Skocz do zawartości

Sprężyny MTS vs. Eibach


dec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę wymienić springi w swojej babci, bo stoi trochę nierówno, jak motorówka ;d Mam te amortyzatory od GT'ka i może dlatego że moje N/A jest lżejsze z przodu to stoi tak wysoko.. Do sedna. Mam do wyboru dwie drogi. Liniowy MTS za 500zł albo progresywny Eibach Pro Kit za 800zł. Od razu mówię że cena nie jest bardzo istotna jednak jeśli MTS spełni moje wymagania to czemu nie zaoszczędzić 300zł?? Stąd moje pytania:

Które z nich bardziej obniżą mi auto? Które bardziej utwardzą? Które będą lepsze na zakrętach? Subarką jeżdżę w amatorskich rajdach dlatego też nie wiem które sprężyny bardziej poprawią prowadzenie auta w ostrych warunkach? Jednak babcią jeżdżę też na codzień na uczelnię i tu pojawia się pytanie: które z tych dwóch lepiej oszczędzą mój amortyzator? Nie wiem też czy powinienem w ogóle brać najtańszego na rynku MTS'a? Ktoś (oprócz WueM'a) na tym jeździł? Jeśli coś jest do D. to proszę mnie uświadomcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podbijam, minusy jakie są MTSa?

Chce obniżyć, ma ładnie wyglądać ale nie podskakiwać jak ping pong i jakiś komfort zachować,poprawić prowadzenie.MTS się nada?

w rajdach nie jeżdżę ;)

Co sądzicie o Jamexach?

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz i użytkownik MTS'ów mogę napisać tylko tyle, iż komfort jako taki jest nadal zachowany....Tzn. nie odbijamy się jak piłeczki...a amortyzator nadal można ugiąc...W środku faktycznie trochę trzęsie...Na pewno nie jak w serii :P

Mam odniesienie do springów Eibach'a ponieważ jeździłem wanną i z takim setupem...i faktycznie Eibach'owe "mieksze som"...bardziej przyjazne chyba  w codziennym użytkowaniu..

Tyle tylko, ze mój zakup podyktowany był chęcią uzyskania jak największego obniżenia Swojej wanny- za pomocą tylko springów a nie stricte poprawy właściwości jezdnych (sorry). I tym samym MTS jako jedyne wtedy w dość łatwy sposób -dostępne oferowały największe obniżenie -40mm....:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszzzz...... :)


Przód stał nieznacznie wyżej niż tył....I tak raczej będzie w każdym ssaku :P

By to zniwelować całkowicie- trzeba się troszkę więcej napocić niż tylko wymienić springi...Acz zaznaczę, iż różnica była niewielka...Chyba widać na foto :)

post-5761-0-44730600-1402767135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie skusze na te MTSy,choć rozważam HRy czerwone co są w dziale sprzedamhttp://allegro.pl/sprezyny-zawieszenia-subaru-gt-hr-czerwone-i4227013105.html

u mnie siedza roczne kayaby excelG i chyba od Gteka bo ryj wyżej od tyłu stoi.

Lotka kozacka:)

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało istotne czy kombi czy sedan bo różnice są nie wielkie...

Nie ważne także czy kupisz springi do NA czy GT'ka...Wartość obniżenia będzie podobna

 

To są na prawde milimetry :)


Zauważyć trzeba jedynie, że springi dedykowane np. GT'kom będą twardsze z racji wagi silnika...więc w ssaku możesz nie osiagnąć takiej samej wartości obniżenia...

To samo w kombi...z racji większej ładowności- są za pewne nie znacznie twardsze- i trudniejsze w ugięciu od tych do sedana.....Ale w praktyce nie zauważysz za dużej różnicy

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki :)  Chyba jednak skończy sie na MTSach bo gość od HRów nie odpisuje


Czyli te będą pasować?Bo w aukcji podane jakies chore pojemności

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-mts-35-35-subaru-impreza-gc-i4286886173.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...