Jump to content

subaru legacy I -> subaru impreza I

lucza
 Share

Recommended Posts

Witam,stałem się ostatnio posiadaczem ciekawego modelu Subaru Legacy I,auto jeszcze nie zostało przeglądnięte skrupulatnie pod względem mechanicznym, z powodu, że trzeba je wpierw wydobyć z za maszyn rolniczych i z krzaczorów :) .

Tak na wyrost trochę ale chciałbym się dowiedzieć jakie części podwozia,zawieszenia będą pasować z imprezy turbo I generacji.Chodzi mi o wszystkie elementy zużywające się i ulegające korozji,zawieszenie,hamulce,przewody paliwowe i hamulcowe,bak ew.skrzynia,zawieszenia dyfra i silnika.W Irlandii gdzie mieszkam Legacy już zniknęło z rynku i o części naprawdę ciężko,za to Imprez jak grzybów po deszczu i nimi właśnie chciałbym się posiłkować w doborze części.Auto nie może być cięte ani wiercone więc pytam o części pasujące p&p,dzięki i pozdro.

Cale mcphersony - tak

Zaciski tarcze - tak (dwutloczki, pamietaj o wiekszej feldze)

Bak - nie wiem

Przewody h i p - nie wiem

Skrzynia, dyfer, tak (ale napewno nie od turbo, od tej samej wersji silnikowej wolnossacej, sprawdz oznaczenia)

Ogolnie sporo czesci pasuje p&p z impreza, ale wiadomo ze nie wszytskie i musisz pytac by nie zbladzic ;)

Auto to właśnie turbo rs ra,dlatego pytam o części od imprezy turbo.Auto jest tak"zaparkowane" i obrośnięte że nie mam na razie możliwości obejrzenia go od dołu dlatego pytam na wyrost żeby wiedzieć na co się przygotować.Baku jak się okazuje podobno niema bo został zdemontowany w celach bezpieczeństwa,zobaczymy,dzięki i pozdro.

Ale żeś w mordeczke trafił - oby był w dobrym stanie bo to zacna furka.

Co do części - przód zawias będzie pasował cały. Z tyłem gorzej bo w Legacy było to zupełnie inaczej rozwiązane więc przerzucanie pojedynczych gratów nie zawsze się uda ale w komplecie już prędzej. Główna różnica to wahacze i stabilizator.

Prawa,lewa strona,tył,dach w bardzo dobrym stanie,przód nie bardzo wiem bo strasznie maliny obrosły :),ogólnie z rdzą z zewnątrz niema większych problemów,nic nie widać,środek też niczego sobie,poczekamy zobaczymy,dzięki i pozdro.

Do znudzenia : FOTY FOTY FOTY :D

• 1 month later...

Ciągle nie mogę się doprosić o wytarganie,ciągle w malinach stoi,ale i też się nie przykładałem zbytnio bo do pojeżdżawki torowej się przygotowywałem i jakoś tak zeszło,obiecuję teraz mocniej naciskać,pozdro.

lucza - ludzie tu z niecierpliwości zwierzęta z domu wyganiają, a żony w beczkach w piwnicy kończą ..... Gdzie zdjęcia się pytam ??!! :twisted: Dawaj jakiekolwiek - nie takie my rzeczy w malinowym chruśniaku widzieli ;)

• 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...