Jump to content
troll

outback h6 2005 vs 2007 (przed- i po-liftowy)

Recommended Posts

To brzmi bardzo konkretnie i dobrze. Ja właśnie rozstaje się z moim Outbackiem 2,5. I jak do tej pory słyszałem że 3.0 h6 jest niezniszczalny(pod warunkiem że gaz się omija szerokim łukiem)

Dzięki

LPG też już jest :P

Ja tylko w teorii jestem dobry w tym temacie.

Praktyki brak. ;-)

I jak to "znosi" silnik?

I czy gazu to dużo lubi spalić?

Ja tylko w teorii jestem dobry w tym temacie.

Praktyki brak. ;-)

I jak to "znosi" silnik?

I czy gazu to dużo lubi spalić?

Łaski nie robi :), różnic brak. Jedynie co się może pojawić to regulacja zaworów, która w H6 może zaboleć, natomiast to wyjdzie w praniu przy większym przebiegu. Na forum chyba jeszcze nikt jakiś większych przebiegów na H6 z gazem nie zrobił.

U mnie spalanie wg średniej z 12kkkm to min 9,6 l lpg/100km, max 18l, średnia 13,7l/100km. Czyli całkiem znośnie

natomiast to wyjdzie w praniu przy większym przebiegu.

według niektórych "fachowców" żeby spać spokojnie to co 30k km trzeba robić.

natomiast to wyjdzie w praniu przy większym przebiegu.

według niektórych "fachowców" żeby spać spokojnie to co 30k km trzeba robić.

Taaa a jeszcze lepiej co 10kkm... ja tam ufam swojemu fachowcowi bez "" :) u ktorego serwisuje Subaru od 6 lat. Nie mial on przypadku regulacji zaworow w H6 (w tym tez na lpg) <90kkm. Inny serwis potiwerdzil takze, ze regulowal zawory w H6 z lpg, ale przy wiekszym przebiegu.

Tym bardziej, ze samo sprawdzenie zaworow zajmuje chwile dla fachowca (znow bez ":)). Takze ja zawsze mialem i mam sprawdzane co przeglad.

jak silnik "wybuchnie" zrobi remont na swój koszt ? Zawsze to właściciel ryzykuje.

jak silnik "wybuchnie" zrobi remont na swój koszt ? Zawsze to właściciel ryzykuje.

:huh::o:rolleyes:

Predzej wal w dieslu wyjdzie bokiem niz H6 wybuchnie :), żeby zajezdzic wolnossace Subaru trzeba sie postarac. Jedno z owych staran to jezdzenie zbyt dlugo z rozregulowanymi zaworami, dlatego powinno sie je sprawdzac. Poza tym zeby rozregulowane (mocno) zawory slychac.

Predzej wal w dieslu wyjdzie bokiem niz H6 wybuchnie

na benzynie to ciężko z tym będzie ale na LPG różne rzeczy się działy. :)

Nie bijąc piany wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeśli ktoś dba, pilnuje i "się trochę zna" to usłyszy zawory i będzie jeździł długo i szczęśliwie.

W każdym razie lepiej o tym wiedzieć i spać spokojnie :)

zalezy gdzie sie jezdzi. Butuje na Autobahnie 230 km/h czy uprawia sie cruising z max 130 km/h. Wybuchnac to pewnie nie wybuchnie ale na 100 % zawory sie wypala.

Swego czasu Subaru D chcialo wprowadzic oferte H6 z LPG ale sie wycofali bo nie bylo na tyle niezawodne by zechcieli dac gwarancje na 3 lata i 100 tkm.

Czyli cos w tym jest.

Subaru D chcialo wprowadzic oferte H6 z LPG

było 2.5 N/A ale też krótko.....

Wybuchnac to pewnie nie wybuchnie

to był skrót myślowy :)

zalezy gdzie sie jezdzi. Butuje na Autobahnie 230 km/h czy uprawia sie cruising z max 130 km/h. Wybuchnac to pewnie nie wybuchnie ale na 100 % zawory sie wypala.

