Skocz do zawartości

Dokupienie kluczyka?


mardzin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Spinasz kostki, zamykasz drzwi. Zamykasz centralny rygielkiem w drzwiach kierowcy, dwa razy klikasz pilota, otwierasz drzwi rygielkiem, dwa razy klikasz pilota. Centralny zamknie sie i otworzy na potwierdzenie.

 

odgrzebię kotleta, ale merytorycznie;

1. w/w procedura działa w forku MY02

2. jeżeli mamy więcej niż jeden pilot/kluczyt to trzeba ją trochę rozszerzyć - ale o tym za chwilę

3. jeżeli programujemy zapomniany kluczyk, tzn ten z kompletu od auta, to można użyć procedury uproszczonej - patrz niżej.

 

ad2.

przy programowaniu w/w procedurą sterownik zapomni wszystkie już zaprogramowane piloty, czyli trzeba wszystkie wprogramować od nowa:

spinamy kostki - zamykamy drzwi - ryglujemy drzwi kierowcy - dwuklik na pilocie - odryglowujemy drzwi - dwuklik na pilocie (sterownik potwierdzi machnięciem zamkami)- otwieramy drzwi i zamykamy drzwi - dwuklik na pilocie (potwierdzenie sterownika)- każdy kolejny pilot powtarzamy dwa ostatnie kroki

Po skończeniu naturalnie rozpinamy kostki, nie ma znaczenia który przycisk naciskamy.

 

ad3.

procedura uproszczona pomija zabawę z drzwiami, czyli po spięciu kostek robimy dwuklik i dostajemy potwierdzenie od starownika. Wg. moich zabaw ta procedura nie kasuje pozostałych pilotów z pamięci. Jeżeli chcemy je wykasować to trzeba zaprogramować posiadany kluczyk 4x - tzn 4x zrobić dwuklik na pilocie.

Edytowane przez ozarek
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Czy ta metoda będzie działać w Foresterze 2001 

Robię zgodnie z zaleceniami ale nic się nie dzieje

Może mam nie działający pilot - bo trego nie mam jak sprawdzić więc pytanie czy męczyć się dalej czy nie ma sensu:) 

Edytowane przez ceratarges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Koledzy, a czy ja znajdę tu rozwiązanie dla mojego pacjenta? Legacy V 2.5GT z 2010. Jeden pilot mam, zakupiłem go z autem. Samochód europejski z kraju zza Alp ... samochód bezkluczykowy dostęp i bez stacyjki (tylko odpalanie na guzik). Zakupiłem drugi pilot taki sam, ale nie mam pojęcia jak go dodać do samochodu (samemu). Sprawdzałem i niestety takiego białego kabelka w słupku u mnie nie ma. Nie działa też procedura jaką gdzieś na filmiku widziałem z wersji IV z kodowaniem klamką ... innej nie znam ... oczywiście to kodowanie guzikiem zamykania odpada, bo nie mam kluczyka żeby wejść w tryb dodawania pilota. .... HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...