Skocz do zawartości

Szarpanie przy ruszaniu


Piciak

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Pewnie juz byl taki temat, przepraszam jak cos, uzywalem "szukajki" na forum :)

Samochod to Impreza GT 2000 rok. Przy delikatnym ruszaniu, albo na samym sprzegle, auto zaczyna sie telepac i slychac jakies srubki w puszcze po sardynkach. Mocniej trzesie na wstecznym niz do przodu.

Czy to sprzeglo? Wal? Napedy? Co to moze byc?

Sprzeglo bylo zmieniane przez poprzedniego wlasciciela na organiczne Exedy (1300zl bodajze) miesiac przed moim kupnem auta.

Czytalem jeszcze, ze to moze przez kolo zamachowe, jesli to ma znaczenie to moje jest odelzone.

Edytowane przez Piciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc wiele rzeczy, np uszkodzone tłumniki drgan tarczy (sprężynki), uszkodzony docisk, uszkodzona tarcza/zabrudzona, uszkodzone łożysko oporowe. Z rzeczy, ktore mozesz sprawdzic samodzielnie to poduszki pod silnikiem oraz połączenia wału ze skrzynią oraz dyfrem a takrze podpora wału/ łożysko podpory. Odgłosy słuchać bardziej od strony sprzegła czy z tyłu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś wskazuje na uszkodzenie tarczy pod wzgledem tłuminia drgań a to ze sprzeglo smierdzialo moze byc przez to ze ruszałeś na półsprzegle zeby nie szarpało.

Niestety trzeba by to było rozebrać a co za tym idzie trzeba wyciagnac skrzynie lub silnik. Możliwe ze ktoś coś pomieszał przy składaniu, założył złe sprzęgło lub tez odkreciły sie śruby od koła zamachowego

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kanał lub jakies najazdy to mozesz sprawdzić najpierw wał i wszystkie jego połączenia choć to mało prawdopodobne. Jeśli nie masz takiej możliwości to podjedz do mechanika niech sprawdzi sprzegło i rezte układu napedowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo sprzegło w Imprezie 2.0 nie dawno założone na początku rzeczywiście troche poszarpywało ale po 8 tys km efekt znikł lub zmniejszył sie bardzo, ja bym proponował pojezdzić wiecej, a samo szarpanie pojawiało sie u mnie tylko przy delikatnym emeryckim ruszaniu i manewrowaniu, przy ostrej jezdzie wszysto bylo idealnie od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdy bede na tym jeszcze chwile jezdzil to moge uszkodzic cos innego? Czy po prostu w koncu cos peknie i nie rusze z miejsca?

Jak jest zimny to nie szarpie. Dopiero po rozgrzaniu zaczyna szarpac.

No i czy skoro szarpie to znaczy, ze koniec bedzie zaraz, za moment, za 100 kilometrow czy mam jeszcze chwile? :P

Edytowane przez Piciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest zimny to nie szarpie. Dopiero po rozgrzaniu zaczyna szarpac.

 

Ja tak mialem w wolnossacym legacy, po wymianie tarczy na nową (docisk i lozysko oporowe zostalo stare) - jak zimne to dalo sie ruszyc plynnie, jak sie rozgrzalo, to ruszenie z miejsca to byla masakra, trzeslo całą budą, łacznie z tym ze rozłamał sie uklad wydechowy w najslabszym miejscu. W moim przypadku to na 100% gowniana tarcza albo szlag trafil ktorys z pozostalych komponentow (docisk, łozysko), tak ze bez rozbiorki sie nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, 

Odgrzeję trochę kotleta.

 

W ubiegłym tygodniu miałem stłuczkę (stałem na czerwonym, kierowniczka z tyłu najechała na moje auto). Po zdarzeniu dojechałem do domu, przez tydzień nie ruszałem auta, dziś po oględzinach rzeczoznawcy podjechałem do blacharza, żeby i on obejrzał szkody. Podczas jazdy zauważyłem, że przy ruszaniu z jedynki i przy cofaniu ze wstecznego auto szarpie. Wcześniej tego objawu nie było. Podczas jazdy i zmian kolejnych biegów nie ma problemów. Auto to Impreza GT MY00. 

 

Widać, że ewidentnie jest przestawiony wydech. Czy może się opierać o wał/skrzynię powodując taki efekt?

 

Czy może jednak dostał napęd i to dlatego?

Boję się jeździć autem, żeby mu nie zrobić większego kuku. 

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...