Swego czasu Subaru D chcialo wprowadzic oferte H6 z LPG ale sie wycofali bo nie bylo na tyle niezawodne by zechcieli dac gwarancje na 3 lata i 100 tkm.

Czyli cos w tym jest.

turbo tez chyba nie mieli w ofercie, a tylko 2.0i i 2.5i

dokładnie. Instalacje LPG były dodawane głównie do Foresterów 2.0N/A i OBK 2.5N/A.

Eddie dokladnie tak bylo :) sam mialem Takiego OBK 2,5 MT tuned bei LPG. I bardzo sobie chwalilem :) bylo tanio. a to co sie popsulo to na gwarancji (wymiennik orazi wtryski LPG). Po 5 letniej gwaranci wymienilem na SBD. Doszedlem do wniosku, ze czas sprobowac diesla. LPG to owszem oszczednosc na paliwie ale ma sie jeszcze jedna "budowe" w aucie i rzeczy ktore sie psuja. Co znacznie psuje bilans. No i te tankowanie LPG co 350 km :wacko:

Wszystko jest kwestia wyboru dokladane lpg vs upierdliwe graty w silnikach diesla ( turbina, wtryski, DPF).

Ja osobiscie wole pierwsza opcje, akceptujac ewentualna regulacje zaworow, ktore de facto zwraca sie po ok 30kkm :). Jezeli dba sie o regulacje instalacji i kontoluje zawory to praktycznie nic zlego z racji lpg stac sie nie moze. Ja w sumie zrobilem przeszlo 250kkm autami na lpg, w sumie trzema jedyne koszty to 2x reduktor, 1x ustawianie zaworow (w H4), 1x map sensor, w Fiacie musialem tez czesciej swiece wymieniac, ale kosztowalo to grosze.

Przy ostatniej zmianie .. subaru -> subaru :), pol roku temu zastanawialem sie nad dieslem, ale po lekturze forum oraz przede wszytskim rozmowie z moim serwisem stweirdzilem, ze mniejsze ryzyko to H6 + LPG :). Pomijajac fakt braku automatu (roczniki MY07-09)

Eddie dokladnie tak bylo :) sam mialem Takiego OBK 2,5 MT tuned bei LPG. I bardzo sobie chwalilem :) bylo tanio. a to co sie popsulo to na gwarancji (wymiennik orazi wtryski LPG). Po 5 letniej gwaranci wymienilem na SBD. Doszedlem do wniosku, ze czas sprobowac diesla. LPG to owszem oszczednosc na paliwie ale ma sie jeszcze jedna "budowe" w aucie i rzeczy ktore sie psuja. Co znacznie psuje bilans. No i te tankowanie LPG co 350 km :wacko:

zatęsknisz jeszcze za lpg po shortblocku ;) w dieslu poza totatalschaden motoru który pada nawet przed 100tkm ,czeka cię jeszcze dwumasa i dpf.

to osiągnięcie inżynierów FHI można porównac tylko do 2,2 dci renówki . :wacko:

to musi sie przełożyc na rynek wtórny , cięzko będzie dalej ożenić kopciucha

co od róznic, przed lifft i po.

-klima jest dwustrefowa, z xenami oczywiscie dochodzą spryski,

- w karoserii - zmiana -lampy, błotniki przód , przedni zderzak, grill, lusterka ,

-fotele są inaczej wyprofilowane-poprzednie za bardzo się wycierały

-audio z mp3

zatęsknisz jeszcze za lpg po shortblocku ;) w dieslu poza totatalschaden motoru który pada nawet przed 100tkm ,czeka cię jeszcze dwumasa i dpf. to osiągnięcie inżynierów FHI można porównac tylko do 2,2 dci renówki . :wacko:

rozumiem, że zrobiłeś min. 200k km SBD i masz spore doświadczenie w tej kwestii ? Bo jeśli nie to tylko powtarzanie plotek.

