Skocz do zawartości

Forester 08-12, a podłączenie kamery cofania do ori nawigacji


karol76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś już przerabiał temat podłączenia kamery cofania do oryginalnej nawigacji w foresterze 09?

Chciałbym żeby się samoczynnie włączała po wrzuceniu wstecznego? Ja znalazłem info, że trzeba dokupić odpowiednią wtyczkę do fabrycznej NAVI. Tylko, czy można ją gdzieś kupić w PL? Może macie namiary na odpowiedniego człowieka lub miejsce?

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie podłączania. Niestety po pierwszej próbie mam smużenie. Muszę poprawić instalację i dam znać czy się udało.

 

Należy do gniazda opisanego jako kamera podłączyć kamerę na odpowiednie piny (lutownica i zaciski muszą pójść w ruch). Schemat pinów załączam.

 

Oto żródło wiedzy:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-reverse-camera-input-navi-51351/

post-13120-0-06013900-1378103668_thumb.gif

post-13120-0-23250100-1378103706_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te linki. Dlatego zapytałem o możliwość zakupu takiej wtyczki w PL. Nie che mi się czekać na przesyłkę ;)

Dzięki za odzew.

 

Jestem w trakcie podłączania. Niestety po pierwszej próbie mam smużenie. Muszę poprawić instalację i dam znać czy się udało.

 

Należy do gniazda opisanego jako kamera podłączyć kamerę na odpowiednie piny (lutownica i zaciski muszą pójść w ruch). Schemat pinów załączam.

 

Oto żródło wiedzy:

http://www.subarufor...put-navi-51351/

Dzięki za schemat do niego nie dotarłem. Niestety, ale sam nawet nie będę próbował lutować - niebezpieczny jestem przy takiej robocie. Za duży stres ;)

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja ci tylko powiem ze probowalem kiedys kupic takie gniazdo do kamery (ty probujesz kupic do tego gniazda wtyczke) i w zadnym elektronicznym nie bylo.

Takze im szybciej zamowisz tym szybciej przyjdzie :).

 

pozdr

A więc już dzwonię do szwagra w USA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze w ASO....Bo ta wtyczka jest w wiazce samochodowej w modelach z kamerka.

 

 

A sprawdzales u siebie czy nie masz tej wtyczki? Moze masz instalacje, a nie masz kamerki.

Szczerze mówiąc, to nie sprawdzałem, ale raczej nie ma tej wtyczki sadząc po wpisach na forum zza oceanu.

Myślałem już o tym żeby zapytać ASO, ale jakoś tak ...kiepsko mnie kiedyś potraktowali (wersja US), że nie mam ochoty :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra Panowie kabelek już do mnie leci. :)

Teraz pozostaje zakupić kamerę cofania.

I tu pytanie: jaki system, format video PAL czy NTSC jest wymagany w ori nawogacji Kenwood FXDD07KF2?

Znalazłem kilka ofert w internecie i sam nie wiem co konkretnie kupić, dla laika parametry bardzo podobne a ceny identyczne.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie info w sieci mówi ze NTSC

 

więcej info znajdziesz http://ae64.com/Rear...-install-8p.htm

 

*update

Jeśli Bokser kupił dedykowana kamerkę w "podświetlenie rejestracji" z firmy delta/poznań jak pisał w innym temacie, to jest to w standardzie PAL.

 

witki opadają z rozbieżności informacji na temat kamer :(

Edytowane przez dubelt
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie info w sieci mówi ze NTSC

 

więcej info znajdziesz http://ae64.com/Rear...-install-8p.htm

Tak też wyczytałem, ale wolę się upewnić. Dzieki za info.

Pozostaje tylko zamówić kamerę - mam nadzieję, że te oferowane w PL są coś warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Boxerem gadałem via GG.

Powiedział ze PAL to wtopa - działa u niego ale pod Video in wpiął.

Cofania powinna być w standardzie NTSC.

 

Wszystko jest w chinach robione więc nie ma co sie przejmować, od najtańszej jechać aż do produktu z zadowalającą jakością :)

Pochwal się co kupiłeś, ja też będę montował niedługo... może za tydzień. Już rok temu o tym myślałem, a że teraz temat mi przypomnieliście..... ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak ja piszesz.

Nie wiem tylko jak to się ma do pewnego "odkrycia" na zagranicznych forach, że musi być określona liczba linii/pixeli w pionie aby się obraz nie rozjeżdżał.

Ja swojej niby pal/ntsc do dziś nie odpaliłem roboczo. Podłączyłem tylko na moment aby się przekonać ze pokazuje sieczkę :(

Mam zamiar pod VideoIn podłączyć bo wtedy podobno PAL też odtwarza poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, także chciałbym podłączyć kamerę cofania do oryginalnej nawigacji, mam może dla niektórych banalne pytanie, ale nie jestem elektronikiem: czy wystarczy jeśli podłącze do nawigacji kabel sygnałowy końcówki nr 7i8(RX+ i RX-) a zasilanie do żarówki wstecznego? Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - musisz jeszcze aktywować (połączenie dwóch pinów w kostce), włącznie kamerki przy biegu wstecznym.

Opcjonalnie możesz używać tego jako standardowe video-in, tyle że nie wiem czy nie trzeba było wtedy czegoś "odblokować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziękuję za informacje, już mam wszystkie potrzebne graty-kamerę Kenwood CMOS-130 NTSC zasilaną 12V aby podłączyć ją ze światła wstecznego , kabel RCA, który poprowadzę do navi i co dalej? Wpinam

dwa kable do tego 8-pinowego gniazda kamery i coś muszę mostkować?

Byłby ktoś w stanie podpowiedzieć mi w które dokładnie piny mam się wpiąć? No i co ew. zmostkować? Dzięki

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...