPG i nie narzekam, a Forester jest na razie na I miejscu w koncepcjach na przyszloroczne zakupy i jedynie spalanie mnie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był kolor srebrny, ale jaki odcień mnie nie pytaj bo lekko daltonizuje ;)

Na warsztacie gazowali zaś czarnego. Pytałem mechnika co mi u mnie w tym czasie LPG stroił i mówił, że pali prezesowi ten foryś tyle co na benzynce. Prezesa nie widziałem i nie wiem czy łysy czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był kolor srebrny, ale jaki odcień mnie nie pytaj bo lekko daltonizuje ;)

Na warsztacie gazowali zaś czarnego. Pytałem mechnika co mi u mnie w tym czasie LPG stroił i mówił, że pali prezesowi ten foryś tyle co na benzynce. Prezesa nie widziałem i nie wiem czy łysy czy nie ;)

A ty zdaje sie masz Impreze kombi? Jak ci sie sprawdza LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzis takiego czarnego na Gajowickiej (przy okazji pozdrawiam kierownika, jesli tu zajrzy). Zdziwil mnie zawor LPG na zderzaku, tym bardziej, ze to 2.5XT (MY zdaje sie '03, ale glowy nie dam). Ciekawy jestem ktora generacja i jak sie sprawuje, ile pali itd.

 

 

Heja.... Czy w 2003 były już 2,5 XT, bo coś mi tu nie pasuje

Ale w Austrii ostatnio gadałem z gościem posiadającym Outbacka na CNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek o LPG na forum technicznym - masz tam sporą dawkę doświadczeń, porad, etc. Ja też zdaje się tam pisałem o mojej zagazowanej.

Generalnie u mnie było do tej pory (prawie 2 lata użytkuje i przejechałem prawie 30 kkm)

1. na początku źle ustawiona instalka - gasł przy przechodzeniu na gaz i powyżej 4 tys obrotów nie ciągnął - panowie wgrali od nowa soft i ok - za friko bo na gwarancji - 0,5 h roboty

2. zaśniedziały przewód między zbiornikiem a przodem, nie wiem od czego ten przewód ale auto nie przełączało na gaz - wymieniono kabel - za friko - 1h roboty

3. ostatnio padł wtryskiwacz gazowy- rezultat autko słabe na gazie i trzęsawka - wymienili wtryskiwacz - za friko. 15 minut roboty

 

Poza tym jeździ normalnie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeździ normalnie i jest ok.

To co mnie bardzo interesuje, to spalanie. Pytania:

1. Jaka generacja?

2. Jak spalanie na gazie, a jak na noPB?

3. Kiedy przelacza sie z noPB na LPG (przy jakiej temp./po ilu km?)

4. ile noPB na 100km przy takiej jezdzie ci spala i jakie odcinki po miescie robisz?

5. itd.

 

czyli krotko mowiac - ja u siebie mam taki problem, ze o ile na gazie pali mi jakies 12-13/100 w miescie, to robie krotkie odcinki (7-8km na raz), wiec jest ich duzo na 100km, a kazdy to 0.5-2km na noPB. W rezultacie spalanie noPB mam gigantyczne, bo tylko i wylacznie na ssaniu i zawyza mi to znacznie koszt 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nasz pożal się Boże rząd obiecał górnikom, lekarzom i pielęgniarkom, to w ramach solidarności społecznej dokopie bogatym (mającym samochody) a do tego cwaniaczkom (musi - komuchom!) co to sobie gaz założyli, żeby taniej jeździć. Tylko patrzeć, jak przyłożą akcyzę i dopiero będzie.

 

PS. W Forysiu trochę szkoda miejsca na zbiornik na gaz. Ten bagażnik wbrew pozorom nie jest aż taki wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. zaśniedziały przewód między zbiornikiem a przodem, nie wiem od czego ten przewód ale auto nie przełączało na gaz - wymieniono kabel - za friko - 1h roboty

Zapewne przewód od przekaźnika w zbiorniku.

 

3. ostatnio padł wtryskiwacz gazowy- rezultat autko słabe na gazie i trzęsawka - wymienili wtryskiwacz - za friko. 15 minut roboty

Tutaj albo wada materiałowa Cię spotkała, albo zasyfiony gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie bardzo interesuje, to spalanie. Pytania:

1. Jaka generacja?

2. Jak spalanie na gazie, a jak na noPB?

3. Kiedy przelacza sie z noPB na LPG (przy jakiej temp./po ilu km?)

4. ile noPB na 100km przy takiej jezdzie ci spala i jakie odcinki po miescie robisz?

5. itd.

.

 

Nie wiem jaka generacja.

Różnie ze spalaniem, przeważnie między 300-360 km na zbiorniku 35l. Na benzynie nie mierzyłem.

tym bardziej nie mierzę ile benzyny spala na 100 km przy jeździe na gazie, na pewno zimą dużo więcej, latem duużo mniej. Robię odcinki około 11 km do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka generacja.

Różnie ze spalaniem, przeważnie między 300-360 km na zbiorniku 35l. Na benzynie nie mierzyłem.

Tak mało pali? :shock:

Zbiornik jest 45 litrów, mieści się 20% mniej.

 

tym bardziej nie mierzę ile benzyny spala na 100 km przy jeździe na gazie, na pewno zimą dużo więcej, latem duużo mniej. Robię odcinki około 11 km do pracy.

To tłumaczy małe spalanie gazu, bo w zimie połowę trasy pokonujesz na benzynie, w lecie nieco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...