aha . 200tkm to trochę wyśróbowany wynik dla sbd :) .regularnie przeglądam zachodnie portale auto- ogłoszeniowe i czasami coś kupuję i zawsze są na sprzedaż jakieś sbd z motorschaden . przebiegi skromne jak na diesla między 100a 200 tkm . wczesniejsze awarie idą na gwarancję -tak że nie są uwzględnione . a że przed setką wymienia się silniki wystarczy przejrzeć to forum .

ilosc uszkodzonych sbd jest największa choć to jeden z młodszych motorów fhi . nastepne są h6 ale rzadziej , 2.5 sporadycznie podobnie jak 2.0 tylko dohc. . 2.0 sohc i 3,6 nie widzialem, ale ten ostani możliwe dlatego że po prostu za mało ich na rynku .

od my10 coś tam zdaje się z oprogramowaniem poprawili tak że może twojego autka nie będzie to dotyczyć.

no my mamy MY10 :) ja ma 60 tys i silniczek chodzi jak zegarek. Zreszta za 3 laty wymienie moze dojde do 120 tkm. Ja jestem jednak w zadowolony z Diesla. W ODB 2,5 MT to poszla i dwumasa po 50 tkm. Nie zapominajmy ze na LPG to Kat moze i 100 tkm nie wytrzymac a to dopiero wali po pieszeni(bo sa 2). Ale jasne mozna Katy wywalic i druciarstwo uprawiac.

ha . 200tkm to trochę wyśróbowany wynik dla sbd :) .regularnie przeglądam zachodnie portale auto- ogłoszeniowe i czasami coś kupuję i zawsze są na sprzedaż jakieś sbd z motorschaden . przebiegi skromne jak na diesla między 100a 200 tkm . wczesniejsze awarie idą na gwarancję -tak że nie są uwzględnione . a że przed setką wymienia się silniki wystarczy przejrzeć to forum . ilosc uszkodzonych sbd jest największa choć to jeden z młodszych motorów fhi . nastepne są h6 ale rzadziej , 2.5 sporadycznie podobnie jak 2.0 tylko dohc. . 2.0 sohc i 3,6 nie widzialem, ale ten ostani możliwe dlatego że po prostu za mało ich na rynku . od my10 coś tam zdaje się z oprogramowaniem poprawili tak że może twojego autka nie będzie to dotyczyć.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/65031-200-tysiecy-w-dieslu-po-raz-pierwszy-na-forum/page__hl__%2Bpierwszy+%2Bforum

czy ktoś może mnie upewnić co do foteli w obk polifcie?

Czy wszystkie mają pamięć i czy wszystkie są inaczej profilowane?

Witaj,

Funkcje pamięci fotela kierowcy mają wszystkie OBK prócz wersji RA w modelu 2.5i/2.0D. Natomiast żaden nie ma pamięci dla fotela pasażera. Elektryczną regulację dla fotela pasażera mają tylko wersje 3.0.

Co do profilowania to ze zdjęć wynika, że wszystkie są takie same ;)

Witaj,

Funkcje pamięci fotela kierowcy mają wszystkie OBK prócz wersji RA w modelu 2.5i/2.0D. Natomiast żaden nie ma pamięci dla fotela pasażera. Elektryczną regulację dla fotela pasażera mają tylko wersje 3.0.

nie są takie same mam suba przed polifcie. poliftowe są mniej kubełkowe bo przedlifowe się wycierały .

pamięć też nie wszystkie mają , niektóre poliftowe tylko elek. regulacje.

Witaj,

nie są takie same mam suba przed polifcie. poliftowe są mniej kubełkowe bo przedlifowe się wycierały .

pamięć też nie wszystkie mają , niektóre poliftowe tylko elek. regulacje.

no to teraz zagwozdka auto (OBK) poliftowe a fotele przedliftowe

C31013813_2.jpg

A tu auto przeliftowe a fotele poliftowe

01bh.jpg

Edited by Bartosz-B

nie widać z tej perspektywy ,skórzane podobnie wyglądają - może w nich nie było zmiany . obejrzyj sobie welury i będziesz wiedział o co chodzi . są zupełnie inne.