Jump to content

co mi w skrzyni gra ?

DAF
 Share

Recommended Posts

Pacjent to wolnossąca Impreza Kombi z 2006r. przebieg 116000 km. Niestety objawy znowu jak w innych czytanych na The Forum przypadkach jedynie akustyczne, ale co tam może coś wymyślicie. Sprawa wygląda następująco: dźwięk z tego co ustaliłem po wielokrotnym nadstawianiu ucha i wizycie w ASO dobiega ze skrzyni biegów ( ? ). podczas jazdy słyszalny jest jednostajny dźwięk / szum, mnie osobiście kojarzy się tak abstrakcyjnie z kręcącymi się plastikowymi trybikami. Przy dodawaniu gazu dźwięk staje się intensywniejszy natomiast przy zdjęciu nogi z gazu słyszalne jest delikatne terkotanie, które najgłośniejsze jest na 4 biegu. Przy wciśniętym sprzęgle lub toczeniu się " na luzie " nadal słyszalny jest cichutki szum. Przyczyny leżące po stronie opon, silnika i wszystkiego co pod maską zostały raczej wykluczone. Kiedy podczas jazdy na 4 biegu delikatnie lewarek zmiany biegów pociągnę jeszcze do tyłu dźwięk robi się delikatnie głośniejszy. Tak ogólnie dźwięki te nie są za bardzo głośne ale niesympatyczne są same w sobie bo innych objawów na razie brak.

I co bractwo sądzi w tym temacie. W SIP poradzili by na początek zmienić olej w skrzyni, a jak nie pomoże to nie zaszkodzi i wtedy trzeba będzie rozebrać skrzynię. Więc zanim podejmę jakąś decyzję, w tym może i zakup nowej ( czyt. używanej ) ciekaw jestem Waszych sugestii.

Edited by DAF