Skocz do zawartości

Kalendarz 2014 - CHCECIE?


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no ale chyba nie wszystkie ?

bo czesci to bym nawet do ogloszenia na otomoto nie dodal

 

oczywiscie rozumiem, ze nie bylo z czego wybierac,

ale do nowego roku jeszcze pare m-cy moze warto poczekac na lepsze foty

 

zreszta jest cala masa super fotek w relacjach z ulezy/kielc i innych ktorych autorami sa forumowicze

beda dobre zdjecia, dobra oprawa graficzna i blizej konca roku to sie spokojnie znajda chetni na druga 50tke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki oczywiście w porządku, ale rzeczywiście chyba tylko część z nich nadaje się z estetycznego punktu widzenia do kalendarza. Może jednak Jachu poczekaj jeszcze chwilę, a ludziska poszperajcie głębiej za dobrymi fotkami, tudzież popstrykajcie jakieś w plenerze. Niestety tło gra dużą rolę, nawet w przypadku takich samochodów ;).

A co z Nikonem, może on mógłby coś podrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - takie zdjęcia dostałem. Wybrałem najlepsze fotki od każdego forumowicza. Chciałem, żeby KAŻDY miał jedno zdjęcie swojego auta.

 

Citroen (Mikad) i Sejo (ja) to są też auta forumowe - jak już pisałem na początku - kalendarz ma być kalendarzem FORUM SUBARU, a nie użyszkodników Subaru. Zaznaczyłem również, że jeżeli ktoś nie ma, a chce mieć, bądź miał kiedyś Subaru może dać zdjęcie swojego aktualnego auta. Miała być 1 z 12 stron poświęcona forumowiczom, który Subaru nie posiadają. Więc na docelowe 36 aut miałbyć 3 nie-Subaru.

 

Oczywiście możemy poczekać, mi się nigdzie nie spieszy... ale skoro w ciągu tych paru tygodni dostałem zdjęcia od 12 forumowiczów, a dobrych fotografi jest dosłownie kilka... chciałem też w miarę szybko to ogranąć ze względu na to, żeby potem się to nie przedłużalo i od 1 stycznia każdy już miał na ścianie kalendarz na 2014 rok.

 

Aaa i ważna uwaga: proszę o NIE WYSYŁANIE zdjęć robionych komórkami. Chyba, że na prawdę aparat w telefonie jest wysokiej klasy...w przeciwnym razie przy druku może wyjść za przeproszeniem "kupa".

 

I powtarzam - TYTUŁ MAILA to TWÓJ NICK! Na dodatek jak ktoś się nie podpisuje. Jest mi to łatwiej ogarnąć potem zapisując zdjęcia.

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poczekasz jeszcze kilka dni to postaram się w weekend popstrykać moją Imprezkę bo chyba nie ma żadnej kombi :) . Muszę ją tylko odświeżyć.

 

Zdjęcia Forka były robione na szybko (miałem tylko godzinę wolnego czasu pod wieczór) tzn. myjnia i wyjazd na Bagry, i myślę że jak na taki spontan to fotki wyszły fajne (zależało mi właśnie na znalezieniu tła, żeby nic nieciekawego nie wchodziło w kadr oraz na oświetleniu zachodzącym słońcem, którego w ten dzień niestety nie było za dużo).

 

Może spróbujmy (wszyscy zainteresowani) znaleźć trochę czasu właśnie w weekend i jeszcze wszyscy trochę popstrykajmy bo idea kalendarza jest wg mnie super i dobrze byłoby żeby nasze "świnki" były uwiecznione w jak najlepszym świetle ;) Ostatecznie pozostaje Photoshop, ale to chyba nie o to chodzi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka citroena jest super ale ja bym jednak proponowal zostac przy marce subaru

i naprawde poczekajmy na fajne zdjecia, bo to ma wisiec na scianie przez rok

a jak ktos chce koniecznie kalendarz ze swoim samochodem stojacym przed garazem to moze sobie taki zamowic w rossmanie za 25 zl

moze mam wygorowane oczekiwania ale mam nadzieje, ze bedzie to profi kalendarz ktory powiesze w pokoju a nie w garazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w dużej mierze od WAS! :) To Wy musiscie zrobić fajne zdjęcia i mi je wysłać. No mogę ewentualnie jeździć do Was z aparatem i robić zdjęcia, tylko wtedy cena kalendarza wyniesie nie ~50, a 200 zł :)

 

Także czekam na zdjęcia. Mamy dopiero październik... w tym tygodniu powinna być jedna strona projektu. Mam nadzieję, że do niego zastrzeżeń nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba nie wszystkie ?

bo czesci to bym nawet do ogloszenia na otomoto nie dodal

 

oczywiscie rozumiem, ze nie bylo z czego wybierac,

ale do nowego roku jeszcze pare m-cy moze warto poczekac na lepsze foty

 

zreszta jest cala masa super fotek w relacjach z ulezy/kielc i innych ktorych autorami sa forumowicze

beda dobre zdjecia, dobra oprawa graficzna i blizej konca roku to sie spokojnie znajda chetni na druga 50tke

Ten post zmotywował mnie dzisiaj do zrobienia sesji "na szybko" , chociaż po 17-stej z światłem było już jako tako. Ale... B) Nie do końca jest tak jak piszesz. Moje poprzednie zdjęcia były typowo ogłoszeniowe, tzn. z bliska, z dużą ilością szczegółów ... Ważne było to - żeby zobaczyć na nich stan samochodu. Natomiast zdjęcia typowo artystyczne - są zdjęciami, gdzie samochód jest jednym z elementów, ważne jest tło, kolory, barwy, odcienie, pora dnia, etc. Prosty przykład: Twój avatar jest w jakimś stopniu zdjęciem artystycznym, ciekawym, innym i nietypowym - natomiast to samo zdjęcie umieszczone w ogłoszeniu przy okazji sprzedaży auta - nie za dużo powiedziałoby mi o stanie lakieru na Twoim wozie ;) . Jachu - wysłałem kilka nowych, z malutką duszą artystyczną :) jedno zamieszczam poniżej , do Waszej oceny : post-550-0-93963200-1380744350_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno zamieszczam poniżej , do Waszej oceny

dokladnie takie fotki sobie wyobrazam,

forek w piachu,

impreza na torze,

legas z rowerami na dachu itd

tak jak mowisz artystycznie, bez szczegolow i detali, bo wszyscy wiemy jak auta wygladaja.

