Jump to content

Kamera cofania Legacy MY04

pablitos
 Share

Recommended Posts

Czołem

Zastanawiam się, czy ktoś przerabiał podobne zagadnienie - jako, że w mojej legacji jest duży dotykowy ekran z navi pomyślałem sobie, że można byłoby spróbować zainstalować do niego kamerę cofania.

Czy ktoś mam takie doświadczenia i mógłby udzielić wskazówek?

Radio jakie posiadam to GX-201LE.

Jeśli nie do tego radia, to może istnieje taka opcja podłączenia kamery do innego radia z tego modelu?

Ewentualnie przeróbka radia i wstawienie z modelu wyżej?

Co o tym sądzicie?

jako, że ekran nawigacji ma niewielką rozdzielczość zamontowałem u siebie coś takiego:

ekrany w osłonach słonecznych

monitory.jpg

ekrany obsługują 4 kamery (do tego również odtwarzacz DVD córki)

-1 cofania

kameratyl.jpg

montowana w miejsce oryginalnej lampki podświetlającej rejestracje

-dalej, 2 boczne

- i jedna patrząca z lewego lusterka do przodu (idealna do bezpiecznego wyprzedzania w Polsce w aucie z kierownicą po prawej :P )

@@AR2R_K19DLA, jak cofasz to opuszczasz te oslonki przeciwsloneczne? nie razi Cie to po oczach? :mellow:

wyglada to jak star-trek, a cofanie raczej trudnym manewrem nie jest?

- i jedna patrząca z lewego lusterka do przodu (idealna do bezpiecznego wyprzedzania w Polsce w aucie z kierownicą po prawej )

to dobra opcja

Owszem cofam wciąż na lusterkach, ewentualnie czujnikach. Czarnuch to także demo-car dla klientów. Zamontowałem i wciąż montuje wiele takich gadgetów w samochodach. Przy okazji dodam, że wiele razy się przydały. Szczególnie wtedy gdy w pośpiechu przeciskam się ulicami ciasnego i zakorkowanego Londynu. Auto po dwóch latach użytkowania wciąż bez obcierki. Felgi też jak z fabryki ;) Krawężniki z kamerami nie groźne.

PS: Ekrany nie rażą, to aparat tak je rozświetlił ;)

Czołem

Zastanawiam się, czy ktoś przerabiał podobne zagadnienie - jako, że w mojej legacji jest duży dotykowy ekran z navi pomyślałem sobie, że można byłoby spróbować zainstalować do niego kamerę cofania.

Czy ktoś mam takie doświadczenia i mógłby udzielić wskazówek?

Radio jakie posiadam to GX-201LE.

Jeśli nie do tego radia, to może istnieje taka opcja podłączenia kamery do innego radia z tego modelu?

Ewentualnie przeróbka radia i wstawienie z modelu wyżej?

Co o tym sądzicie?

Musisz doczytac czy masz wejscie o ile pamietam to chyba niektore maja. Poszukaj w manualach na forum UK i US.

Ja dokladalem, ale mialem uproszczona sprawe bo moja navi ma wejscie do kamery. Dokupilem wiec taka na rejestracje z lampka, podlaczylem dziala.

IMO z pkt widzenie praktycznego bardziej sie przydaja jednak czujniki.

jako, że ekran nawigacji ma niewielką rozdzielczość zamontowałem u siebie coś takiego:

ekrany w osłonach słonecznych...

...szacun :D

hmmm bywasz czasem w Polsce...może umówilibyśmy się na montażyk :D????

...zainteresowało mnie także coś innego - skąd masz takie fajne lampki z przodu -> masz jakieś namiary na taki sprzęt?

@sherif

...szczerze, to wolę mimo wszystko kamerę, aniżeli czujniki ;)

ekrany w osłonach słonecznych

monitory.jpg

ekrany obsługują 4 kamery (do tego również odtwarzacz DVD córki)

-1 cofania

kameratyl.jpg

montowana w miejsce oryginalnej lampki podświetlającej rejestracje

-dalej, 2 boczne

- i jedna patrząca z lewego lusterka do przodu (idealna do bezpiecznego wyprzedzania w Polsce w aucie z kierownicą po prawej :P )

jak w Odeon :) masz okulary 3d?:)