Skocz do zawartości

Spalanie stukowe ??? Pomocy !!!


kraszana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Zmienilem olej i filtr oleju w moim gokarcie , pojechalem w trase dajac mu niezle w gary (210 km/h na czworeczce) , po przejechaniu 20 km zwolnilem i uslyszalem "dziwne stukanie" w silniku :(

Poczytalem troche o spalaniu stukowym lecz nie bedac pewnym pisze do was drodzy uzytkownicy gokarcikow co mi doradzicie , dodam ze w niedziele mialem juz zaplanowany wyjazd do Paryza (1750 km) :( Pomocy !!!

Zrozpaczony uzytkownik subaru impreza wrx 218 km :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechalem w trase dajac mu niezle w gary (210 km/h na czworeczce) , po przejechaniu 20 km zwolnilem i uslyszalem "dziwne stukanie" w silniku

Pogoniłeś nie sprawdzone,nie naprawione auto,to i awaria nie powinna być niespodzianką. :(

Wymiana czujnika i wykasowanie błędów to nie naprawa lecz tylko chwilowe "usprawnienie" silnika,pozwalające mu wejść na obroty i rozwinąć moc.Nie wiesz co działo się w silniku,czy były stuki,czy mieszanka nie była za uboga itp.itd.

Te stuki to pewnie nie spalanie stukowe a objaw poważniejszej awarii.Przez sieć to możemy sobie tylko gdybać i snuć domysły.Bez kumatego mechanika się nie obejdzie,tylko taki zagwarantuje Ci poprawną diagnozę i sposób jej usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana czujnika i wykasowanie błędów to nie naprawa lecz tylko chwilowe "usprawnienie" silnika,pozwalające mu wejść na obroty i rozwinąć moc.Nie wiesz co działo się w silniku,czy były stuki,czy mieszanka nie była za uboga itp.itd.

 

Z czujnikien Cie nie zrozumialem a odnosnie ubogiej mieszanki to lalem 98 ma statoilu lub orlenie :(

bez jaj :(

 

A z ta czworka to pomylka :) byla piatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka rozrządu wymieniłeś?Pisałeś,że tak.

odnosnie ubogiej mieszanki to lalem 98 ma statoilu lub orlenie

A co ma liczba oktanów do ubogiej mieszanki? :huh:

Choćbyś lał i rajdowe paliwo,jego prawidłowa ilość i powietrza przesądza o tym czy jest dobrze,ubogo czy przelany motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybel a to czytales ??? Błąd czujnika spalania stukowego po zmianie oleju http://www.forum.sub...ic.php?t=114159

Ale to raczej nie dotyczy Twojego silnika. :mellow:

Opisz może objawy dokładniej.Hałasuje ten Twój motorek?Jaki to hałas?Może jakieś nagranie uskutecznisz?

Inaczej to wróżenie z fusów i gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagram jutro i wrzuce bo tak stukot trudno okreslic , wiem tylko tyle ze nie stracil mocy , silnik pracuje rowno tylko ten stukot ...

 

Spalanie stukowe wyłapał by czujnik.

 

W jaki sposob ? bo z tego co wiem to nawet kontrolka check engine by sie nie zaswiecila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob ?
Tak po prostu. Masz w aucie czujnik spalania stukowego. Check powinien się zaświecić. Natomiast pewne stukanie nie wyłapywalne przez czujniki jest baaardzo słyszalne dla ucha ludzkiego. I lubi się pojawiać po lub podczas upalania. Szczególnie słyszalne przy przechodzeniu przez 2,8-3krpm. Ale tego Ci nie życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pewne stukanie nie wyłapywalne przez czujniki jest baaardzo słyszalne dla ucha ludzkiego. I lubi się pojawiać po lub podczas upalania. Szczególnie słyszalne przy przechodzeniu przez 2,8-3krpm. Ale tego Ci nie życzę.

co to znaczy podczas upalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pewne stukanie nie wyłapywalne przez czujniki jest baaardzo słyszalne dla ucha ludzkiego. I lubi się pojawiać po lub podczas upalania. Szczególnie słyszalne przy przechodzeniu przez 2,8-3krpm. Ale tego Ci nie życzę.

 

Bardzo prosze o przetlumaczenie mi tego zdania bo nie rozumiem :(

Ze czego mi nie zyczysz ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloku silnika masz czujnik, który jesli wyłapie spalanie stukowe cofa zapłon tak aby go nie było... Zazwyczaj doładowanie schodzi na 0,6 bara i auto ma mnie mocy. Miesiąc temu sam jechałem autostradą przez 100km z predkością 190-200 i nic nie padło i nie stukało. Raczej są to objawy padającej panewki... auto juz pewnie miało swój przebieg...

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloku silnika masz czujnik, który jesli wyłapie spalanie stukowe cofa zapłon tak aby go nie było... Zazwyczaj doładowanie schodzi na 0,6 bara i auto ma mnie mocy. Miesiąc temu sam jechałem autostradą przez 100km z predkością 190-200 i nic nie padło i nie stukało. Raczej są to objawy padającej panewki... auto juz pewnie miało swój przebieg..

 

co do przebiegu auta to niby 150000 lecz gwarancji nie mam :(

Dzieki z wyjasnienie niebieski708 :)

Jade do mechanika i z tego co widze tutaj to wyjazd mam z glowy :huh:

 

Dodam jeszcze ze na wolnych obrotach nie slychac dopiero gdy wezme na obroty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem od mechanika i zalamka :( Panewka :(

Prosze o rady , moze mial ktos podobny problem co zrobic aby bylo dobrze :(

wymieniac panewki czy silnik i jeszcze kto to zrobi :( bo mechanik powiedzial ze jesli chce wymieniac panewki to trzeba czlowieka ktory sie zna na tym bo wyszlifowac to kazdy moze ... :angry:

 

wiadomo ze chodzi o portfel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę jednego sensownego remontu kupisz i wstawisz dwa używane silniki.

 

Teoretycznie po remoncie wiesz co masz, a przy używkach kupujesz kota w worku, więc za miesiąc możesz mieć znów to samo... Praktyka pokazuje jednak, że i po remoncie bywa różnie. Polecam rzut monetą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rady , moze mial ktos podobny problem co zrobic aby bylo dobrze :(

 

Witaj w klubie kolego :) ja doświadczyłem tego samego , jak i pewnie 70% właścicieli uturbionych subaru .

Moja rada remontuj swój silniczek i będziesz pewny co masz , ja chciałem zaoszczędzić kupiłem 2 silniki niby ok i oba okazały się złomem na szczecie odzyskałem kaskę bo bez problemu oddałem zakupiony złom , wiec poszedłem po rozum do głowy :biglol: i wreszcie zrobiłem kompletny remoncik swojej jednostki , mam juz przejechane ok 10kkm i wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...