Skocz do zawartości

Spalanie stukowe ??? Pomocy !!!


kraszana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również to przechodziłem, też kupilem dwa silniki które okazały się złomem. Jeden padł po miesiącu drugi po dwóch... niestety kasy nie odzyskałem... doczekałem z pół roku i zrobiłem remont. Przejechałem ostro 35 tys km i nadal cichutko pracuje :-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie naprawiales no i ile wydales plus minus ?

 

Naprawiałem w warszawie, ale ja zrobiłem wszystko od podstaw , czyli nowy wał , tłoki kute MAHLE na 2-gi szlif , panewki acl race, pompa oleju 12mm, korby STI, komplet uszczelek wraz z uszczelniaczami zaworów, nowy rozrząd, obróbka bloku czyli szlif i osiowanie, obróbka głowic . Docierany na Valvoline VR1 10w60 teraz jeżdżę na Motul V300 15W50 . Wszystko mnie kosztowało ok 11tys zl :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie bedzie (edit: ogolnie, nie to, ze u Carfita :)) - ale trzymaj sie Carfita, jakos bardzo daleko nie masz, a zalowal nie bedziesz. Bedzie git.

Poboli poboli, ale potem to juz sama frajda z jazdy, jak auto zrobione ;)

Edytowane przez AMI
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem w warszawie, ale ja zrobiłem wszystko od podstaw , czyli nowy wał , tłoki kute MAHLE na 2-gi szlif , panewki acl race, pompa oleju 12mm, korby STI, komplet uszczelek wraz z uszczelniaczami zaworów, nowy rozrząd, obróbka bloku czyli szlif i osiowanie, obróbka głowic . Docierany na Valvoline VR1 10w60 teraz jeżdżę na Motul V300 15W50 . Wszystko mnie kosztowało ok 11tys zl

 

Dzieki za odp

chce zrobic tak samo wlasnie to znaczy tak jak nalezy bez placzu typu aaa stary wal sie zostawi :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Pora cos napisac ;)

Auto odebralem po remoncie silnika u Sz.P Edwina za co bardzo dziekuje wyzej wymienionemu :) Jest na dotarciu (staram sie jak moge nie wciskac gazu wiecej jak zalecil Edwin B) ) Zostalo mi jeszcze 1500 km ... do calkowitego dotarcia i zrobie to na trasie Polska-Francja , wiec mysle ze dobrze.Jeszcze musze poczekac na tuleje tylnego wahacza bo nie mozna ustawic zbieznosci :mellow: Jesli macie jakies wskazowki co do dotarcia to prosze pisac :) Pierwszy raz docieram auto , wiec wszystkie wskazowki mile widziane :) Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie jakies wskazowki

 

jedną mam - proszę zdejmij te plastikowe nakładki brembo z zacisków, mam nadzieję że za montaż odpowiada poprzedni właściciel...

 

do calkowitego dotarcia i zrobie to na trasie Polska-Francja , wiec mysle ze dobrze

 

no właśnie niezbyt dobrze, o ile nie zamierzasz jechać drogami innymi od autostrad. Silnik docieramy , korzystając z szerokiego pola obrotów - przyspieszamy i odpuszczamy, chodzi o to aby silnik dotrzeć, a nie przejechac sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną mam - proszę zdejmij te plastikowe nakładki brembo z zacisków, mam nadzieję że za montaż odpowiada poprzedni właściciel...

 

Niestety poprzedni wlasciciel pozostawil po sobie niezle gow... w tym aucie , a te nakladki :facepalm: to przy zmianie kol zobaczylem i juz ich nie ma :facepalm:

Co do dotarcia to inaczej nie dam rady niz na autostradzie . Moze wiecej szczegolow poprosze Carlos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...