Skocz do zawartości

co mi w skrzyni gra ?


DAF

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to wolnossąca Impreza Kombi z 2006r. przebieg 116000 km. Niestety objawy znowu jak w innych czytanych na The Forum przypadkach jedynie akustyczne, ale co tam może coś wymyślicie. Sprawa wygląda następująco: dźwięk z tego co ustaliłem po wielokrotnym nadstawianiu ucha i wizycie w ASO dobiega ze skrzyni biegów ( ? ). podczas jazdy słyszalny jest jednostajny dźwięk / szum, mnie osobiście kojarzy się tak abstrakcyjnie z kręcącymi się plastikowymi trybikami. Przy dodawaniu gazu dźwięk staje się intensywniejszy natomiast przy zdjęciu nogi z gazu słyszalne jest delikatne terkotanie, które najgłośniejsze jest na 4 biegu. Przy wciśniętym sprzęgle lub toczeniu się " na luzie " nadal słyszalny jest cichutki szum. Przyczyny leżące po stronie opon, silnika i wszystkiego co pod maską zostały raczej wykluczone. Kiedy podczas jazdy na 4 biegu delikatnie lewarek zmiany biegów pociągnę jeszcze do tyłu dźwięk robi się delikatnie głośniejszy. Tak ogólnie dźwięki te nie są za bardzo głośne ale niesympatyczne są same w sobie bo innych objawów na razie brak.

I co bractwo sądzi w tym temacie. W SIP poradzili by na początek zmienić olej w skrzyni, a jak nie pomoże to nie zaszkodzi i wtedy trzeba będzie rozebrać skrzynię. Więc zanim podejmę jakąś decyzję, w tym może i zakup nowej ( czyt. używanej ) ciekaw jestem Waszych sugestii.

Edytowane przez DAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...