Skocz do zawartości

Luz na mechanizmie wycieraczek 2004 STI


razzar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duzy problem bo niewiem jak za to sie wziąść. MA dość sopory luz na wycieraczkach , podczas jazdy wycieraczki wylataja az na slupek. Czy ktos to miał do czynienia z naprawa? Czy czesc uszkodzoną można dopasowac od innego Subaru.Jak znajdę przyczyne idzie to wogule naprawić bez wymiany cześći?

Edytowane przez razzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak że wycieraczki uderzają o słupek ale nie za każdym razem, zatrzymują w pozycji pionowej losowo to znak że pękły zatrzaski trzymające plastiki które zakładane są na jabłka.

Ponieważ nie jest łatwo je zdobyć wystarczy zrobić tak: Dorobić dwie podkładki pomiędzy nimi był plastik i cięgno i skręcić śrubami i po temacie. Podkładka musi mieć około kształ cięgna i otwór w który włożysz plastik.

Plastik nie spadnie z jabłka bo trzymać będzie go podkładka zamiast zatrzasków a wycieraczki nie będą uderzać o słupek.

Niestety trzeba wyjąć podszybie i zdjąć wycieraczki aby to zobaczyć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro podjadę do mechaniora i to spróbujemy ogarnąć ten temat przekaże mu co napisaliście wielki dzięki...

nasunęło mi sie pytanie jeszcze czy trzeba zdemontować caly mechanizm wraz z silnikiem aby to zrobić? czy ten element jest pod spodem tych łopatek?

w tej podkladce mam zrobic 2 dziurki i skrecic je srobkami tak?

Edytowane przez razzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT wystarczy odkręcić 4 śruby i silniczek sam wychodzi. Nie trzeba go nawet odłączać, można go odłożyć na bok. Trzeba za to rozpiać cięgna.

W gt jest mało miejsca na ręce i to jest największy problem - w sam raz dla dziecka.

 

Elementy plastikowe są min 2 albo 4 - jeden łączy silnik z cięgnem a drugi cięgno z drugim cięgnem. Nie wiem który mógł się wyrobić. Nie pamiętam który ja wymieniałem półtora roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...