 

jak wroce do domu to moze dokopie sie do swoich HDRow, ale to dopiero za tydzien.

 

mam nadzieje, ze sie za bardzo nie wtryniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętajcie, ze to Subaru ma być główną częścią zdjęcia. Jedna kartka ma być w formacie A3, na dole będzie kalendarium to na zdjęcia zostaje pewnie nieco więcej niż A4. Biorąc pod uwagę to, że na jednej stronie chcę umieścić 3 auta, to zdjęcia nie będą za duże... chyba, że podejmiecie decyzję o tym, że JEDNA strona to JEDNO auto i w kalendarzu pojawią się tylko 12 samochody. Zresztą patrząc na ilość "zgłoszeń" jest to bardziej realne :)

 

Panowie! Mam niespodziewankę! :) W linku poniżej wstępne projekty kalendarza! Biorąc pod uwagę, że mają być zawarte numery tygodni pod uwagę brane są pewnie tylko 2 pierwsze opcje. Aaa i macie nie zwracać uwagi na daty, bo jest to wstępny projekt i nie wszystko się jeszcze zgadza. A jak sama grafika i pomysł się Wam podoba? Robimy 2 zdjęcia? Czy 1? Bo 3 to chyba tam nie upchniemy! Proszę o wypowiedzi! :)

 

https://picasaweb.go...gCPvmh8v_wrH_cg

 

Oczywiście powatarzam po raz kolejny - to jest WSTĘPNY projekt, do delikatnych zmian. Chodzi tylko o główny zarys!

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jedno auto - jedna strona.

 

Tak jedno maksymalnie 2. 3 przy takim układzie strony byłoby za dużo.

 

Woszkowaty teraz to ja rozumiem :) Dobre zdjęcia! :) Już wybrałem jedno!

 

Wszystkie zdjęcia poddałem lekkiej korekcie, przy robieniu końcowego projektu pewnie jeszcze raz będzie mała korekta. Czekam na zdjęcia jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jachu93, jeszcze tak zasugeruję, że z moich zdjęć akurat mnie najbardziej podchodziły te z ewidentnym zachodem słońca, tylko trzeba je trochę popoprawiać. Wysłałem Ci takie surówki, może dlatego ich nie wybrałeś. jak chcesz, to wyślę moim zdaniem najlepsze, już poprawione, to może się okaże, ze są lepsze niż akurat to, które wybrałeś.

 

Czy mam już nie motać, bo w kwestii zdjęć i ich obróbki, to jestem laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motać motać, póki jest czas. Żeby potem nie było lamentu i żebym nie został z 60 kalendarzami i -1 500 zł na koncie...

zrobisz profi to jeszcze 60 ludzie domowia :P

 

ja bym byl za klasycznym ukladem,

czyli na gorze jedna fotka z subarka w fajnej* scenerii

na dole rozpisany miesiac

napisy raczej po polsku, chyba ze szykujesz partie na eksport

i wycyrklowac tak zeby byly gotowe na polowe grudnia.

 

co do samych zdjec moze warto byloby zajrzec do relacji z imprez i zapytac autorow o zgodne na publikacje,

fajnie jakby byly foty nawiazujace do m-cy, typu impreza lecaca bokiem po sniegu albo forek w lesie w scenerii spadajacych lisci czy cos w podobny desen.

na pewno cierpliwosc poplaci i warto czekac na dobre fotki.

 

*z akcentem na FAJNEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jedno auto - jedna strona.

 

Tak jedno maksymalnie 2. 3 przy takim układzie strony byłoby za dużo.

 

Woszkowaty teraz to ja rozumiem :) Dobre zdjęcia! :) Już wybrałem jedno!

 

Wszystkie zdjęcia poddałem lekkiej korekcie, przy robieniu końcowego projektu pewnie jeszcze raz będzie mała korekta. Czekam na zdjęcia jeszcze!

Co do projektu kalendarza - jestem za pierwszą propozycją z linka - 2 samochody i przejrzysty kalendarz. Przy tylko jednym samochodzie na m-c nagle może nam się zmienić liczba chętnych - ludzie mogą mieć lekki żal, że ich aut nie ma :idea: Mam nadzieję, że z moich nowych wybrałeś to samo zdjęcie, które jest kilka postów powyżej ;) Czy kalendarz będzie miał przesuwany czerwony kwadracik, ramkę wokół danego dnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszkowaty wszystkie 3 są dobre i ostatecznie jeszcze nie wybrałem :) Ale jak tak bardzo Ci zależy na tej co wrzuciłeś na forum to będzie ona :)

 

Co tego tego przesuwanego kwadracika to powiem szczerze - nie wiem. Nigdzie nic o nim nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty fajne, najbardziej podoba mi się projekt nr. 3. Jeżeli koniecznie mają być numery tygodni to wtedy nr. 1. Aczkolwiek uważam, że warto z nich zrezygnować na rzecz większej ilości Subaraków na dany miesiąc. Zdecydowanie przychylam się do projektu nr. 3.

 

wysłałem też sporą porcję zdjęć. Może coś ciekawego się wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...