Skocz do zawartości

piszczenie OEM-owych klocków WRX


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy mi się coś takiego zdarzyło, żeby oryginalne przednie nowe klocki piszczały na nowych tarczach. :evil: Hamują dobrze, ale w ostatniej fazie hamowania, tuz przed zatrzymaniem, piszczą niemiłosiernie jak w Polonezie. Były już raz ścierane i smarowane i znowu to samo. To jakaś paranoja. Żadne sportowe wynalazki - zwyczajna seria. Nie dość, że kosztują ponad 700 PLN, to w dodatku podpadają pod niższą kategorię jakościową (13). :toobad: WTF? Jutro jadę z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zainstalowane zewnętrzne pomiędzy klockiem a z naciskiem? One redukują piski. Mechanicy czasami je wyzwalają przy wymianie klocków.

Ten sam mechanik z GRAFIX-u wymieniał mi wielokrotnie klocki i nigdy tego problemu nie było, Wątpię, żeby tym razem zrobił coś inaczej. Sprawdzę w ASO KOPER, gdzie klocki kupowałem.

700 zł za OEM. Cena nieadekwatna do tego co oferują.

To jest MEGA nieadekwatna cena.... I jeżeli nie uda się tego pisku zlikwidować, ani pozytywnie klocków zareklamować - znaczy, że trzeba się z OEM-ami na zawsze pożegnać. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kilkanaście kilometrów po oszlifowaniu i nasmarowaniu nie piszczy. Potem stopniowo pisk się zwiększa. Chyba gdyby blaszek nie było, nie miałoby to znaczenia...

 

Dzisiaj, przy wilgotnym powietrzu piszczało znacznie mniej i ciszej, ale jak deszcz przestał padać znowu dało czadu. Z kolei jak kilka razy ostro zahamowałem, klocki się rozgrzały - ucichło. Jak z radzieckim telewizorem.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sebachon, może się zeszkliły ? Przejedź papierem ściernym klocki oraz tarcze.

To już było przerabiane. Pomogło na krótko.

Pierwsze kilkanaście kilometrów po oszlifowaniu i nasmarowaniu nie piszczy
Nasmarowaniu czego i czym?

Nie pamiętam, czy chodziło o klocki czy zaciski... :huh: Robione w ASO GRAFIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...