Skocz do zawartości

Rozrząd - Legacy 1996


KIRK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat rozrządu do Subaru Legacy 2.2 GX wagon 1996.

Chcę kupić za granicą komplet: pasek Gates, rolki, napinacze i pompę wodną .

Mam jednak problem ze znalezieniem szczegółowych oznaczeń do tego modelu.

Może ktoś z was ma service manuala i może wspomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chcesz wspomagac rodzimych handlarzy?

obra opcja jest pasek conti i rolki skf - a nie sa to jakies duze koszty :mrgreen:

a pasek gates'a bym sobie darowal bo jest to najczesciej podrabiany pasek :evil:

 

Może być Continental... ale właściwie to potrzebuję informacji o oznaczeniach tych pasków oraz rolek do Legacy 2,2 1996.

Może macie jakieś pojęcie w tym temacie ?

Przeglądam katalogi i nic, same literki i cyferki a brak informacji do jakich modeli można je zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gates jest porownywalny continentalem

 

chyba contitech'em ? :D

 

 

a kto jest producentem contitecha ?

 

my bad :oops:

 

ale 1000 pln za zestaw to troche duzo. ja dalem za zestaw do swojego - rolki skf i pasek conti pln 620,-- ale pozniej znalazlem zestaw skf na gates'ie za pln 380,-- i nastepny taki kupie jezeli dojezdze (tylko pasek sobie zakupie conti albo mitsuboshi) ;) ale mysle ze te 100 tys walne w jakies maks 2 lata, chyba ze wczesniej drugie auto jakies zakupie bo musze moja pania pouczyc jezdzic i wyslac w koncu na prawko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. no wlasnie tanio, i potem sobie w brode plulem. kumpel ma dojscie do jakiejs hurtowni i mieli doslownie 3 takie zestawy, ale mam nadzieje ze beda mieli jeszcze - tak na przyszlosc.

mieli tez tanie lozyska kol TOYO po jakies nie cale 200 peelenow za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380pln

Niezła cena, jestem zainteresowany, gdzie jest ta hurtownia ?

 

A tak w ogóle to dzięki za rozjaśnienie tematu.

Znalazłem jakieś katalogi Conti-techa w pdfie, dużo cyferek, ale jestem coraz bliżej.

Pytanie tylko, gdzie jeszcze można kupić zestaw conti CT792 K1, ale w niżej cenie ?

Jakie oznaczenie ma zestaw SKF-a ?

 

 

Mam jeszcze problem z określeniem napinacza do Subaru Legacy 2.2 GX 1996 (model z 1995)

Podobno są wersje z napinaczem hydraulicznym, jak można to sprawdzić bez rozbierania ?

Są gdzieś jakieś oznaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprawdzenia napinacza to albo zorientowany serwis (na pewno nie da woj - bo jak kupowalem swoje auto, nie wiedzialem o nim praktycznie nic wiec zadzwonilem sobie do da woja i powiedzieli mi ze rozrzad jest na ......lancuchu, ladnie bybylo gdybym im uwierzyl i nie popytal mechanikow, ktorzy subaru serwisuja), albo musisz zdjac obudowe zewnetrzna i podpatrzec - a o rozrzad do legasia 2.2 GX MY95 popytam kumpla, ktory ma dojscie do tej hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIRK, wszystkie są z napinaczem hydraulicznym (1 rodzaj w wolnym ssaku)

 

szczur75 jesteś pewny ?, mam rozbieżne informacje od ludzi.

Ktoś mi podał, że jest to napinacz automatyczny, a nie hydrauliczny.

Jak można to łatwo sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny bo napina go olej :mrgreen:

Nr OE: 13033AA042

 

W katalogach podają, że 13033-AA042 to Timing Belt Tensioner Assembly.

Inny model, jak np. 13033-AA040, to już Timing Belt HydraulicTensioner i pojawia się w modelu Legacy 1997

Czy możesz podać numerki dla pozostałych części do wymiany rozrządu dla modelu Legacy 1996 ? Chciałbym porównać.

 

w sieci do tego modelu znalazłem:

13073 AA142 - Idler Roller Smooth Roller

13073 AA190 - Idler Roller Lower Right

13033 AA042 - Timing Belt Tensioner Assembly

13085 AA080 - Roller Idler Cogged Lower Left

13028 AA181 - Timing Belt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest opis wymiany paska w silniku 2,2 l : http://www.northursalia.com/techdocs/pd ... ngbelt.pdf

Wynika z niego ze napinacz jest hydrauliczny, ale nie ma nic wspolnego z cisnieniem oleju w silniku, to poprostu silownik hydrauliczny w rodzaju tych podnoszacych tylna klape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13033 AA042 jest wycofany ze sprzedaży (NLS). Chciałem kupić i się nie da. Ten napinacz i kółko, które on napina zostały zamienione na ten z nowszego modelu - ten co podałem, bo po zamówieniu taki dostałem.

Jutro będę wymieniał rozrząd i zobaczymy czy to prawda, bo kółko to nowe ma mniejszą średnicę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...