Skocz do zawartości

Kilka pytań nowego posiadacza STI


jimi77

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kompletnie nowy uzytkownik STI (wg dokumentów rok 2005 - ale to poprzednia buda) trapi mnie kilka pytań:

 

1. Mam zamontowany niski spojler, a duży dostałem w komplecie. Mały jest tak zamontowany ze zbędne dziury zalepione są niebieskimi okrągłymi nalepkami. Średnio mi się to podoba. Czy da się coś z tym zrobić?

2. Klapa bagażniki po otwarciu przyciskiem lub kluczykiem dość agresywnie (nie tak delikatnie jak w innych autach) się otwiera – czy to normalne? Czy da się coś z tym zrobić?

3. Jaki płyn stosować do chłodnicy? W pojemniku jest go na minimum wiec chciałbym coś dolać.

4. Czy można tankować Stell V-Power 95 czy trzeba 98 oktanów?

5. Czy posiada ktoś instrukcje obsługi po polsku lub angielsku w PDF? Ja mam tylko po niemiecku i niewiele z tego rozumiem.

6. Czy gdzieś jest gaśnica? Dość ogólnie szukałem w bagażniku ale nic nie znalazłem. Czy jest gdzieś schowana?

7. Gdzie najlepiej serwisować auto? Jestem z Warszawy i najbliżej ma do Subaru Koper – ale może polecacie coś innego?

 

Dość długa lista ale kogo mam pytać jak nie was?

 

Pozdr

 

Jim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mozesz zaspawac dziury i pomalowac klape, mozesz kupic klape bez dziur

2. normalne

3. mozesz dolac wody, mozesz wymienic na nowy, mozesz dolac jakiegos - sa mieszalne

4. lepiej 98

5. popros kogos z aso - powinien zorganizowac

6. zapytaj poprzedniego wlasciciela bo moze wyjal lub zuzyl

7. bardzo wiele opinii o serwisach, w kolejnosci przypadkowej:

czoper, koper, dawoj, kornecki - kontakty znajdziesz na forum

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się. Trzeba zamontować wysoki. Zresztą jak w WRX naleśnik od biedy jakoś tam ujdzie, to w STI już jest lekko nie na miejscu. Więc wywalić.

2. Może masz sprężyny dostosowane do wysokiej lotki (trochę więcej waży), patrz punkt pierwszy.

3. Nie wiem jaki jest lany oryginalnie, ale płyny się nie gryzą. W razie wątpliwości nmożna wymienić cały. Koszt raczej nie za duży.

4. STI ma jeździć na 98

5. http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103254 tu jest trochę manuali

6. Nie wiem

7. Niech Warszawiacy się wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Czy gdzieś jest gaśnica? Dość ogólnie szukałem w bagażniku ale nic nie znalazłem. Czy jest gdzieś schowana?

 

Szukaj w takiej granatowej torbie z rzepem z napisem "subaru" - w tej, w której jest też trójkąt

 

7. Niech Warszawiacy się wypowiedzą

 

Wypowiadają się 8): jeśli masz gwarancję (a biorąc pod uwage niemieckie numery, możesz mieć), jedź do A. Kopera. A jeśli z jakichś powodów jej nie masz, jedź do Dżanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...