Skocz do zawartości

Panel Sterowania Klimatyzacji


Arkady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Posiadam Forysia z 2009 roku w związku z tym mam pytanie czy można bezproblemowo wymienić Panel Sterowania Klimatyzacji na ten z Forysiów po Liftingu.???

Oczywiście wiem że ten mój jest z pełną listwą z przyciskami ale może to nie jest takie skomplikowane??

 

oatd.jpg

 

4eut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A po chcesz wymieniać?

 

Chciałbym unowocześnić środek w swoim Forysiu, ale coś czuje że jednak nic z tego.... zapewne na forum nikt takich rzeczy nie robił ale... może ktoś mnie oświeci czy się da czy nie.

 

Czyli co nikt nie jest w stanie mi pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A po chcesz wymieniać?

 

Chciałbym unowocześnić środek w swoim Forysiu, ale coś czuje że jednak nic z tego.... zapewne na forum nikt takich rzeczy nie robił ale... może ktoś mnie oświeci czy się da czy nie.

 

Czyli co nikt nie jest w stanie mi pomóc??

 

Moja rada: Nie tykaj czegoś co jest dobre ;) . Fabryka ( Japonia) tak samochód zbudowała co gwarantuje spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz potraktować to jako prognostyk :)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/63364-zmiana-panelu-sterowania-klimatyzacja/

 

Na Twoim miejscu bym zaryzykował. Nowy panel wygląda lepiej, więc jest o co walczyć :)

Najlepiej poszukaj zdjęć jak oba moduły wyglądają pod względem kostki przyłączeniowej.

 

Poza tym zweryfikuj czy oba panele mają te same funkcjonalności. Czy w nowszym nie ma żadnej nowej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz potraktować to jako prognostyk :)

http://www.forum.sub...a-klimatyzacja/

 

Na Twoim miejscu bym zaryzykował. Nowy panel wygląda lepiej, więc jest o co walczyć :)

Najlepiej poszukaj zdjęć jak oba moduły wyglądają pod względem kostki przyłączeniowej.

 

Poza tym zweryfikuj czy oba panele mają te same funkcjonalności. Czy w nowszym nie ma żadnej nowej opcji?

 

A czy przypadkiem po liftingu nie pojawiła się tam klimatyzacja dwustrefowa?

Chyba nawet pokrętła na panelu to sugerują.

A zrobienie dwustrefowej z tego co było do tej pory może nie być tak łatwe, ale oczywiście mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w drugim przypadku masz klimę dwustrefową. To że kostka jest taka sama to jeszcze nic nie znaczy. Mogę się założyć, że w moim Forku kostka też będzie podobna, ale kabelki we wszystkich przypadkach będą wpięte inaczej. W klimie dwustrefowej masz trochę więcej elementów wykonawczych i więcej czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiewam wszelkie Wątpliwości odnośnie zmiany panelu sterowania klimatyzacją. Okazało się że wszystko działa wystarczy plug&play oraz zmienić listwę maskującą, która dopiero mi przyjdzie we wtorek. Niespodziewałem się że wszystko będzie działało nawet sterowanie DUAL działa jak należy. Zatem kto chce sobie zmienić niech to robi, polecam.

Zdjęcia poniżej we wtorek wstawię fotki jak zmienię z panelem.

 

cwgv.jpg

 

deg9.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nowszy panel jest do klimy dwustrefowej??

W starszym masz jednostrefową?? I działa mimo to??

Jakim cudem?!?

 

Nowszy panel jest do klimy dwustrefowej jak widać na zdjęciu. W starszym mam jednostrefową i mimo wszystko działa ponieważ nie ma to żadnej różnicy ponieważ o systemie DUAL decyduje zamykanie/ otwieranie klapek.... poza tym skraplacz, nagrzewnica i wentylatory są takie same dla jednostrefowej jak i dla dwustrefowej takie same.

Zrobiłem test dzisiaj i ustawiłem temperaturę po jednej stronie 16 stopni a po drugiej 28 i było zimno z lewej a goorąco z prawej.

Poza tym wszystkie czujniki mam takie same jak dla dwustrefowej ponieważ też jest tam funkcja auto,itd.....

Edytowane przez Arkady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Panowie, że podkradam temat, ale mam problem właśnie z panalem klimy w forku 2007... Wszystko działa, tylko włącznik ogrzewania tylnej szyby w ogóle nie reaguje na wciśnięcie... Na zachodnich forach znalazłem info, że być może jest niewłaściwy poziom czynnika chłodzącego przez co może być jakieś przeładowanie na tych przełącznikach (brzmi co najmniej na naciągną wersję...) Kojarzycie może o co może być? Bo raczej te przyciski nie wyglądają na rozbieralne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...