Skocz do zawartości

roznica rozrzadu impreza turbo 1997 - 1999 impreza turbo WR sport


Jaco46VR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do znawcow jaka jest rozniaca rozrzadu w subaru imprezie turbo z 1997 roku a z 1999r

 

czyms sie biedzie roznic? czy wszystko bedzie takie same bo zmienilem w starym silniku rozrzad a puka mi panewka wiec mam druga impreze z nowszym silnikiem 1999

 

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka możliwość, że silnik się kręci w drugą strone, ale wtedy wystarczy skrzynie do góry nogami włożyć i taka samą operacje wykonać z mostem tylnym... obrócić jak na Łuczańskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyżej link do katalogu SKF w którym jest wszystko. Cierpicie na analfabetyzm wtórny :D

 

Impreza 97 - 211 KM - pasek SKF00692, pompa wodna VKPC 98001, rolka kierunkowa prowadząca pasek VKM 88001,rolka kierunkowa VKM 88000, rolka napinacza VKM 78005

Impreza 99 - 218 KM - pasek SKF00691, pompa wodna VKPC 98001, rolka kierunkowa prowadząca pasek VKM 88001, rolka kierunkowa VKM 88007, rolka kierunkowa VKM 88000, rolka napinacza VKM 78005

 

Różnica jest w pasku oraz występuje dodatkowa rolka 88007, której nie ma w wersji GT 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyżej link do katalogu SKF w którym jest wszystko. Cierpicie na analfabetyzm wtórny
Weź pod uwagę, że jeśli SKF czegoś nie produkuje, to nie pokazuje w katalogu. Tak może być w tym konkretnym przypadku. @@szociu, to prawidłowo opisał.

 

Jeżeli SKF czegoś nie produkuje a wkłada do swojego zestawu to nadaje własny numer. Korzystałem z ich zestawów kila razy nigdy nie było babola, czy łożyska, rozrząd, czy rolki.

Wg nich paski różnią się długością bo dochodzi nowa rolka 88007. Napinacz VKM 78005 pasuje do obydwu modeli. Jeżeli fabrycznie występował inny napinacz a SKF podaje tylko jeden do 211 i 218 to oznacza że można ten napinacz stosować do starszych modeli. W drugą stronę już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SKF czegoś nie produkuje a wkłada do swojego zestawu to nadaje własny numer. Korzystałem z ich zestawów kila razy nigdy nie było babola, czy łożyska, rozrząd, czy rolki.
A tego nie mają: 13068AA027.
Jeżeli fabrycznie występował inny napinacz a SKF podaje tylko jeden do 211 i 218 to oznacza że można ten napinacz stosować do starszych modeli
O ile dobrze pamiętam biuletyn, to sam napinacz nie pomoże, trzeba wymienić/założyć podstawę napinacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyżej link do katalogu SKF w którym jest wszystko. Cierpicie na analfabetyzm wtórny :D

 

Impreza 97 - 211 KM - pasek SKF00692, pompa wodna VKPC 98001, rolka kierunkowa prowadząca pasek VKM 88001,rolka kierunkowa VKM 88000, rolka napinacza VKM 78005

Impreza 99 - 218 KM - pasek SKF00691, pompa wodna VKPC 98001, rolka kierunkowa prowadząca pasek VKM 88001, rolka kierunkowa VKM 88007, rolka kierunkowa VKM 88000, rolka napinacza VKM 78005

 

Różnica jest w pasku oraz występuje dodatkowa rolka 88007, której nie ma w wersji GT 97.

4mamut nie otwiera mi sie link ktory podales tak ze nie moglem porownac i zobaczyc sobie,cos mam z mozilla bo na explorerze normalnie hula dzieki wielkie i bez napinania sie :-) temat mozna zamknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w pierwszym poscie było o różnice :) . Podstawy nie wymieniałem w GT99, napinacz był z rolką.

Napinacze w zestawach są od NTN. Jeżeli oryginal też jest z NTN to można pogrzebać w katalogu.

 

Wpisz katalog SKF w google. W jednych z pierszych wyskoczy www. vsm.skf coś tam - to ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...