Skocz do zawartości

olej do napędu subaru impreza 2.0


Wojciech Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

okey bo obecnie subaru jest w naprawie bo pożera olej jak szalone dlatego chciałem spytać to powiem mechanikowi niech też mi wymieni olej w napędzie na motula gear300 75w9

 

a możecie mi jeszcze przy okazji napisać jaki valvoline lać do silnika chodzi mi o oznaczenie 10w, 5w itp , ja się nie znam na tym kompletnie mechanika to nie moja profesja to jest moje subaru naprawdę okazyjnie je mam i zalezy mi na tym żeby all było dograne

 

teraz będa wymieniane pierścienie tłokowe

popechacze zaworów bo stukają

panewki

uszczelki itp

i czy po złożeniu silnika lać jakiś olej na dotarcie czy odrazu taki jaki wy mi napiszecie

 

edit: tylko nie piszcie mi że mechanik będzie wiedział , wolę zapytać na forum subaru i ewentualnie z nim to przeanalizować

Edytowane przez Prezes912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni 75w90 GL5 ... motul, millers, shell ... ja zalałem millersa (CRX 75W90NT) i skrzynia działa cicho i lekko, tak samo jak poprzedni (już niestety niedostępny) Shell gear oil

 

do silnika 2.0 N/A masz prawdopodobnie w instrukcji 5W30 lub 5W40 ... na forum polecamy syntetyki Motul, Millers, Mobil ....

 

co do docierania po remoncie - mechanik nie dał Ci żadnych instrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód jeszcze nie zrobiony ale możecie mi napisać jak to zrobić jak jeździć ?

 

 

czyli jak 10w40 nie lać do subaru ?

 

może być np ten do silnika

http://allegro.pl/valvoline-maxlife-synthetic-5w40-4l-promocja-i3488577968.html

 

 

tu powiem cena nie gra roli chcę to auto zrobić raz a porządnie i wszystko z najlepszymi olejami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wlejesz po remoncie dobry olej to zorientuj sie ile ci go teraz bierze bo potem jest ból i kasy szkoda, na 1000 km to bym wlal lotosa minerala 15W-40 i sprawdzi jak sytuacja wyglada jesli jest ok to polecam z własnego doswiadczenia

Valoline VR1 10W-60 jest sprzedawany w bance 5L wsam raz do boxera

lub Mobila 1 5W-50

z tanszych opcji półsyntetyki 10W40 mobil Vavoline itd

 

ale oleju 5W-30 lub 0W-30 bym nie ryzykowal bo jest za zadki do starego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...