Skocz do zawartości

Elektrownia na maskę


max1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie związane z elektrownią (halogenami montowanymi na masce). Mianowicie mieszkam w terenie leśnym i bardzo często muszę jeździć nad ranem i późnym wieczorem -> zwierząt leśnych u nas sporo, więc dodatkowe oświetlenie bardzo się przyda. W związku z tym moje pytanie , czy mogę zamontować elektrownię na stałe i jeździć z nią cały rok? Jak może wyglądać sprawa z przeglądem/ policją??

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Pzdr

 

do usunięcia dodało 2 razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada przy przeglądzie,nie może "coś" wystawać z maski.Policja przyczepi się przy pierwszej kontroli.

Dodatkowe reflektory montowane w zderzaku,czy na zderzaku nie załatwią problemu?

 

jestes pewien? wiem, ze takich przykladow dotyczacych aspektow technicznych budowy rajdowki a "legalnosci" poruszania sie po normalnych drogach jest wiecej, ale jakos one poruszaja sie po dojazdowkach i policja nie zatrzymuje, wiec raczej w jakies paragrafy trzeba byloby sie zaglebic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dodatkowe drogowe można zamontować ...

http://www.auto-swiat.pl/1-jak-aucie-zamontowac-dodatkowe-oswietlenie

http://www.gitd.pl/tuning-pojazdow-ciezarowych-cz-1-oswietlenie-dodatkowe

 

PS. nie wiem jak w forku (którego autor wątku ma w profilu), ale w starej imprezie, dalekosiężne wesemy w miejscu przeciwmgielnych załatwiają sprawę widoczności w 100% ;)

http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_195_rajd2_pl.pdf

http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_200_rajd3_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o założenie rajdowego oświetlenia czyli tzw.elektrowni na maskę,to raczej pewny. ;)

Światła mijania czy drogowe mają określone parametry,wymiary i odległości w jakiej mogą być umieszczone względem siebie i obrysu auta.

Rajdówki na dojazdówkach rządzą się trochę innymi prawami,chodzi o możliwość poruszania,niemniej muszą przestrzegać przepisów.Jak będziesz nocą na dojazdówce jechał rajdówką bez świateł,możesz nie dojechać na serwis czy inny oes,zatrzymany przez policję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze, reflektory takie nie moga wystawac poza obrys auta i w dodatku jezeli swiatel jest wiecej niz 4 wlaczajac w to te normalne drogowe to musza byc zaslepione w momencie kiedy poruszasz sie po drodze publicznej. Czyli patrzac na ta fotke powyzej (juz nie zajmujac sie tym, ze 2 wystaja poza obrys) to na 2 z nich musialbys miec zalozone zaslepki w momencie wjazdu na droge publiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim po lifcie, zderzak jest mniej wystający i obawiam się,że nie przykręcę halogenów :(. A może:

1. zrobić zaczepiane na 2 "rurkach" wychodzących (jak kły) od osłony pod silnikiem na wysokość tablicy rejestracyjnej

2. umiejscowić za grillem w środku lub wyciąć w grillu 2 otwory i w nie wsadzić lampy ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
W dniu 22.09.2013 o 23:36, cybel napisał:

Rajdówki na dojazdówkach rządzą się trochę innymi prawami,chodzi o możliwość poruszania,niemniej muszą przestrzegać przepisów.Jak będziesz nocą na dojazdówce jechał rajdówką bez świateł,możesz nie dojechać na serwis czy inny oes,zatrzymany przez policję. ;)

 

Rajdówki na rajdach rządzą się na dojazdówkach takimi samymi prawami jak każdy inny samochód a do tego maja na pokładzie GPS z live podglądem w biurze rajdu, gdzie jak przyłapią na łamaniu przepisów walą regulaminową karę finansową a za recydywę kolejną wraz z wykluczeniem z rajdu. ;) 

 

Ma ktoś może zdjęcia elektrowni montowanej na spinki? Mam na myśli zdjęcie zamontowanej elektrowni z widokiem spinki. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...